Hova vezet a Kormány megvalósíthatatlan gazdaságpolitikája?
Meglepve olvastam, hogy már Orbán volt gazdasági minisztere Chikán Attila is megvalósíthatatlannak tartja Matolcsy (és ezzel együtt Orbán) gazdaságpolitikáját. Arról viszont nem nagyon beszélt, hogy mi lesz ebből. Meddig lehet ezt így csinálni?
Én nem mondtam, hogy adjanak pénzt a szegényeknek, DE
-legalább ne tőlük vegyenek el;
- vagy ha már mégis adnak valakinek, akkor ne a gazdagoknak adjanak, mert az tök ésszerűtlen, és a mai magyar viszonyok között embertelen is.
Sajnos az a logikája, (éppen azért, mert sok a "szegény", kevés a "gazdag" és "nincs" középréteg) hogy sok szegényembertől egy kisebb összeget (pedig nekik az a kicsi is sok) még mindíg nagyobb tétel lehet a kölségvetés egészéhez viszonyítva, mint a kevés "gazdagtól" nagyobbat vágni. Ráadásul, ha a gazdagokat megvágják, akkor éppen "az elől a ló elől veszik el abrakot amelyik húzna, ha hagynák".
Ezenfelül "a rossz hír szárnyon jár...". Ez azt jelentené, hogy a nagyobb befektetők elkerülnének bennünket, aki teheti méginkább "eldugná", elrejtené a pénzét, nőne a korrupció, tovább csökkenne a befektetői hangulat... stb...
A sok "szegényember" nem tud hová bújni, a Földről nem lehet lezavarni mindenkit, egyszerűbb is oda nyúlni.
Sajnos ez eléggé cinikus igazság, de ez van...
Kolopele
Nekem az a meglátásom, hogy Magyarországon csak ott van életképes vállalkozási, vagy munkalehetőség, ahol az valamiképpen a termeléshez tud kapcsolódni.
Ez általában ott fordul nagyritkán elő, ahol a rendszerváltás utáni kapkodó pusztításban nem hordtak szét az utolsó csavarig mindent, ahol maradtak tárgyi (gépek), és humán erőforrások (öreg szakik)...
Ez ma nagyon kevés, szinte elenyésző.
Viszont a válság előtt "dübörgött" a szolgáltatóipar. Nagyobbrészben ott mosták tisztára a lopott vagyonokat, azon keresztül forgott, keringett a privatizációból befolyt tömérdek pénz addig, amíg ki nem került az országból.
Most is leginkább szolgáltatásból próbálnak élni, a MUNKA az valami utolsó dolog, valami proletár csökevény.
Pedig ott nem lesz "nemzeti össztermék", ahol egyik szogáltató a másiknak "szolgáltat", kínában meg egy tál rízsért minden legyártanak.
Ezeket a szolgáltató cégeket nemnagyon macerálja az APEH, mert nem tud tőlük semmit sem lefoglalni, vagy behajtani. Nincsenek termelő eszközeik, a profitot rögtön "kiviszik". Ha megfognák őket, akkor az állam nyakán maradna az eljárási költség, a perköltség, és egy csomó munkanélküli "keletkezne", miközben a cég másnap, más néven újraindulna.
A termelő cégeket azért macerálják, mert kell a bevétel, de azért nem annyira nem üldözhetik őket, mert akkor megint mégtöbb lesz a munkanélküli.
A cégek harmadik nagy csoportja a "holdudvarhoz" kötődik, őket azért nem piszkálgatják, mert magukkal nem tolnak ki.
Azt mondjuk én sem értem, hogy mit fognak majd kezdeni a jövőben azzal a temérdek nyugdíjassal, akiknek nem lesznek meg az éveik, vagy minimálnyugdíjra (vagy arra sem) lesznek jogosultak. Nincs annyi erdő, hogy annak a sok hajléktalannak elegendő legyen a hely.
Azt sem értem, hogy a stricik, akik a hatalmas bálnamercikkel horják az utcalányokat, és palotákban laknak, miért nem tűnnek fel senkinek.
Ezek az élet nagy titkai...
21:43
"Hát Magyarországon gazdag, aki nettó 300 ezret keres, mert 95 % sajnos ennél kevesebbet keres."
1) 300 ezer az kb. a felső 15%. Nagyjából a magyarországi középosztály.
2) Nemcsak az jár jól az új adórendszerrel, aki 300 ezer fölött keres, hanem az is, akinek gyereke van.
3) Továbbra sem érthető, miért akkora bűn, ha valakinek magas a jövedelme, hogy különadóval (magas adókulcs) kell büntetni. Aki szerint a "gazdagokat" (valójában középosztályt) extra adókkal kell sújtani, az egyszerűen irigy bolsi.
Az előző néhány posztra reagálnék! Egy vállalkozáshoz két féle ember kell, a tulajdonos, és az alkalmazott. Az alkalmazott elvégzi a kiszabott munkát, a tulajdonos menedzseli a céget. Egyik komponens nélkül se működne a dolog.
A dolgozó emberek nem prolik, és nem bolsik, attól még, hogy vannak bizonyos igényeik, és ezeket fel is merik vállalni.
Az, hogy valaki többet keres az átlagnál, vagy vállalkozó, az nem azt jelenti, hogy értékesebb a többi embernél, hanem azt, hogy ő egy vezető habitusú ember, aki képes globálisan gondolkodni, szervező beállítottságú. A tényleges szaktudást legtöbb esetben a dolgozók birtokolják, a vezető csak képes koordinálni a munkavállalókat.
Az egykulcsos adó sehol a világon nem járt a belső fogyasztás és a befektetési kedv növekedésével, minden esetben a megtakarítások, és az importcikkek lettek kelendőbbek. Ráadásul a progresszív adóhoz képest jelentős állami bevételkiesést jelent, és mélyíti a társadalmi szakadékot.
Magyarország gazdasági növekedése a második negyedévben Európában a legkisebb volt, és az elemzők szerint nem fogjuk tudni elérni a prognosztizált 3 %-os növekedést, ami azt jelenti, hogy az egykulcsos szja felpörgeti a gazdaságot című duma megbukott.
Egyébként nektek ki, és mennyit fizet, hogy ide irkáljatok? Mert ennyire hülye magától nem lehet senki!
Kolopele
Nem állítom, hogy nem így van, de azt igen, hogy ez ritkaság. Egy általános elemzésnél azért az általános tényekből lenne helyesebb kiindulni.
Nem tudom, hogy az egykulcsos adó mennyire volt jó ötlet, mennyire fog ez működni.
Az azonban biztos, hogy az azt megelőző rendszer nem működött jól, szükségszerű volt egy más logikát kipróbálni. Hogyha valóban elbukik, majd akkor találunk mást.
Azonban tény, hogy vannak többkulcsos adóval is jobban működő országok a miénknél, és vannak egykulcsos adóval is jobban működők.
Lassan az az érzésem támad, hogy Magyarországon a kormány után most már a népet kellene leváltani...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!