Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják egyesek azokat...

Miért utálják egyesek azokat akiknek jó fizető állása van? (mondjuk 4-5-600E)

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 12:02
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nem utálják, csak a kevesebbet keresők is szeretnének úgy élni mint a kérdéses csoport.

Mi ebben a furcsa ?


Ökörköri

2011. jún. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 doboszoli ***** válasza:
76%

Én nem irigylem aki ennyit keres.

Meg tudok élni, vannak barátaim, van hol laknom, családom, normális autóm, nem kell megvárni amíg a cipő leesik a lábamról, nincs több milliós bankszámlám, stb. Én nyugodtan alszom. Van életem.

Nem tennék négyszer ennyit, dupla pénzért. A pénzt eszköznek, nem istennek tekintem.

A kérkedőket le...rom. Volt már nehezebb, jobb az életem, de mindig kialakult. Kerek a világ.

Ha ítélkezem a mindenkori kormány tetteiről, azt "kívülállóként" teszem.

2011. jún. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

"Nem tennék négyszer ennyit, dupla pénzért. "


Ezt hogy érted?

2011. jún. 28. 19:03
 14/35 doboszoli ***** válasza:
81%

Úgy értem, hogy elégedett vagyok az életemmel.

Tehát nem mennék el pénzt hajhászni azért, hogy legyen egy jó vastag bankbetétem, kétévente új autóm, stb.

Mindezt a családi életem, és a saját ÉLETEM rovására tenném,

nekem ennyit nem ér.

És mielőtt "újgazdag" beszólna: NEM SAVANYÚ A SZŐLŐ!!

2011. jún. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
És mi van azokkal akiknek nem kell "hajhászni" azért mert olyan szakmát tanultak, amivel normális napi 8 órában keres ennyit.
2011. jún. 29. 12:34
 16/35 anonim ***** válasza:
74%
Nem azzal van a gond,hogy annyit keresnek, hanem az a baj hogy nem becsulik mas munkajat,vagy eppen az embert.Termeszetesen mint mindenben itt is vannak kivetelek.
2011. jún. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
80%

..."És mi van azokkal akiknek nem kell "hajhászni" azért mert olyan szakmát tanultak, amivel normális napi 8 órában keres ennyit."...


Ők a szerencsés kevesek :-))


Ökörköri

2011. jún. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 doboszoli ***** válasza:
77%
Az egésznek nagyon kis része lehet, de gratulálok nekik.
2011. jún. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
62%

"Mert becsületes (!), tevőleges (!) munkával (!) Magyarországon (!) nem lehet ennyit megkeresni egy hónap alatt, - és még henceg is ezzel sok ember, akinek manapság jól megy."


Hát ez jó nagy hülyeség. A kérdező nem a milliós fizetésekről tett fel kérdést, hanem olyan jövedelemekről, amelyekből normálisan lehet megélni. Az a szomorú, hogy ennyi sincs, pedig a mai rezsi, kaja, és egyéb árak mellett minimum ennyit kéne keresni. A 400 ezres fizetés ma kb. 250 nettót jelent, ez pedig a minden luxus nélküli normális létfenntartáshoz elég. Ebbe még egy kis hitel, vagy pár tízezres megtakarítás is belefér (mondjuk nyaralásra, tanulásra..stb).

Az idézett kommentre meg annyit, hogy DE! Lehet! Napi 8 órával is. Sok tanulás, szorgalom, és nem utolsó sorban jó kapcsolatok (amit nyilván te alakítasz ki, és nem a kocsmában)

2011. jún. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
71%
Nem kell általánosítani. Meg lehet keresni annyit becsületes munkával, sőt még többet is ha olyan a végzettsége az embernek. Az más kérdés hogy itthon sok más szakma alul van fizetve. A kérdésre válaszolva: nyilván irigységből. De nem értem miért, amikor csak az emberen múlik, hogy milyen szakmát választ.
2011. jún. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!