Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Forrasztópisztoly vagy forrasz...

Forrasztópisztoly vagy forrasztópáka? Melyiknek mi az előnye és a hátránya?

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
mit akarsz forrasztani? nyákhoz nem jó a pisztoly...
2011. jan. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A pisztoly egyszerűbb működésű, olcsóbb, de nehezebb vele dolgozni. Egyrészt nyomni kell a gombot amíg forrasztas, másrészt elég bumfordi hegye van, ha sokáig nyomod, szétégeti a forrasztanivalót. A kezedbe fogod a transzformátort is, ami sokat használva elég nehéznek tűnhet. Viszont olcsó, hegyet meg egy darab drótból lehet hozzá csinálni.

A páka kb állandó hőmérsékletű, könnyű, pontosabban és szebben lehet vele forrasztani. Viszont drága a páka is meg a tápegység is, plusz a fűtőbetét is időnként tönkremegy, a hegyet meg elég gyakran kell cserélni.

2011. jan. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha nyákot akarok forrasztani akkor miért nem jó? lehet h emiatt nem működik amit összeraktam?
2011. jan. 24. 15:41
 4/6 anonim válasza:

A pisztolyt pillanat forrasztónak is hívják, mert csak addig melegít ameddig a ravaszt húzod. Ezért kicsit spórolósabb.(előny) Szűk helyekhez is hozzáférsz.(előny)

Legtöbb konstrukció világítással is rendelkezik.(előny)

"Sajnos" csak kis felületet melegít fel, ez néha előny, néha hátrány.A legnagyobb előnye, hogy a kezdők is könnyen tudják használni. Sajnos a hegyet gyakran kell cserélni.(hátrány)Viszont házilag is pótolható(előny)

A páka inkább profiknak ajánlott.Először is az ára miatt(hátrány),másodszor állandóan melegít, igy sokat fogyaszt(hátrány).Az elején nehezen melegszik. Pontos, gyors munkát kiván. Előnye, hogy több tipusú hegyet is kapni hozzá, és ritkán kell cserélni.(nem olcsó) Mivel állandóan üzemi hőmérsékleten van, nagyobb felületeket is forraszthatsz.(előny)

Ajánlatom : forraszópisztlyt, otthonra barkácsolni

forrasztópákát, komolyabb akár otthonimunkára,de inkább műhelybe


Szólj ha valami nem tiszta, tartós kötést:PAZSÓ

2011. jan. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia. Én a páka mellett tenném le a voksot, már csak azér is mert én elég sokat használom . Van 230v-ról működő és van asztali tápos 24v-os pákám is. mind kettő weller ami tényleg nem olcsó de van olyan asztali otthonn ami 15 éves és még semmi baja nem volt.A hegyet tényleg sűrűn kell cserélni a 230v-os ban pont 6 évet bírt ki, amivel nyákot forrasztok azt évente kell.Még 1 érv mellette hogy szabályozható a hőmérséglete ami változó forraszanyagnál(cin) nem hátrány.
2011. jan. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A forrasztópisztolynak még az az előnye, hogy ha valami nagyon nem akar a helyén maradni, akkor a páka hegyével ott tartod, elengeded a gombot, és a cín amikor megszilárdul, pár nyomással el tudod venni onnan a pákát.

A drótot viszont nagyon eszi, abból már nem is tudom, hányat használtam el, a rendes pákámon viszont még nem kellett hegyet cserélnem.

2011. jan. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!