Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják egyesek azokat...

Miért utálják egyesek azokat akiknek jó fizető állása van? (mondjuk 4-5-600E)

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 12:02
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
76%

"Sok tanulás, szorgalom, és nem utolsó sorban jó kapcsolatok (amit nyilván te alakítasz ki, és nem a kocsmában)"


Ha ezt nem írtad volna bele, akkor nyilván 100%-os lenne a válaszod. Nevetséges, hogy ha valaki ezen az oldalon arról ír, hogy valamit mindenkinek tennie kell az előrejutáshoz, akkor könyörtelen lepontozások áldozata lesz.

2011. júl. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim válasza:
66%

én egy kategóriát utálok, ahol:

protekció > szakképzettség


röviden ennyi.

2011. júl. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim válasza:
82%

Nos, elmondom, hogy én miért utálom azt a kolléganőt, aki nettó négyszázvalahány ezret keres. (bruttója nyolcszázezer)

Először is közgazdász diplomája van, ami nem is lenne rossz, ha én nem tudnék nála jóval többet ebben a témában diploma nélkül... Valami főnökféle a cégnél (szerencsére nem az enyém). Állandóan meetingelni akar. Azt hiszi ezzel meg lehet oldani a belső problémákat a cégnél. Hiába mondjuk neki, hogy a meetingen megbeszéljük a dolgokat, és utána tenni kell érte, hogy jobb legyen, de ő a meeting után már mindent tökéletesnek vél...

A mi cégünk oktató cég. (nem részletezem, nem lényeg) Valakik külföldről jönnének az oktatásra, jelentkeznek, de aztán lemondják. A kedves kolléganő meg elfelejti lemondani a szállodát... És az irodaszeren meg a béreken spórol a főnökség, mert nagy a veszteség...

Én ennél a cégnél a gazdasági igazgató(nő) asszisztense vagyok, amolyan könyvelő és pénzügyi ügyintéző. A nagyon nagy főnök nekem 150 nettót határozott meg. Ez elég az albérletemre, a rezsire és az étkezésre. És pont. A ruháimat és az iskolámat személyi kölcsönből fizettem.

Ha én elrontok valamit, akkor a fizetésem bánja. Legyen szó pl 1000 ft-ról. Ennél nagyobb kárt nem okoztam a cégnek. Nem nagy összeg, de levonják a fizetésemből. A sokat kereső kolléganő nem mondja le a szállodát, kiszámlázzák a cégnek, a cég kifizeti érte a százezret vagy többet. Az ő fizetése egy forinttal sem csökken...

Ezért utálom azt, aki sokat keres... De ez egy konkrét, személyes példa. A gazdasági igazgatót nem utálom, ő olyan, mintha a nővérem lenne. (és három hónapja nem kapta meg a fizetését, mert sok volt a kiadás, és nincs pénz őt kifizetni...) Egyébként általánosságban nem utálom a sokat keresőket, csak irigykedek... (és így visszaolvasva idétlenül fogalmazok, de remélem érthető)

22/L

2011. júl. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
91%

Sokan azért utálják őket mert a többség,protekciós vett diplomás újgazdag!

Meg,van akinek elszáll az agya mert hirtelen bejön neki az élet!Sok ilyennel találkoztam már!

Akinek van pénze mindig az sír!

2011. júl. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim válasza:
69%

Azért utálják őket mert a legnagyobb részük ahhoz is h*lye hogy leírja a saját nevét.

Pl.:

Nap mint nap kapcsolatban állok MÁV dolgozókkal, akik éhbérért végzik a munkájukat és mindent megtesznek hogy a vonat célba érjen, és ehhez rengeteg szabályt meg kell szegniük, mert ha betartanák a szabályokat már rég nem létezne vasút. És mit kapnak?? Letolást a főnököktől és az utasoktól.

Ezzel szemben a főnökség havi fél milláért mereszti a seggét az irodában, és annyi a dolguk hogy ellenőrizzék a munkásokat, letolják őket, és olyan szabályokat hozzanak ami csődbe vinné a vasutat, és ha ezeket nem tartják be, viszont látásra.


Nem a főnökséggel van a bajom hanem a rendszerrel.


"Itt a régi rend, itt van újra."


Ebben az idézetben az 1945 előtti Magyarországra gondolok. Aki paraszti származású volt, lehetett akármilyen okos, csak paraszt lett belőle. Aki nemesi származású volt, és el tudott számolni 2-ig, tengernagy lett belőle. (lsd.: Nagybányai Vitéz Horthy Miklós)

2011. júl. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
81%
Mert az Orbán kormány is őket támogatja,például két gyerekre ad nekik 125000 forintos adókedvezményt,én meg keresek nettó hatvanat,a gyerekeknek meg jut a befagyasztott családi pótlék,amit még csökkenteni készülnek.
2011. júl. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
55%

Amennyiben van mögötte munka, az az megf.bevétel és korrekt

ember, semmi kifogásom! De meggyőződnék róla, csak akkor

alkalmaznám!! Ezért van a próbaidő (3-6hónap)és a munkaszerződés!!

2011. júl. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 glaslo1 ***** válasza:
22%
Mert 90% ban tisztességtelenül nem becsületes munkával keresi?--szerzi!!!!!!!!!!!!!
2011. júl. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

"Mert 90% ban tisztességtelenül nem becsületes munkával keresi?--szerzi!!!!!!"

Ez azért elég nagy hülyeség. Ismerek pár embert aki ennyit keres és becsületesek.

2011. júl. 6. 14:19
 30/35 anonim ***** válasza:
20%

Becsületesen is ,-képzett könyvelővel!!-lehet keresni, de azok igen kevesen vannak! Több alvállalkozón keresztül,

ahogy az elmúlt években pl; 5x autópálya építések,utolsó

hídépítés és a többi!

Tájékozatlanok vagytok!Ezért van az egykulcsos adózás ,

az ellenőrzések hiánya, ide oda számlázások, az országunk

15év alatt ezért került ebbe a helyzetbe.

2011. júl. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!