Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig lehet egy embert...

Meddig lehet egy embert terhelni fizikailag és szellemileg azért, hogy legyen munkahelyed?

Figyelt kérdés
2 évem van nyugdijig, és halálra hajtanak a fiatal vezetők lelkiismeret furdalás nélkül. Nem számit munkaidő, sem kimerültség, sem betegség. Dolgozd magad halálra, ez a cél? Örülj, hogy van munkahelyed, és kussolj...
2011. dec. 9. 16:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Igen.


Volt húsz éved megszokni a kapitalizmust, ennyi idő alatt bőven rájöhettél volna, hogy erre megy ki a játék.

2011. dec. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Antimod ***** válasza:
91%

A kapitalizmusról annyit, hogy nyugaton azért a dolgozók érdekérvényesítése is fejlettebb. Itt meg leépítik a szakszervezeteket, és megnézhetjük, milyen Munka Törvénykönyvét kapunk.


Példa: USÁ-ban a kelet-európaiakat hülyére dolgoztatják munkaidő után, a nyugati pedig a munkaidő lejártával már a telefonját sem veszi fel. És senki nem szól neki.

2011. dec. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Példa: USÁ-ban a kelet-európaiakat hülyére dolgoztatják munkaidő után, a nyugati pedig a munkaidő lejártával már a telefonját sem veszi fel."


Ez érdekes! Én kelet-európai vagyok és a munkaidő lejártával én megyek haza, nincs túlóra, csak úgy, mint a brit kollégáimnak. Bár aki "aljamunkát" végez azt mindenhol megalázzák.

2011. dec. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Konkrétan köztisztviselő vagyok egy fővárosi önkormányzatnál. Elég alja munka, de annyira mégsem. Harmincnyolc éve csinálom. Az utolsó 5 év egy rémálom.
2011. dec. 9. 18:32
 5/14 anonim ***** válasza:
5%
Semeddig. Kb napi két óra az amit hajlandó vagyok intenzíven dolgozni. Ha meg valakinek nem tetszik azonnal fel szoktam mondani, aztán leshet.
2011. dec. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5%

"nyugati pedig a munkaidő lejártával már a telefonját sem veszi fel. És senki nem szól neki."


Na látod ezzel például én is így vagyok. És volt már női főnököm is akit nagyon durván kiosztottam és elmagyaráztam neki kit hívogasson munkaidőn kívül. :)

2011. dec. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Bár mondjuk én munkaidőben is nagyon ritkán veszem fel. Az nincs benne a szerződésemben, hogy telefonügyeletet is köteles vagyok tartani. :)
2011. dec. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

Alja munka? Hát azért fogd már vissza magad légy szíves.

Minden munkát el kell végezni tisztességgel, és mindenkinek jár az emberhez való bánásmód.

Gondolom már megint a programozó barátunkkal van dolgunk, aki azt vallja, hogy ha nem tanultál informatikusnak, ne sírj, mert ott min. 500 e nettó a fizetés, a többiek éhen is dögölhetnek.

Konkrétan a bátyám járt úgy, hogy kirúgták emiatt. 4-ig tart a munkaidő, és a főnök bejelentette fél 4-kor hogy el kéne már menni Pestre felmérni egy munkát (kb 2 óra kocsival ide), a bátyám meg mondta, hogy elnézést, de fél óra múlva lejár a munkaideje, és délutánra családi programja van. Hónap végén megmondta neki a főnök, hogy nem kell bejönni többet, mert talált helyette olyat, aki szó nélkül elvégzi a munkát. Asztalos, hát biztos valakinek ez nagyon alja meló. Ez van, magas a munkanélküliség.

Egyébként nincs valami törvény, hogy akinek pár éve van csak a nyugdíjig, azt nem lehet kirúgni? Védett kornak hívják, azt hiszem. Utána kéne nézni, és akkor bátrabban visszaválaszolgatni.

2011. dec. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti kérdésre a válasz: pontosan addig, amíg az ember kellő körültekintéssel hagyja. Ennek a rendszernek egy alapvető sajátossága, hogy mindenki addig nyomul, ameddig hagyják. Egyesekbe szorult némi empátia, és tekintettel vannak másokra is, de ez eltűnőben van. Ilyen a harc az életért. Szeretni nem kell, de mindenki olyan mértékben fogadja el, amilyen mértékben a képességei és a hozzáállása lehetővé teszik.


Ellentmondani lehet, de nem mindegy hogyan. És főleg kell lennie megfelelő ellensúlynak (röviden: el kell hitetni, hogy az jár rosszul aki kirúg - ez nem könnyű, de lehetséges).


Van védett kor, a nyugdíj előtti 5 év. a Munka törvénykönyve tartalmazza, a most előterjesztett új, de még nem hatályos terv szintén. A baj nem ez, hanem az, hogy ma a törvény nem számít, csak a hatalom. Ha a főnököd ki akar rúgni, és nem teszel meg mindent a tönkretételére, akkor ki fog rúgni, törvény ide, vagy oda.

2011. dec. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

" nem tanultál informatikusnak, ne sírj, mert ott min. 500 e nettó a fizetés, "


Aha, ja. Nettó 80-140 között. Ez a "pályakezdőként 800 ezre viszek haza" duma a gyakorikérdések egyik mellékterméke.

2012. márc. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!