Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hova vezet a Kormány megvalósí...

Hova vezet a Kormány megvalósíthatatlan gazdaságpolitikája?

Figyelt kérdés

Meglepve olvastam, hogy már Orbán volt gazdasági minisztere Chikán Attila is megvalósíthatatlannak tartja Matolcsy (és ezzel együtt Orbán) gazdaságpolitikáját. Arról viszont nem nagyon beszélt, hogy mi lesz ebből. Meddig lehet ezt így csinálni?


[link]


2011. aug. 22. 16:25
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
71%

Izraelbe!


Jöhetnek a felpontozások :)

2011. aug. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
81%
Amig csödbe nem megyünk.
2011. aug. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
22%
Chikán most csak irigy, mert nem kap annyit a tortából. A Fidesz egyébként nem hülye, ha nyíltan látszana bedőlni, akkor azt csinálnák, mint a szocik. Visszavonás kis mutyizás aztán "elkurutuk".
2011. aug. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
92%

Valami ilyesmi beszélgetést képzelek el:


- Csináljuk meg, hogy az alacsonykeresetűek kevesebb pénzt vigyenek haza és akkor majd többet tudnak elkölteni, nagyobb lesz a jólét!

- De Uram... ha kevesebb pénzt visznek haza, akkor nem többet, hanem kevesebbet tudnak elkölte...

- Ugyanmár, ez butasááág! Megmondtam, hogy nagyobb lesz a jólét, ha kevesebb pénzük van az embereknek és sokkal, de sokkal többet kell dolgozniuk a kevesebb pénzért, hiszen munkaalapú társadalomban élünk!

- Uram, ha nincsenek munkahelyek...

- Ugyan, ne vicceljen már, ez kész butasááág! Én megmondtam, hogy 10 év alatt lesz 1 millió plusz mukahely, akkor lesz is.

- És mit szól a társadalom elöregedéséhez? Hogy egyre csak fogy a magyar és alig születnek újak?

- Jajj neeee... ez már tényleg egy butasááág! Hát nem megmondtam, hogy szülni kell?! Akkor szülni is fognak, mert én azt mondtam! Különben is, nagyon szép kis táblácskát adunk a kismamáknak, hát ha másért nem, majd ezért gyereket fognak vállalni...



Kb. ennyit a Fideszről.

2011. aug. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
86%
Pusztulásba. Le Orbánnal! Vesszen a Fidesz!
2011. aug. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
16.43: Ezt hívják úgy egy szóval, hogy voluntarizmus. Hát ebből tényleg van egy jó nagy adag mostanában...
2011. aug. 22. 17:04
 7/41 anonim ***** válasza:
86%

[link]


"A kereszténydemokrata honatya szerint nem illik azonnal a parlament elé szaladni tüntetni."

Szerintük ezt így kell kezelni: tűrni kell.

De a gyakorlatban meg ez van:

[link]


Miközben a frank üti az eurót, és a devizahitelesek becsődölnek, ütnek még egyet az átlagos, kétkezi melóson, az egészségügyön, stb. és elveszik a műszakpótlékot. Mit nekünk 30%-os fizetéscsökkenés, miközben nő a kiadás, majd tűrjük, ilyen apróságért se illik rohangálni tüntetni.

Emberek éheznek, családok mennek tönkre, kerülnek utcára, sokan az egyetlen kiutat az öngyilkosságban látják, és a kisvállalkozások sokasága csukja be végleg a boltot... kit érdekelnek ilyen piszlicsáré apróságok??

Most az ország jóléte a tét!

Ország=felső tízezer.

2011. aug. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
52%

Ha a Fidesz lemondana, akkor kerülne igazán csődbe az ország!

Az előző garnitúrának nyolc éve volt, annak minden napján lejjebb és lejjebb került az ország, ennek a rendbetétele talán nem is lehetséges.

Mindenesetre nagyon kell hinni abban, hogy a dolgok szépen lassan rendbehozhatók.

2011. aug. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
46%
Nem értem, hol van itt megvalósíthatatlan gazdaságpolitika? Minden abba az irányba halad, amerre mindig is kellett volna. Azért mert az emberek azon hányadának, akiknek eddig sem volt jó egyik kormány sem, ergo mindent csak a kormánytól vártak, arról megfeledkeztek hogy nekik is kellene valamit tenni, azoknak soha nem is lesz jó semmi. A gazdaság fellendülése nem akkor kezdődne el ha minden utcaseprő, segédmunkás fizetését megemelnék. Ennek nem ez a módja, hanem a vállalkozások nagyfokú támogatása, ezáltal a munkahelyteremtések feltételeinek javítása. Akkor majd a vállalkozó is felemeli az emberek fizetését, legalábbis így kellene lennie. Ha egy vezető érti amit csinál, és nem csak odaültették, mert a nagyfőnök barátja, akkor tudja értékelni a munkát, az embereit, és nem minimálbérrel meg 4 órás bejelentéssel fogja a dolgozóit szemközt szúrni. Nálam a takarítónők 150 ezret keresnek havonta nettóban, ha más vállalkozások is képesek a kedvező változásokra hasonlóan reagálni, az azt jelentené hogy a gazdaság is jól működik, hiszen van miből ennyit kifizetni, másrészt meg az emberek is megnyugodnának, mert nem azon kellene gondolkozniuk még a tanulatlanabb, de becsületesen dolgozó embereknek sem hogy lesz e még hó végére pénz kenyérre.
2011. aug. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Talán az a megvalósíthatatlan, hogy a gazdagoknál otthagyott magasabb jövedelemből (ami az államháztartásnak évi 500 MD Ft kiesés) származó fogyasztásélénkülés olyan gazdasági növekedést eredményez, ami majd növeli az állami bevételeket. Ha egyáltalán a belső fogyasztásbővülésnek lehet nálunk növekedésserkentő hatása, akkor nyilván a szegényebbeknek kell adni a többletet, mert ők minden plusz forintot fogyasztásra költenek. Chikán azt mondja, hogy a gazdagoknak van egy beállt fogyasztási nívójuk, ha több lesz a pénzük, akkor se fogyasztanak többet. A számok most ezt igazolják. A kidobott 500 milliárdból semmilyen növekedési többlet nem jött be.
2011. aug. 22. 18:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!