Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Dolgozom de miért nem haladok?

Dolgozom de miért nem haladok?

Figyelt kérdés
F/27 Az az igazság hogy dolgozom dolgozom de nem jutok sehová ,nem tudom ti hogy vagytok ezzel? Nem cigizek nem kocsmázok barátnőm sincs ,ruhám se mondanám hogy sok van. Nem tudom ,miért de sosincs hó vége felé egy vasam se pedig otthon lakok. Spórolni se tudok ,mert ha végre sikerül is akkor vagy megszűnik a munkahelyem és felélem a spórolt kis pénzem vagy váratlan leállás van vagy valami előreláthatóan történik. ELEGEM VAN!!! Semmi luxusra nem verem el a pénzem pedig de még sincs soha. Hogy lesz így házam? Hogy lesz így családom és egy autóm? Nincsenek nagy vágyaim de hiába szakadok meg akkor se birok annyi pénzt keresni itt hogy összehozzam ezeket. (na meg általában nincs is hol) Semmi ötletem nincs mi a túrót csináljak.... :(
2011. okt. 11. 22:00
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:

23:08

" "Jöhetnek az árpádsávos turulmagyarok hogy hogy merészelek másokat a "hőn szeretett 1000 éves szép hazánk" elhagyására buzdítani, de valamiből akkor is kell kenyeret venni!"


Igen, pont ezért bíztatnak a "haza el nem hagyása" mellett arra is, hogy rúgjuk szét a szájukat azoknak, akik ellopják az adónkból befolyt összegeket, nekünk meg 90 ezres fizetést adnak és szétcseszik az országunkat. "


Ne haragudj de én már ezt a "biztatást" is hiteltelennek tartom. Meg mi az hogy "rúgjuk szét a szájukat"? Ha azt akarnák akkor már ők maguk megtették volna. Én mondom ezek is csak mímelik a tenni akarást. Mert mindenki önmagáért teper, ők is, mi is. Ez van, erről szól az egész élet, kizárólag magadra számíthatsz, arra pedig a legkevésbé aki égre-földre esküdözik hogy márpedig ő neked akar jót. Mi viszont nem érünk rá, mert ahogy írtam már csak 70-80 évünk van, miközben már több mint 60 éve ez megy hogy "már csak egy kicsit kell kibírni és utána ha mi leszünk hatalmon már jobb lesz". Nem, ez nem fog működni. És ezt a politikusok is látták jó előre.

Szóval én azt mondom ha jót akar magának az ember akkor pár évet (legalább) dolgoznia kell külföldön. Aki meg erre azt mondja hogy nem vagyok magyar, az tehet nekem egy szívességet...

2011. okt. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%

"Nap közben van más dolgom is."


Képzeld, én is dolgozok, szakács vagyok.

Lehet, hogy egy sehonnainak nézel, mert 90 ezret keresek havonta, de akkor is hasznos munkát végzek és naponta 10 órát dolgozok a munkahelyemen, miközben 2 órám ingázásra megy el. A hétköznapjaim fele a munkahelyemre megy el és vegetálok a fizetésemből. Szerinted ez normális?


És ne gyere azzal, hogy dolgozzak mást, mert ez nem így működik. Nem lehet mindenki bíró, vezérigazgató, nagyvállalkozó, stb, mert valakinek ki kell tenni a társadalom alsóbb rétegeit is. Egy normális országban ezt megértik és tisztes fizetést biztosítanak mindenkinek.


Lehet azzal jönni, hogy jajj, de az MSZP eladósította az országot, jujujj, most mi lesz velünk, de erre csak annyit tudok mondani, hogy általában azok az országok, ahol magasabb az életszínvonal, mint nálunk, jobban el vannak adósodva, mint mi. És mégis tízszer annyi a keresete az embereknek. Akkor hogy is van ez?

2011. okt. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
65%

Kedves kerdezo"!En ugyanezen mentem keresztul mint te..16 even at hallgattam hogy jobb lesz az eletunk!Nos!Egyre rosszabb lett...A munka es az elvarasok egyre csak no"ttek es no"ttek,a berunk meg egyre kevesebb lett...Otthon mar minden luxus!Nekem mar a fu"tes is az volt...Ugy dontottem(fajo' szi'vvel)elhagyom az orszagot...Elhagytam!Nagyon utaltam mar a sok stresszt,utaltam hogy allandoan lee'pitessel fenyegetnek(termeszetesen nem csak engem,kollektive),gyomorgorccsel fekudtem,keltem...Minden egyes sarga csekk lattan,kisebb agyverzes kerulgetett!Nem bantam meg hogy eljottem!Dolgozni itt is ugyan ugy kell,csak epp sokkal jobban ertekelik a munkad!

Es tudod min gondolkodom?Ez hazank egyik legnagyobb problemaja a semmi fizetes!Es megsem ez miatt verik az asztalt honfitarsaink!Ha't nem erdekes?Iparunk,mezogazdasagunk nincs...De ugy latszik ez nem is hianyzik senkinek,mert ezt sosem kerdezi meg senki,miert nincs?Mit tegyunk hogy legyen?Nem...A fontos kerdesek a kutyat nem erdeklik...Sokkal konnyebb gyulolkodni,frocsogni,mocskolodni...Es tudod miert?Nem kell megszakadni kozben!

2011. okt. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
4%
Mivel veled normális kapcsolatban voltam eddig crem0001, majd írok neked privátot. De nem most, mert ehhez lehet hogy két oldal sem lenne elegendő.
2011. okt. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:

"Ez van, erről szól az egész élet, kizárólag magadra számíthatsz, arra pedig a legkevésbé aki égre-földre esküdözik hogy márpedig ő neked akar jót."


Ha egy társadalomban mindenki így gondolkodik, akkor az a társadalom elpusztulásával jár együtt. Minél inkább így gondolkodunk, annál inkább tönkremegy Magyarország.

És én itt most nem a Jobbikra céloztam konkrétan, őket én sem tartom hitelesnek.

2011. okt. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%

"Meg mi az hogy "rúgjuk szét a szájukat"?"


Pont azt jelenti, amit gondolsz. Nézd, a bűnöző, az bűnöző, a szemét ember az szemét ember. Nem pátyolgatni kell az ilyet, hanem ütni-vágni.

Ha dédelgetjük az ilyet, akkor egyre több ember gondolja majd úgy, hogy "ááá, miért ne lopnék én is? Hiszen úgyis csak megsimogatják érte a buksimat, abba meg nem halt bele senki..."


A bűnös megtorlást érdemel. Én ezt vallom és kész.

2011. okt. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
0%
"Lehet, hogy egy sehonnainak nézel, mert 90 ezret keresek havonta" Na ezt én nem állítottam soha. Se rólad, sem másról. Az viszont nem az én hibám, hogy amíg én közel nyugati béreket adok az embereknek, addig máshol csak ennyit kapnak sokan mint te, vagy még ennyit sem. Ha 2014 - ig szemernyit sem fog a helyzet javulni, akkor az első mondatom az lesz hogy nem volt igazam a Fidesszel kapcsolatban. Remélem nem kerül rá sor. Az eladósodottságnak meg egyébként előbb vagy utóbb meg lesz az ára mindenhol, ahol nem veszik ezt komolyan. Medgyessy is szétosztotta a pénzt a pedagógusoknak mert a választási ígéretében ez szerepelt, egy darabig működött is a dolog, de egy bizonyos határon túl már megjöttek a következményei. Fedezet nélkül csak ideig - óráig lehet dőzsölni.
2011. okt. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:

ilyen ez

és jó ideig ilyen is marad ez az ország

2011. okt. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

kolopele


Ez most nagyon jó és tisztelendő, hogy így visszafogtad magad, ez szép, de akkor is van egy érzésem, hogy holnapután megint bejön nálad "az akinek nincs semmije, az annyit is ér" vagy "akinek nincs pénze, az dolgozzon többet!" szöveg és sehol nem lesz az a kolopele, aki az előbb válaszolt.


Ne haragudj, de már nem igazán hiszek a csodákban, annyi maradt nekem, hogy próbálok azokon segíteni lelkileg és morálisan, akik még nálam is jobban szét vannak csúszva. Ennyit tehetek és legalább nyugodt szívvel múlok ki, ha eljön az ideje.

2011. okt. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

Örülök hogy vannak normális felfogású emberek még.

Viszont az szerintem az nem normális hogy az egyik ember annyit keres hogy maga se tudja hány milliója van a másik meg gályázik és vegetál.. És Nagyon igaz az hogy nem lehet mindenki jogász bíró ügyvéd.. Ki építi fel ezeknek az embereknek az irodáját ki csinál nekik ételt ki javítja meg az autójukat ki viszi el a szemetüket?? Miért nem jár normális élet ezeknek az embereknek a munkájukért?? Ha mindenki ügyvéd lenne ki csinálná meg ezeket a munkákat?? De miért csinálná ezt bárki is ha nem éri meg? Szerintem az a baj a társadalommal hogy valójában rabszolgatartó társadalom. Csak a rabszolgákat legalább ellátták és fedelet adtak feléjük. Minekünk magunknak kell ezt a biztosítani. (Már ha ez a lehetetlen csoda egy melósnak összejön),, De tökmindegy mert 2 havi elmaradt villanyszámla után elveheti az egészet egy behajtócég.

2011. okt. 12. 00:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!