Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Nagy-Magyarország mániások...

A Nagy-Magyarország mániások miért nem fogják fel, hogy az akkori ország lakosságának a fele nem is volt magyar?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 16:47
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
55%

ma 19:53


Nem vagyok soviniszta te hazaáruló majom.


"úgy látom, te még a kitartas. mozgalomnál is hülyébb oldalakat olvasol, szóval nem hinném, hogy te itt kioktathatsz bárkit is..."


Nem hinném hogy nálad mélyebbre lehet süllyedni.


ma 19:54


Magyarországot Horvát-Szlavónország nélkül számítjuk 1868 óta de nem lepődőm meg rajtad hiszen ti antimagyarok hajlamosak vagytok nemzettársaitok képébe köpni.


ma 19:56


Szerintem meg a primitív kisantant államok.


ma 19:59


Mi magyarok semmiképpen nem vagyunk felelősek sem Trianonért sem a világháborúért. Ez a szerb horda lelkén szárad.


Le is mentettem nehogy valamelyik turbóliberális törölje.

2011. júl. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
27%

"ilyet ki írt, te ostoba sz@r? "


Az ostobát a tükörben keresd... Magyarázzam?

A kérdező Nagy-Magyarországról kérdez, nem a határon túliak "nyakunkba vételéről". Tudod: visszacsatolás és társai. Területet és nyersanyagokat mindenképp nyernénk vele, de ez egy másik kérdés témája, hogy miért lenne jó/rossz. A kérdésből szerintem egyértelműen kiszűrődik az, hogy az elcsatolt területek nem is igazi magyar területek, mert a fele lakosság nem is magyar nemzetiségű, tehát hagyni kéne a fenébe. Erre eléggé érthető (a többségnek), amit írtam. Persze amikor a hülyeség akaraterővel párosul...

2011. júl. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
81%

a magyar lakosságú területeket vissza kellene csatolni mindenképp...

Amúgy nem értem, a neten állandóan megy a gyűlölködés, meg hogy "büdös szlávok ellopták a területeinket" stb, na de most mit csinálnánk annyi idegen néppel? Meg érdekes itt megy a gyűlölködés, sárdobálás, aztán mégsem csinál senki semmit azért h visszakapjuk a területeinket... Attól hogy gyűlölködés megy, még nem kapunk vissza semmit, sőt azt érjük el h az országban élő kisebbségek ellenünk fordulnak, és a más országokban élő magyarokat is még inkább durván bántalmazni fogják...

2011. júl. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
89%
ha valaki akar valamit tenni, hogy visszakapjuk legalább a magyar lakosságú területeket, akkor cselekedjen, és ne a gép előtt gyűlölködjön... Diplomáciával mindig is fel lehetett lépni
2011. júl. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
50%

23:19


az Osztrák-Magyar Monarchiát az agyatlan nacionalisták verték szét


a magyar nacionalisták különösen jelentős szerepet játszottak ebben


pl. megfúrták az Eötvös József által beterjesztett nemzetiségi törvény első változatát


az Eötvös féle törvény az ún. nyelvi egyenlőség alapján állt


HIVATALOS NYELV lett volna a magyar mellett:

- a román

- a horvát

- a szerb

- a német

- a rutén

- és a szlovák


ez volt az első változat


de


sajnos a Deák Ferenc féle verzió győzött


kb. ekkor írták alá a történelmi magyar állam HALÁLOS ÍTÉLETÉT


+


a Deák-féle nemzetiségi törvény rendelkezéseit sem tartották be


+


megfúrták a birodalom trialista átalakítását, a Cseh Királyság kialakítását


ezzel lényegében lehetetlenné tették a birodalom szövetségi formában történő újraértelmezését.


a magyar nacionalisták


KULCSSZEREPET játszottak a történelmi magyar állam és az Osztrák-Magyar Monarchia elpusztításában.

2011. júl. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, mellényúltál. Az 1910-es népszámlálás adatai szerint 56,18% volt a magyarok aránya az országban :)


Amúgy meg azért nem, mert egy ezer éves államot bontottak szét. Ha követték volna az etnikai határokat, mára már valószínűleg semmi feszültség nem lenne belőle.

2011. júl. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem mellényúlt, csak provokál. Talán ugyanő volt, aki az alábbi kérdést elkövette, aztán a viszontkérdés elől elmenekült.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..

2011. júl. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
19%

megválaszolom én neked:

a GYK-n lévő soviniszták követelőznek

a többiek kicsit finomabban fogalmazzák meg.

2011. júl. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
100%

Én tisztában vagyok vele (vagyis felfogom), hogy a lakosság nagy része nem magyar volt akkoriban.

Meggyőződésem, hogy sokkal jobban élnénk (mi mindannyian, magyarok, szlovákok, románok, ruszinok, németek, szerbek, horvátok...), ha a Kárpát-hazát nem szabdalnák fel határok. Én nem csak a Felvidéket és az ottani magyarokat várom haza, hanem a szlovákokat is. A Kárpát-medence egy egységes terület mind földrajzilag, mind gazdaságilag. Minden nyersanyag fellelhető benne, amire csak szükség van az itt élő emberek számára.

Trianonban azért húztak meg ilyen határokat, hogy ne legyen életképes egyik része sem az országnak. Nagy bánatukra nem sikerült teljesen ez a tervük.

2011. júl. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
56%

55% volt magyar és 72%-ot vettek el, tehát aránytalan és igazságtalan volt. 3 milló magyar került idegen fennhatóság alá.

Ez a tény, ezen mit nem értesz?


Vegyünk egy példát: van egy 100 nm-es házad, amiben 45nm-en albérlők laknak. Holnap a földhivatal azt mondja h az albérlők tulajdonjogot szereztek 72 nm-re, így neked marad 28nm, a két gyerekszoba 1-1 albérlőé lett.

Mit szólnál hozzá? Remélem érted az analógiát.

2011. okt. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!