Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hova vezet a Kormány megvalósí...

Hova vezet a Kormány megvalósíthatatlan gazdaságpolitikája?

Figyelt kérdés

Meglepve olvastam, hogy már Orbán volt gazdasági minisztere Chikán Attila is megvalósíthatatlannak tartja Matolcsy (és ezzel együtt Orbán) gazdaságpolitikáját. Arról viszont nem nagyon beszélt, hogy mi lesz ebből. Meddig lehet ezt így csinálni?


[link]


2011. aug. 22. 16:25
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
63%

Jó, váltsátok le a népet is.... Köztük engem is, aki már szinte a létfenntartásáért küzd.

Pont azon gondolkodtam ki marad majd ebben az országban?

EÜ-sök nagy része kimegy külföldre. Jó szakmunkások kimennek külföldre. Devizahitelesek (ha maguk akarnak kimászni a szarból), kimennek külföldre.Fiatal, akit nemcsak a pia érdekel, megint kimegy külföldre.

Maradnak a nyugdíjasok, az ingyenélők, meg a tehetős réteg.Meg néhány középosztálybeli, akiket valahogy röghöz kötött az élet.

Nem kell itt a népet lecserélni, mennek ők maguktól is, velük a szaktudás és a munkaerő.

Már mi is gondolkodunk rajta, van nyelvtudás, diplomák, de egyszerűen nem halad a szekér, mert valahogy mindig visszahúzzák:-(((

Mondják velünk egykorúak, hogy minek kellett egyáltalán gyerek, nemhogy kettő??? Az ilyeneknek gürcölje majd össze az én gyerekem a nyugdíját meg tb-jét 30-40 év múlva???

2011. aug. 23. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
63%

Helmet

"Azt sem értem, hogy a stricik, akik a hatalmas bálnamercikkel horják az utcalányokat, és palotákban laknak, miért nem tűnnek fel senkinek."


Ezt szerintem sokan nem értjük. Miért nem lehet ezekhez hozzányúlni és őket elszámoltatni? Nem valószínű, hogy minden fillér után leadóznak. Sőt, inkább az ellenkezője valószínű. Egészen egyszerű lenne pl. őket ellenőrizni. Miért nem vállalják fel az adóhatóságok?

2011. aug. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
63%

Egyébként már az is visszatetsző, évtizedek óta, hogy a fizetések, nyugdíjak, stb. ugyanannyi százalékkal vannak megemelve, egy 100000 ft-os fizetés és egy 300000 ft-os fizetés így egyre inkább eltávolodik egymástól, közben pedig a munkavégzés minősége ugyanaz marad továbbra is mindkét esetben.

Miért nem lehetett soha kidolgozni egy olyan rendszert, hogy arányaiban az emelés után is megmaradjon ugyanaz a különbség, és ne nőjön a két fizetés közötti különbség egyre nagyobb mértékben.

Erre valószínű egy szakember megadja a választ, mert ezt soha nem értettem.

2011. aug. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a tendenciát, ami most felerősödni látszik, ti. hogy sokan értelmes, tanult, szorgalmas emberek elhagyják az országot, és hogy az iskolázatlan, dolgozni nem tudó vagy nem is akaró, eltartott emberek létszáma egyre nő, már nagyon régóta sokan látják, mégis a tehetetlenek vagyunk, és csak figyeljük, és megállapítjuk mindig, hogy ez van. Mindenki egyre több biztonsági berendezést szerez be, nehogy az ő vagyontárgyait vigyék el legközelebb, stb.

Illetve a jelenlegi kormány próbál tenni végre valamit ez ellen, de mi országunk hogy fog külön fellendülni, ha a környező gazdaságok nem húzzák fel, ahhoz szerintem egy ekkora ország nem elég erős. Azt gondolom laikusként, hogy ez most a legnagyobb probléma. Mert logikusan azzal lehetett számolni, hogy a válság után a fellendülés időszakában lépik meg nálunk a gyökeres változtatásokat, és így lendül fel megint a mi gazdaságunk is, csakhogy ez az általános fellendülés a hírek szerint nem akar jönni.

2011. aug. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
57%

Tudom hogy nem vigasztal senkit, de elvileg ha valóban elvándorol a munkaerő, akkor "munkaerőhiány" keletkezik.

Ez (megint elvileg) arra kényszeríti a munkaadókat, hogy magasabb fizetéseket adjanak.

Az egy más kérdés, hogy amelyik munkaadó ezt képtelen megadni (tehát valóban sikeres a cége, van pénze, de kapzsi) az csődbemegy.

Akinek pedig nincsen annyi bevétele, hogy emelhesse a béreket az kihullik, mert eleve nem volt eléggé nyereséges a versenyhez.

Ez utóbbiból van több az elmúlt húsz év destruktív, romboló, életképtelen gazdaságpolitikája miatt.

Azért, mert nem kellően ösztönözték a versenyt, nem tudtak kialakulni, és megerősödni a versenyhez a vállalkozások.

Most ezek az életképtelen cégek tömegesen "hullanak el."

2011. aug. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
63%

Helmetnek:

Elvileg igen, csak a valóságban annyi a munkanélküli, hogy ha ezek egy része elmegy, még akkor is sok marad. És félő, hogy pont a képzettebbek mennek el, és ha képzett munkaerőre van szükség, majd külföldről hoznak ide nekik megfelelő képzettségű munkaerőt, és megint csak munka nélkül marad egy csomó magyar ember.

Ráadásul ha fejlődő országból jönnek, akkor a fizetésigényük is kevés lesz, emiatt nem hinném, hogy felfelé húzza a kivándorlás a fizetéseket, vagy csökkenti a munkanélküliséget. De lehet az is, hogy én tévedek.

2011. aug. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
58%

16:54

Ez akkor lenne jó, ha nyolcvanezer ember skandálná a parlamentet körbekerítve, kasza, kapa, fakanál.

2011. aug. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
11%

kolopele egy világ fog összeomlani benned pár éven belül, amikor kiderül a fidesz mocska. Azt például tudod, hogy méreggel permetezik a magyar légteret? Szándékosan, de nem csak nálunk, a szerbeknél, szlovákoknál, erdélyben:

http://www.youtube.com/watch?v=erRNyxii7NY&feature=related


"Azért mert az emberek azon hányadának, akiknek eddig sem volt jó egyik kormány sem, ergo mindent csak a kormánytól vártak"

Én sok mindent elvárok a kormánytól, de eddig még nem teljesítették. Amúgy nem szavazok senkire.



"Ha egy vezető érti amit csinál, és nem csak odaültették, mert a nagyfőnök barátja, akkor tudja értékelni a munkát, az embereit, és nem minimálbérrel meg 4 órás bejelentéssel fogja a dolgozóit szemközt szúrni."

Nem ezt csinálta a fidesz? Bevezette a 4 órás munkát, a közmunkaprogramot, és Orbánt sem a nép ültette oda.



"Nálam a takarítónők 150 ezret keresnek havonta nettóban,"

Vki itt nagyon pénzb*zi.


"Valóban azért okoskodott így a kormány, hogy a nagyvállalatok zsebében hagyja a pénzeket, mert azt remélte hogy így majd ösztönözni fogja őket a munkahelyteremtésre,"

Kis naív. A fidesz, meg a többi párt sosem állt a nép oldalán. Eddig mindig a bankokat, cégeket segítették.


"Ez valóban csak részben sikerült, mert sajnos a legtöbb jól menő vállalkozó, cégtulajdonos iszonyat kapzsi.

És nagyképű :D


"Nálam, ahol egy takarítónő 150 ezret keres nettóban, "

ezt hanyadjára írtad le? Csak a pénz, a pénz és a pénz.


Szerintem kolopele egy pénzőrült, aki szeret felvágni, vagy nem is létezik, amolyan bérkommentelő, aki a szakadékot mélyíti a szegényebb és a vagyonosabb emberek között. Eddig még semmi olyat nem írt a fórumokban, ahol az embereket próbálta volna összekovácsolni, csak megoszt. Köszönjük kolopele.

2011. aug. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
58%

08:19

Ez amit leírtál, a globalizáció áldása-átka (ahogy tetszik).

Aki tud jobb helyet elmehet, ha fogadják, itt meg majd azokat fogadják, akik máshonnan jönnek, és "versenyképesek".

A csóró magyar előtt egy lehetőség áll: VERSENYKÉPESEBBNEK KELL LENNI.


Vagyis:

1. Ugyanazt a munkát jobban,

2. gyorsabban,

3. kevesebb pénzért kell elvégeznie, mint másoknak.


Ennek kettő alapja van:


1. "Учиться, учиться и учиться." (tanulni, tanulni és tanulni)...Lenin


2. „Mondottam ember: Küzdj, és bízva bízzál!” ... Madách


Nem tudom, mi mást tehetnénk ezen kívül...

2011. aug. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy feltettem ezt a kérdést, mert nagyon jó válaszok jöttek, és minden oldalról megvilágították a kérdést. Azokat is jó volt olvasni, amikkel nem értettem egyet, mert ott is értelmes és logikus érvek voltak. Hát mi most itt ennyit tudtunk tenni a felemelkedés érdekében...


Mottóként bennem ez a mondat maradt meg a leginkább:


"A dolgozó emberek nem prolik, és nem bolsik, attól még, hogy vannak bizonyos igényeik, és ezeket fel is merik vállalni."

2011. aug. 23. 18:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!