Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rosszabbul élsz, mint az MSZP...

Rosszabbul élsz, mint az MSZP alatt?

Figyelt kérdés
Én nem. Pedig nem vagyunk gazdagok. Hogy lehet ez?
2011. okt. 2. 22:16
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:

"A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:51" Én vagyok tiszta gáz? Nem én vagyok az aki lányokat futtat, teljesen mindegy minek nevezzük a dolgokat, a lényeg hogy igen messze van az értékteremtő munkától. De rendben, legyen pár mondatban röviden: Kifejlesztettem egy olyan technológiát, amivel az ipari kerámiát a gyémánttal közel azonos keménységűvé tudom alakítani. Ezt bemutattam még a rendszerváltás után a világkiállításon, utána már pörögtek az események gyorsan. Létrehoztam a társammal egy vegyesvállalatot, megterveztem a gépsorokat, az égető kemencéket, legyártattuk őket, és beindult a munka. Igen gyorsan híre ment ennek külföldön, és azóta is hatalmas mennyiségű megrendeléseink vannak, lényegében bármit meg tudunk csinálni csak az adott termékhez kell megterveznem a szerszámot, amivel legyártható, az eljárás mindenhol ugyanaz, csak a termékek palettája bővül. Főleg ugye olyan helyekre kell gyártani ahol fontos a nagy kopás állóság, gondolok itt például a textilszál vezetőkre, implantátumokra, lámpa foglalatokra, stb, és persze meg is tudják fizetni a minőséget. Ezért is a külföldi országok jelentik a piacot. Az természetes, hogy nem árulom el magát a technológiát, de lényegében a fröccsöntés és a mázazás a két fő elem, azonban ennek mikéntje mindenki számára titok marad, ahogy maga az alapanyag is ami a lényege az egésznek. Egy műszak van, természetesen mindenki a teljes munkaidőre és fizetésre van bejelentve, ez nem egy kocsma ahol ilyeneket meg lehet csinálni, már csak hogy maradjunk az "értékteremtő" munkáknál lehetőleg............... Nagy vonalakban ennyi. A fizetés a magas bevételnek köszönhető természetesen, és ezt igyekszem is szinten tartani, sőt van most pár olyan ötletem ami még további munkahelyeket is lehetővé fog tenni, holott így sem kevés embernek adok biztos megélhetést most sem. Remélem kielégítő volt a válaszom mindenki számára.

2011. okt. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:

Légyszi fogalmazd meg mi az hogy lányokat futtat ok?És rájössz hogy nem azt csinálom.Érték teremtő munka?Az nem az hogy munkát adok 12 biztonsági örnek meg 4 lánynak akiknek csak táncolniuk kell + még 4embernek a 2 boltomba.Tudod a lányok sem melóznának nálam ha nem érné meg mert nálam annyit kapnak mint máshol kurásal szóval hülyeség amit te beszélsz a biztonsági rök 2x többet keresnek mint pl a tescoban az eladóm is többet kapnak mint a tescos dolgozok és akkor ott vannak a termelök stb mig én azoknak a termékeit veszem meg stb stb.Szóval rajtam az ország 2x többet keres mint rajtad aki csak külföldre gyárt.

Amit te készítesz az nem érték teremtő az országnak max külföldnek.Annyi az érték teremtő benne hogy munkát adsz több nem.De egyébként sem az volt a kérdés azt hiszem hogy mit gyártasz hanem hogy az adókat egyebeket rendesen fizeted-e

2011. okt. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:

Én rosszabbul élek mint idáig valaha!!

Az internet az összes (luxus) ami még maradt.

2011. okt. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
Igazad van, csak kissé ideges lettem a végére. Az egy dolog hogy nem vagyok híve az ilyen kluboknak, ahol a gazdag kujonok otthon hagyva a feleségüket meg a gyerekeiket inkább ezt a szórakozást választják( tudod, nekem is van négy, mármint gyerekem.......), de végül is az ő dolguk, neked meg azt kell csinálnod amire igény van. Az hogy én a belső fogyasztást nem támogatom viszont nem helytálló, mert azzal hogy közel 200 embernek adok átlagon felüli fizetéseket nekik nem jelent gondot hogy vásárolják a magyar jó minőségű termékeket. Vagyis közvetve nagyon is értékteremtő, főleg hogy itt adózunk, fizetjük a járulékokat. Azért örülök hogy sikerült kissé megnyugodnunk és emberibb hangon szólnunk egymáshoz.
2011. okt. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
Szerinted a teljes fizetésüket elköltik az alkalmazottaid?Ugye ezt te sem hiszed fölég ma.Mikor a Fidesz és csicskásai bármikor húznak az embereken még 1et 2öt aztán 10et
2011. okt. 3. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
Nem kell hogy a teljes fizetésüket elköltsék, mire volna az jó? De például dolgozik néhány házaspár is nálam, ketten együtt akár a 700 ezret is hazaviszik. Elég ha csak azt veszik meg amire szükségük van. Viszont meg tudják venni. Szerinted hány család gazdálkodik ma az országban ennyi pénzből? A Fideszt pedig ugye megbocsájtod ha nem szidom. Mára elteszem magam, mert 10 órakor tárgyalásom lesz, nem szeretnék úgy megjelenni mint egy mosogatórongy. Jó éjt.
2011. okt. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

Igen.

De ez nem a Fityesz miatt van. Ha 2010-ben az MSZP-t választották volna meg, akkor is ilyen ramaty lenne a helyzet.


A szétesés és a lepusztulás egyszerűen bele van kódolva a rendszerbe.

2011. okt. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
Jobban élek, de nincs összehasonlítási alapom a kilencvenes évekkel, és a kétezres évek első felével. Azért élek jobban, mert elvégeztem az iskoláimat és 2007-ben dolgozni kezdtem. Csóró egyetemista éveimhez képest most már van saját autóm, külön költöztem a szüleimtől, és tudok minden nap finomakat enni, ha akarok. Félretenni már nehezebb, de alapvetően jól élek, boldogabb vagyok.
2011. okt. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!