Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha már ennyire spórolunk,...

Ha már ennyire spórolunk, akkor miért nem a 180ezres katonai nyugdíjkat veszik el a 35-40 éves gyalogoktól, miért a kismamákat kell szivatni, akik tesznek azért, hogy pár évtized múlva legyen adózó és járulékoló nemzedék?

Figyelt kérdés
2009. febr. 17. 17:38
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
75%

No comment.

Tényleg itthagyom a francba ezt a céget! :((

Ilyenekért, mint te, nem fogom az életemet áldozni, erre mérget vehetsz. Majd megvéded a gyerekedet úgy, ahogy tudod. Vagy végignézed a halálukat. Biztos épületes látvány lesz. ... Én ezek után biztos élvezni fogom...

Remélem minél hamarabb jönnek a románok vagy a szerbek. Annnál hamarabb nevethetek - rajtad. :S

2009. febr. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

Ha olyan embertelen barmok netes vagdalkozása letérít a pályádról,mint én, akkor ....sztem ne tedd!

Az én életem is volt veszélyben, amikor utazási irodában dolgoztam és jött egy fegyveres és ránk fogta.

Az eddigi összes munkahelyement a használt gépekért és a leleltározott árúért anyagi felelősséggel tartoztunk.


Nem értem, hogy miért nem veszik át hivatásosnak a szerződéseseket? Ki a szerződéses és ki a hivatásos?


Amúgy én lehet, hogy indulatos vagyok, mer közelről érint a téma, de eddig az általam ismert pár katona fiú és lány mind úgy jellemezte a mh-ét, amiről ez a kép jött le. De, ha csak ők voltak nagyszájúak az jó nagyon.

2009. febr. 18. 10:37
 13/40 A kérdező kommentje:

Az jutott még eszembe, hogy lehet, hogy jobban kellene informálni az embereket arról, hogy hogyan vannak a dolgok. Egyrészt, hátha vki megerősítést kap és katona lesz, másrész nem lesznek olyan féligse informált tagok, mint én.


Elnézést, ha vkit megbántottam. Nagyon a düh, irígység és kétségbeesés beszélt belőlem. Bunkó tapló voltam. Pedig ritkán szoktam az lenni. :(((


Hogyan lehet azt elviselni, hogy a Férjed Irakban van? Azt tudom csak elképzelni, hogy az éltet, hogy neki ez a hivatása és ez az érzés nagyon erős benne, amit Te tiszteletben tartasz benne. O(((((

2009. febr. 18. 10:50
 14/40 anonim ***** válasza:
92%

Én vagyok, aki írta, hogy katonafeleség...hát van egy érdekes paradoxon abban, amit mondasz, ugyanis én tanár vagyok és minket hoztál példának (most GYED-en vagyok). A férjem pedig katona és mégsem értek veled egyet, ugyanis én mindkét munkakörbe belelátok ezáltal és bizton állítom, hogy fele annyit sem dolgozom tanárként, mint a férjem katonaként. Ezzel nem azt mondom, hogy a tanárokat nem kell megbecsülni annyira, mint a katonákat, hanem azt, hogy mindenkinek kijár a megbecsülés, aki tisztességesen keresi a kenyerét. Annak meg duplán, aki a hazájáért vagy embertársaiért olyan áldozatokat hoz meg, amiket a legtöbb ember még álmában sem.


Hogy válaszoljak a kérdésedre: nem, a férjemet senki sem kényszerítette, hogy katonának menjen, de valakinek annak is menni kell. Jóval többet csinál egy katona kiküldetésben mint lövi az ártatlan embereket halomszámra, ahogy ezt egyesek 10 ezer kilométerről elképzelik. Humanitárius és egészségügy segítségnyújtástól kezdve az építkezésekig mindent csinálnak a katonák, attól függően, hogy mire van szükség. Akik kiküldetésben vannak, kockára teszik az életüket (nekünk már nem 1-2 ismerősünk halt meg vagy sérült meg súlyosan Afganisztánban és Irakban).


Ne haragudj, de te milyen jogon veszed a bátorságot, hogy így nyilatkozz tisztességes emberekről, akiket ráadásul nem is ismersz? És nem egyszerű 15 hónapig távol lenni a családjától senkinek sem meg a családnak sem könnyű. Sokan el sem tudják így képzelni az életet. Vagy te el tudod képzelni, hogy van egy kisbabád és a férjed 15 hónapot olyan helyen tölt, ahol meg is halhat? (és ez csak 1 kiküldetési idő) Te csinálnád ezt vagy esetleg a te férjed? Ki lehet próbálni...a lehetőség adott, csak utána ne csodálkozz, hogy ha nem olyan könnyű, ahogy azt elképzelted. Senkinek sem könnyű az élete, csak addig max, amíg nem ismered az adott helyzetet. Ha annyira sajnálod a katonáktól, hogy elmehetnek korábban nyugdíjba (ami egyébként nem véletlen jutattás minden országban), javaslom, hogy te is lépj be és dolgozz 70-80 ezerért havonta és tapasztald meg azt, amit te nagy semminek meg bulizásnak tartasz. Tuti, hogy megváltozna a véleményed. Attól úgysem adnak több GYED-et, hogy lehúzol másokat és őket hibáztatod, mert az állam nem fizet többet. Máshol meg az állam nem ilyen szociális és semmit sem ad a kismamáknak, szóval mi nem panaszkodhatunk, mert sok országban 6 hét után már vissza kell menni dolgozni. A kormány egyébként sem adna többlet juttatást még akkor sem, ha elvonnák másoktól a nyugdíjat, szóval felesleges bármilyen társadalmi rétegen kitöltened a dühödet.

2009. febr. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
91%
Örülök, hogy nyitottál a hiteles információk felé. Most már láthatod, hogy nem állítunk butaságot, hisz több katona is írt neked. Nem egyszerű az élet senkinek sem. Én nem mondom, hogy neked könnyebb, mint nekem. Az a naív dolog, ha valaki azt hiszi, hogy mindenkinek könnyebb, csak neki nehéz. Nagy szerencsénk van, hogy mi nem olyan helyre születtünk, mint Irak. A férjem azt mondja mindig, hogy annak örül, hogy van mit enni, van fedél a feje fölött és van családja. Ez számít, nem az, hogy a GYED 2000 Ft-tal több, vagy kevesebb.
2009. febr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

"Annak meg duplán, aki a hazájáért vagy embertársaiért olyan áldozatokat hoz meg, amiket a legtöbb ember még álmában sem"....na,akkor lehet, hogy itt van a probléma gyökere, mert azok, akiket ismerek semmiféle külföldi éles helyzetről nem beszéltek és tűzszerészekről sem meg semmi ilyen komoly dologról, mint Ti....azt adták elő nagy bulizós egyetemista stílusban, hogy micsoda nagy hepalyság ez az egész, úgy alakítják a beosztásukat ahogyan akarják, bejár a rokonság meg a haverok és társasoznak meg stb...ők nem ismerik egymást, csak én őket(úgyahogy)...mivel ez a 2 csoport ( kb 6-7 ) ember, nem ismeri egymást, de hasonlóakat mondtak,én tovább nem gondolkodtam, csak felment az agyvizem, amikor mondta az egyikük,hogy neki édesmindegy, hogy mi történik az országban, neki a 180as nyja megvan és csak, hogy ne unatkozzon, jár be eldolgozgatni


A másik dologban is igazad vam, hogy ha a kismamákat szigorítják, attól ha ást is, attól nekem nem lesz jobb. :O) csak sok a rossz hír és ez 2ségbeejtő....:O(

2009. febr. 18. 11:13
 17/40 A kérdező kommentje:

"hogy van mit enni, van fedél a feje fölött és van családja"

lehet, hogy ha ezt az érzést erősíteném, erősítené az országban sok ember magában,örülnénk magunknak és pld én itt a Balatonnak,akkor talán vidámabbak lennénk és nem döntene ki a lelki egyensúlyunkból bármilyen rossz hír (és szólnánk be másoknak)

2009. febr. 18. 11:17
 18/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom Te milyen szervre gondoltál, amikor azt írtad, hogy lógatják egész nap a lábukat és alszanak.

A férjem börtönben dolgozik napi kemény 12 órát körleten, ahol naponta nyeli a rabok fenyegetéseit, ahol naponta megtörténik, hogy betámadják. És igen! A hazát szolgálja, mert azokra az emberekre (bár embernek nem nevezném őket) vigyáz, akik tőled loptak meg tőlem, és akik más ember életét oltották ki.

Fogalmad nincs a fegyveres szervek munkájáról. Egy börtönben nem lehet aludni, számítógépezni és játszani. A nap 12 órájában éberül kell figyelni, mert csak egy kis figyelmetlenség és kész a káosz!

Éles fegyverrel dolgozik és nem lehet ezzel játszani!

Gondolom Te a rendőrökre céloztál!

2009. febr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy hol voltak. 50ek lesznek hamarost, lehet, hogy azóta meg is változott a szervezett. Azt tudom, hogy van zenekaruk is, ahol a régi kollegákkal együtt játszanak.


Lehet, hogy tényleg jó lenne csinálni egy olyan honlapot, ahol van arról pár szó, hogy hogyan zajlik az élet. Nem hivatalosra gondoltam, mert gondolom, hogy azt nem lehet. Hanem,hogy életszerű legyen a kép, ne csak az ismerős ismerősének az ismerőse és a média szóbeszéde legyen az infó. Vagy ez ne jó ötlet?

2009. febr. 18. 11:57
 20/40 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a honlapot egy egykori katona készíti. 10 évet szolgált hivatásosként, mielőtt elege lett. Nem hivatalos weboldal, hanem az igazságot próbálja nyújtani:


[link]


Ezen a fórumon pedig nagyon sok katona, egykori katona, és ezekkel szimpatizáló, hazaszerető ember ír a legkülönbözőbb dolgokról, ami a Honvédséget érinti. Rengeteg problémát írnak, érdemes végigolvasni.

Régen kérdőjel is volt a topikcím végén. ... Mára már nincs.


[link]


Amiről te írsz, az is előfordul. Mint minden munkahelyen, itt is vannak lógósok. Nézz csak meg egy építkezést, ahol négyen nézik, hogy egy dolgozik. De ez egyre ritkább.

A sokszázezres nyugdíjakat meg a tábornokok és a főtisztek veszik fel, és nem az egyszerű katonák, tisztek, akik dolgoznak is.

A fejesek kapják a nagy pénzeket, az egyszerű katona meg él, ahogy te. Megnézheted pl. hogy Győrben a laktanyából du. négykor hányan mennek át az Audi gyárba. Miért? Mert etetni akarják a családjukat!

De mivel a fejesek ülnek közel a tűzhöz, politikához, így nehéz ezen változtatni. Ráadásul a katonáknak nem adatott meg, hogy komolyabban fellépjenek akkor, ha a jogaikba tipor valaki, de a saját érdekeiket sem tudják érvényesíteni. Még sztrájkjoguk sincs, és még sok minden mást is elvettek tőlük. Nyugaton sok hadseregben a katona azért nem fizet jövedelemadót, mert korlátozva vannak az állampolgári jogai. Nálunk adót is fizet, és a korlátozás is megvan.

Én is katona vagyok, és nem egyszer előfordult, hogy nem kaptuk meg a pénzünket, ami járt volna. Tavaly ért véget egy persorozat, ahol kiderült (Alkotmánybíróságig ment az ügy), hogy a külszolgálatosok pénzének egy részét valaki "odafönt" lenyúlta. Euróban kellett volna fizetni nekünk, de dollárban kaptuk. A különbözetet meg egyesek zsebre tették odafönt. Többezer ember pénzéről volt szó, akik tényleg az életüket kockáztatták érte. Ha nem nyeri meg a pert pár kollégánk, akkor még most is nézhetnénk ki a fejünkből. Ugyanis a nagyoknak odafönt nem jut eszébe, hogy tegyen a lentiekért is.

Akikről te beszélsz, azok a lógósok, meg a nagyfejűek.

A te munkahelyeden is biztos van pár lógós, és gondolom az igazgatók fizetése nálatok sem a minimálbér körül van.

Itt is ez a helyzet sajnos.

Csak hogy mondjak egy példát.

Mikor kint voltam külszolgálaton, a jövedelmem havi 1100 dollár volt. Viszont az állam és a Magyar Honvédség énutánam az ENSZtől (mivel ENSZ misszió volt) 3000 dollárt kapott! Szerinted hova ment a maradék pénz, a különbözet?

És ilyen átlátszó dolgokkal játszák ki ezt az óriási pénzmennyiséget:

- Fodrászköltség: 100 dolár havonta. (Nem volt fodrászunk, csak kapott a szakasz egy hajnyírógépet. 6 hónap alatt a 27 ember havi 100 dollárjából ennnyire futotta. Meg különben is! Ki az, aki 100 dolárt fizet hajvágásért, mikor még a külföldi szolgáltató is 5 dollárért levágja neki?)

- Mosási költség: kb. 300 dollár havonta. Ez is nyilvánvaló látszat volt. Hiszen sehol nem kerül 300 dollárba a mosatás egy főre! Különösen nem ipari szinten.

És még sorolhatnám. Tehát nyilvánvalóan lenyúlja valaki ezeket a pénzeket. És nem számít neki, hogy mások ezért néha az életüket kockáztatják, vagy hogy voltaképpen az államot lopja meg. (Hiszen ezt a különbözetet mégha nem is a katonák kapják, de el lehetne költeni értelmes dolgokra is.)


Sajnos a tájékoztatás a civil szféra és a hadsereg között elég gyér. És sokan felülnek a légből kapott híreknek is. :(

2009. febr. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!