Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig lehet egy embert...

Meddig lehet egy embert terhelni fizikailag és szellemileg azért, hogy legyen munkahelyed?

Figyelt kérdés
2 évem van nyugdijig, és halálra hajtanak a fiatal vezetők lelkiismeret furdalás nélkül. Nem számit munkaidő, sem kimerültség, sem betegség. Dolgozd magad halálra, ez a cél? Örülj, hogy van munkahelyed, és kussolj...
2011. dec. 9. 16:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"USÁ-ban a kelet-európaiakat hülyére dolgoztatják munkaidő után, a nyugati pedig a munkaidő lejártával már a telefonját sem veszi fel."


.... na ezért alkalmaznak inkább egy kelet-európait helyette...

Ezért prüszkölnek most a németek is. Anno büdös volt az "alja munka" (idézve egy fenti hsz szófordulatát), főleg minimálbérért. Németet nem találtak rá... ellenben dalolva végezte el a török vendégmunkás. Rendesen le is nyomták az árfolyamot.

Aztán elárasztotta a piacot az olcsó vendégmunkások hada, és ma már menne boldogan a helybeli is takarítani, mosogatni...ha lenne hova.

2012. márc. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. A helyzet máig sem változott. Most éppen a szabadságokat nem akarját kiadni, illetve egy-egy napot nagy nehezen. Arról is minden csip-csup ügyért behivnak.
2012. márc. 27. 08:26
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy hozzám közel álló ember példája: zeneoktató volt több mint 30 évig, 5 éve szűnt meg az állása. Protekcióval tudott csak szerezni fél év álláskeresés után egy mosogatói állást egy kisvárosi hotelben. Szabadságot nem adnak ki, és ki sem fizetik. 8 órát fizetnek ki minimálbérrel, de a munkaidő a 8 óra után nem ér véget, mert zárás után nekik kell kitakarítani és bezárni az üzletet, ami minimum másfél óra. Túlóra NINCS.

Minden hónapban van 1-2 céges rendezvény, amire "önkéntesként" várják őket "besegíteni kicsit", pénzt a főnök ezért nem ad. Lényegében itt is ők dolgoznak a konyhában és takarítanak, a fizetségük az, hogy ilyen napokon fogyaszthatnak abból amit elkészítenek és kivételesen úgy öltöznek fel, ahogy akarnak. Persze ezekre nem kötelező elmenniük, de a következő leépítések miatt "erősen ajánlott" ott lenni.

Egyetlen pozitívum, hogy a heti 2 szabadnapot rendesen megkapják.


Ezek az emberek örülnek, hogy ilyen is jutott nekik. Ha 10 helyett 12 órát kéne dolgozni 8 óra bérért, akkor is csinálnák, mert meg kell élni és sajnos nincs munkalehetőség, főleg nem vidéken.


Én még diák vagyok, de már van tapasztalatom. Tavaly egy gyárba küldött ki melózni a legnagyobb diákmunka hálózat, pedig a papírjaim nem voltak rendben, de azt mondták nem baj, így is kifizetnek. A gyárba lementem, megfelelő munkaruhát nem adtak. Megkérdezte a vezető, hogy voltam-e már itt. Mondtam hogy nem, erre nagyon lekezelő és ideges lett velem. Beállított egy géphez, 5 percben megmutatta hogyan működik. Elkezdtem csinálni, és a gépnek 2 óra múlva valami baja lett, a lényeg, hogy túlhevítettem és leállt. Persze nem mondta senki, hogy ilyen is lehet. Megjelent egy szakállas fószer, szerintem a nagyfőnök, aki elkezdett ordibálni velem alpári módon, hogy ki fogom fizetni a gépet és hogy ez a gép többet ér, mint mit tudom én hány évnyi keresetem.

Fél óra után megjelent a diákszervezetes vezető és átvitt egy másik géphez, ahol végül ledolgoztam a műszakot. Másnap bementem a szervezethez és mondtam, hogy nem vagyok hajlandó dolgozni tovább ebben a gyárban, kérem a tegnapi pénzemet és végeztem. Ekkor meg azt mondták, hogy mivel nincsenek meg a papírjaim rendesen, nincs fizetés sem.

Végül sosem kaptam meg a pénzt, persze nem is gondoltam, hogy odaadják.


Szóval ezek a helyzetek uralkodnak jelenleg.

2012. júl. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Antimod ***** válasza:

Nincs megfelelő érdekvédelem, ahol pedig van, ott vagy


a) leépítik, megfélemlítik

b) - és ez működik jobban - szépen megvásárolják a vezetőket.

2012. júl. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!