Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hova vezet a Kormány megvalósí...

Hova vezet a Kormány megvalósíthatatlan gazdaságpolitikája?

Figyelt kérdés

Meglepve olvastam, hogy már Orbán volt gazdasági minisztere Chikán Attila is megvalósíthatatlannak tartja Matolcsy (és ezzel együtt Orbán) gazdaságpolitikáját. Arról viszont nem nagyon beszélt, hogy mi lesz ebből. Meddig lehet ezt így csinálni?


[link]


2011. aug. 22. 16:25
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
62%
Egyetértünk Helmet a legtöbb dologban amit leírtál. Valóban azért okoskodott így a kormány, hogy a nagyvállalatok zsebében hagyja a pénzeket, mert azt remélte hogy így majd ösztönözni fogja őket a munkahelyteremtésre, esetleg jobb fizetésekre, és hogy előre indulhasson a gazdasági mutató. Ez valóban csak részben sikerült, mert sajnos a legtöbb jól menő vállalkozó, cégtulajdonos iszonyat kapzsi. Van olyan ismerősöm aki a két millát elteszi havonta, ami nem lenne baj, ha értene is ahhoz, amit csinál, de egy "külsős" irányítja még több pénzért. A dolgozó pedig minden hónapban hazaviszi a minimálbért, ha túlórázik szinte ingyen teszi, hiszen tudod, másképp fel is út le is út. Ezért is írtam hogy az első törvény amivel nem értettem egyet teljes mértékben a Fidesz részéről az a munka törvénykönyv néhány módosítása volt. Abban meg maximálisan osztom az észrevételedet, hogy nincs rosszabb mint egy kedvetlen munkavállaló. Nálam, ahol egy takarítónő 150 ezret keres nettóban, olyan fürgén söpör hogy öröm nézni. És akkor ne beszéljünk a szakemberek fizetéséről. De azért azt is meg kell jegyezzem, hogy ezt nem tudja minden vállalkozás biztosítani, hiszen rengeteg olyan is van amelyik az adott fizetés mellett éppen hogy csak fenntartja magát, ők akkor sem tudnának emelni ha azt mondanák nekik hogy akkor innentől kezdve semmit nem láttok a közbeszerzésekből. Én mindig is aljas dolognak tartottam a dolgozók ellehetetlenítését olyan helyeken, ahol ez nem volna indokolt, sok vállalkozónak a szemléletén kellene változtatni, de én először is az Apeh nevében becsengetnék a százmilliós villában élő minimálbérből tengődő vállalkozókhoz. Rengeteg pénzt meg lehetne így fogni, de valamiért ez soha nem valósul meg, talán félnek az Apehosok tőlük?
2011. aug. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

Én nem mondtam, hogy adjanak pénzt a szegényeknek, DE

-legalább ne tőlük vegyenek el;

- vagy ha már mégis adnak valakinek, akkor ne a gazdagoknak adjanak, mert az tök ésszerűtlen, és a mai magyar viszonyok között embertelen is.

2011. aug. 22. 22:10
 23/41 anonim ***** válasza:

Sajnos az a logikája, (éppen azért, mert sok a "szegény", kevés a "gazdag" és "nincs" középréteg) hogy sok szegényembertől egy kisebb összeget (pedig nekik az a kicsi is sok) még mindíg nagyobb tétel lehet a kölségvetés egészéhez viszonyítva, mint a kevés "gazdagtól" nagyobbat vágni. Ráadásul, ha a gazdagokat megvágják, akkor éppen "az elől a ló elől veszik el abrakot amelyik húzna, ha hagynák".

Ezenfelül "a rossz hír szárnyon jár...". Ez azt jelentené, hogy a nagyobb befektetők elkerülnének bennünket, aki teheti méginkább "eldugná", elrejtené a pénzét, nőne a korrupció, tovább csökkenne a befektetői hangulat... stb...

A sok "szegényember" nem tud hová bújni, a Földről nem lehet lezavarni mindenkit, egyszerűbb is oda nyúlni.

Sajnos ez eléggé cinikus igazság, de ez van...

2011. aug. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

Kolopele

Nekem az a meglátásom, hogy Magyarországon csak ott van életképes vállalkozási, vagy munkalehetőség, ahol az valamiképpen a termeléshez tud kapcsolódni.

Ez általában ott fordul nagyritkán elő, ahol a rendszerváltás utáni kapkodó pusztításban nem hordtak szét az utolsó csavarig mindent, ahol maradtak tárgyi (gépek), és humán erőforrások (öreg szakik)...

Ez ma nagyon kevés, szinte elenyésző.

Viszont a válság előtt "dübörgött" a szolgáltatóipar. Nagyobbrészben ott mosták tisztára a lopott vagyonokat, azon keresztül forgott, keringett a privatizációból befolyt tömérdek pénz addig, amíg ki nem került az országból.

Most is leginkább szolgáltatásból próbálnak élni, a MUNKA az valami utolsó dolog, valami proletár csökevény.

Pedig ott nem lesz "nemzeti össztermék", ahol egyik szogáltató a másiknak "szolgáltat", kínában meg egy tál rízsért minden legyártanak.

Ezeket a szolgáltató cégeket nemnagyon macerálja az APEH, mert nem tud tőlük semmit sem lefoglalni, vagy behajtani. Nincsenek termelő eszközeik, a profitot rögtön "kiviszik". Ha megfognák őket, akkor az állam nyakán maradna az eljárási költség, a perköltség, és egy csomó munkanélküli "keletkezne", miközben a cég másnap, más néven újraindulna.

A termelő cégeket azért macerálják, mert kell a bevétel, de azért nem annyira nem üldözhetik őket, mert akkor megint mégtöbb lesz a munkanélküli.

A cégek harmadik nagy csoportja a "holdudvarhoz" kötődik, őket azért nem piszkálgatják, mert magukkal nem tolnak ki.


Azt mondjuk én sem értem, hogy mit fognak majd kezdeni a jövőben azzal a temérdek nyugdíjassal, akiknek nem lesznek meg az éveik, vagy minimálnyugdíjra (vagy arra sem) lesznek jogosultak. Nincs annyi erdő, hogy annak a sok hajléktalannak elegendő legyen a hely.


Azt sem értem, hogy a stricik, akik a hatalmas bálnamercikkel horják az utcalányokat, és palotákban laknak, miért nem tűnnek fel senkinek.


Ezek az élet nagy titkai...

2011. aug. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
31%
"Ez általában ott fordul nagyritkán elő, ahol a rendszerváltás utáni kapkodó pusztításban nem hordtak szét az utolsó csavarig mindent, ahol maradtak tárgyi (gépek), és humán erőforrások (öreg szakik)... " Ez az egyetlen dolog az amiben nem teljesen értek veled egyet, az én gyáram legalábbis nem így indult el, de ugye nem kell újra leírnom hogy miért?
2011. aug. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

21:43


"Hát Magyarországon gazdag, aki nettó 300 ezret keres, mert 95 % sajnos ennél kevesebbet keres."


1) 300 ezer az kb. a felső 15%. Nagyjából a magyarországi középosztály.


2) Nemcsak az jár jól az új adórendszerrel, aki 300 ezer fölött keres, hanem az is, akinek gyereke van.


3) Továbbra sem érthető, miért akkora bűn, ha valakinek magas a jövedelme, hogy különadóval (magas adókulcs) kell büntetni. Aki szerint a "gazdagokat" (valójában középosztályt) extra adókkal kell sújtani, az egyszerűen irigy bolsi.

2011. aug. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
38%
Különösen a 3. pontodra reagálva: Miért vagy ezen meglepve? Mindig a gazdagokat, vagyis ahogy te hívod a középosztályt akarták megsarcolni, holott a gazdaság mindig is miattuk működött, ők adták a munkahelyek jó részét is az embereknek. Akik meg csak ültek a babérjaikon, kapták a segélyt meg a fene nagy támogatásokat, akik meg dolgoztak, termeltek, hasznos tagjai voltak a társadalomnak, minduntalan próbáltak még egyet rúgni beléjük. Most ennek vége van, és bár fenntartom hogy bizonyos gazdag köröknek azért nem ártana utána nézni, de a cégek, vállalatok, nagyvállalkozók újra életképesebbek, az értelmiségi embereket végre hagyják dolgozni és érvényesülni. És ez azért jó. Egyébként meg szerintem a 2013 - 2014 - es év felemelkedést hoz majd az országnak, hiszen minden válság után jön a megújulás, ez mindig is így volt. Hogy utána mi lesz, azt még nem tudni.
2011. aug. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
63%

Az előző néhány posztra reagálnék! Egy vállalkozáshoz két féle ember kell, a tulajdonos, és az alkalmazott. Az alkalmazott elvégzi a kiszabott munkát, a tulajdonos menedzseli a céget. Egyik komponens nélkül se működne a dolog.

A dolgozó emberek nem prolik, és nem bolsik, attól még, hogy vannak bizonyos igényeik, és ezeket fel is merik vállalni.

Az, hogy valaki többet keres az átlagnál, vagy vállalkozó, az nem azt jelenti, hogy értékesebb a többi embernél, hanem azt, hogy ő egy vezető habitusú ember, aki képes globálisan gondolkodni, szervező beállítottságú. A tényleges szaktudást legtöbb esetben a dolgozók birtokolják, a vezető csak képes koordinálni a munkavállalókat.

Az egykulcsos adó sehol a világon nem járt a belső fogyasztás és a befektetési kedv növekedésével, minden esetben a megtakarítások, és az importcikkek lettek kelendőbbek. Ráadásul a progresszív adóhoz képest jelentős állami bevételkiesést jelent, és mélyíti a társadalmi szakadékot.

Magyarország gazdasági növekedése a második negyedévben Európában a legkisebb volt, és az elemzők szerint nem fogjuk tudni elérni a prognosztizált 3 %-os növekedést, ami azt jelenti, hogy az egykulcsos szja felpörgeti a gazdaságot című duma megbukott.

Egyébként nektek ki, és mennyit fizet, hogy ide irkáljatok? Mert ennyire hülye magától nem lehet senki!

2011. aug. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
24%
Én nem csak tulajdonos vagyok, hanem az az ember aki ezt az egészet létrehozta és megalkotta. Minden ötlet, minden fejlesztés, az egész gyár az én művem, senki nem lenne képes ezt rajtam kívül csinálni, nem hogy a dolgozóim. A mikor hozza a Svájci üzletember a legújabb megrendelését, szerinted ki fogja hozzá a szerszámot és a gépsort megtervezni és legyártani? Majd a munkások? Kicsit nem ártana gondolkozni sem néha, mielőtt valamit leírunk.
2011. aug. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

Kolopele


Nem állítom, hogy nem így van, de azt igen, hogy ez ritkaság. Egy általános elemzésnél azért az általános tényekből lenne helyesebb kiindulni.

Nem tudom, hogy az egykulcsos adó mennyire volt jó ötlet, mennyire fog ez működni.

Az azonban biztos, hogy az azt megelőző rendszer nem működött jól, szükségszerű volt egy más logikát kipróbálni. Hogyha valóban elbukik, majd akkor találunk mást.

Azonban tény, hogy vannak többkulcsos adóval is jobban működő országok a miénknél, és vannak egykulcsos adóval is jobban működők.

Lassan az az érzésem támad, hogy Magyarországon a kormány után most már a népet kellene leváltani...

2011. aug. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!