Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha már ennyire spórolunk,...

Ha már ennyire spórolunk, akkor miért nem a 180ezres katonai nyugdíjkat veszik el a 35-40 éves gyalogoktól, miért a kismamákat kell szivatni, akik tesznek azért, hogy pár évtized múlva legyen adózó és járulékoló nemzedék?

Figyelt kérdés
2009. febr. 17. 17:38
1 2 3 4
 1/40 anonim válasza:
79%
Ez különben tényleg röhej...sír a kormány,hogy alacsony a gyerekvállalási kedv....gyes megadóztatva,gyed feltételei szigorítva,vidéken az átlagkereset 100.000 Ft alatt van(nettó).Én pl.3 nyelvvizsgával és könyvelő végzettségel nettó 63.000. Ft-ot keresek.És csodálkoznak,hogy senki nem akar gyereket.
2009. febr. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Hogy kaphatsz könyvelőként ekkora összeget? :o((((
2009. febr. 17. 19:29
 3/40 anonim ***** válasza:
87%

Aki 40 évesen ennyi katonai nyugdíjat kap, az a hazát szolgálta és az életét kockáztatta érte meg érted is. Én is anyuka vagyok, és nekem sem esik jól mindez, mert az én nettóm is 60000 ft családi pótlékkal együtt. 16 éve dolgozom és adót fizetek.

Nos a párom katonai szervnél dolgozik, és igen, az életével játszik!

2009. febr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
36%
melyik katona kockáztatja az életét??? menjetek már valamerre? 1945 óta nem volt háború kis hazánkban, ott növesztik a a seggüket napi 8 órában és 25 év után meg elmennek nyugdíjba (kapnak lakástámogatást stb..) havi 150e-ért és mellette dolgoznak és ezzel is elveszik a munkahelyet azoktól akik dolgozni szeretnének ...rohadjon meg az összes fegyveres mi meg dolgozzunk 38 évet hogy fizessük a nyugdíjukat...viccc
2009. febr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim válasza:
70%
Úgy kapok annyit hogy nem könyvelőként dolgozom ugyanis képtelenség a szakmámban elhelyezkedni...csak a szakmám könyvelő de senki nem alkalmaz mert nincs gyakorlatom.De így nem is lesz. :(
2009. febr. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

"40 évesen ennyi katonai nyugdíjat kap, az a hazát szolgálta "

...hát ha azt annak lehet nevezni, hogy a hazát szolgálja, hogy egész nap poénokat mesélnek egymásnak és több órát átalusznak és szervezik,hogy szolgálat után hogyan jussanak prostihoz meg milyen időelütő társas vagy netes játékot játszanak a következő szolgálatba, akkor fejet hajtok a hazáért tett szolgálatuk előtt

.... akiket ismerek, mind rendelkezik legalább +15 kiló súlyfölösleggel, amit a hazáért tett nagy szolgálata közepette szedett fel, mert csak üldögélt és feküdt egész álló nap ( tőlük tudom ezt, azt mondták, olyan a buli, mint a biztonsági őröknek....csak még lakást is kapnak cserébe, amit kiadnak, mert a kutya se ellenőrzi, hogy ki lakik a szolgálatiba, vagy ha mégis, majd kölcsönös segítségnyújtásért megoldjuk...ezt is tőlük tudom....)

....diploma nélkül 180as nyjugdij életfogytig? van amelyiknek nincs is gyereke olyan agresszív, hogy egy normális nő se marad meg mellette...ez bezzeg majd gyarapítja a magyar...nem népességet, hanem államadósságot! majd a kismamától elvesszük a gyedet és nekiadjuk az "öreg" katonának, hogy eligya és legyen még egy 3.lakása....


Nem tudom elképzel, hogy a Te Párod hogyan kockáztatja az életét. :o( Én nem látom, hogy manapság sokkal kockázatosabb lenne katonának lenni, mint másnak. Sőt....buli.

2009. febr. 18. 07:05
 7/40 anonim ***** válasza:
86%
Ne haragudj, de 35-40 évesen eleve nem is mehetnek még a katonák sem nyugdíjba.Be tudnád kérlek linkelni, hogy ez a 180 ezer egyébként honnan származó hiteles adat? Más országokban még GYES meg GYED sincs. Nem más embereket kellene szidni, akik munkával keresik a kenyerüket. Érdekes egyébként, hogy nem az adócsalókat vagy a sikkasztókat hozod fel példának. Persze, hogy a kismamáknak is kellene megélhetést biztosítani, de nem mások, tisztességes emberek rovására. Én ezt most úgy mondom neked, hogy én is kismama vagyok, de semmivel sem lesz jobb attól nekünk, ha más embereket hibáztatunk vagy lehúzunk azért, mert nekünk nem jó. Egyébként én katonafeleség vagyok és a férjem 15 hónapig van Irakban megszakítás nélkül (nem magyar hadseregben)...hogy ez nem kockázatos, az kizárt dolog! Sok mindent tudnék mesélni erről meg arról, hogy heti hét napon át 12 órát dolgoznak. Persze a magyar katonák között sok olyan van, aki háborút csak TV-ben látott, de ennek örülni kellene bizonyos szempontból és én nem hiszem, hogy a nyugdíjuk 180 E, mert tudtommal az átlag fizetésük havi 70-80,000 Ft, ebből pedig akárhogy is nézzük 180 ezres nyugdíj nem lesz, főleg nem egy "gyalognak".
2009. febr. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

A férjed erőszakkal került Irakba? A katonák közül hogyan választják ki, hogy Ferike menjen, Attila nem?Simán itthagyja a családját kockáztatva az életét?

Nem gondolom, hogy egy magyar laktanyába lábát lógató katona olyna hű de nagy veszélybe lenne! Vagy mi az a veszély, ami fenyegeti őket ott?

Természetesen az adóbevallását nem tudom Neked linkelni a nyja összegéről. :O) Az egyikükről tudom csak pontosan emlékezetből, hogy 43 éves és középiskola után egyből hivatásos lett 2x év szolgálat után. Nem gondolom, hogy ők jobban megdolgoztak ezért a nyjért, mint mondjuk egy tanár aki 6X éves koráig okítja a lurkókat. :O) De szte ha arra nincs pénz, hogy a családokat támogassuk, a gyerekek születését, akkor egy "öregnek", aki gazdasági szemszögből már semmi hasznot nem hajt a társadalomnak ( ez nem az én véleményem, hanema közös pénz elosztásánál szempont) akkor arra miért van? Miért ér többet egy öreg katona élete végéig, mint egy kismama 2 éve? FFi sovinizmus.

2009. febr. 18. 10:13
 9/40 anonim ***** válasza:
93%

Micsoda téveszmék vannak a hadseregről...! Te jóságos ég! :((

Prostik, meg meresztik a s&ggüket, nem csinálnak semmit... Hmm.

Látott már közületek bárki is élő katonát?


Mellesleg katona vagyok, és a netto bérem 78ezer úgy, hogy 5 éve szolgálok. Nyugdíjra - mivel szerződéses vagyok - kilátásom sincs (20 évet lehetek max. a seregben, ha addig nem vesznek át hivatásosnak, akkor 41 évesen kereshetek munkát); nemhogy 25 év múlva!

Lakástámogatást nem kapok - az a hivatásosaknak jár. És az is azért van, mert nem te választod meg, hogy hol dolgozol, hanem helyeznek valahova. Lehet, hogy Salgótarjánból Debrecenbe. Több kollégám Komlóról jár Vásárhelyre.

Ami jár pluszban nekem, az 6ezer forint kajabon, meg a munkábajárás 80%-ának a költségtérítése. (Mert nincs ingyen étkezés a hadseregben már!) Nekem csak a leszerelési segély a jó, olyan, mint a végkielégítés.

A hivatásosok többet kapnak, de a tiszthelyettes kollégám, aki több, mint 10 éve szív a rendszerben (volt, hogy 2 hónapig nem ment haza; és ez nem egyedi eset volt nála), 105ezer nettot kap. Van egy raktára, amiben úgy 100 milliós értékben van cucc. (Mikor külföldre mentünk gyakorlatra, 1,5 milliárd forintnyi anyag volt a nevén! Egyetlen készülék HTK-s ára volt 1,2 millió Ft. Ha a pakoláskor leejti valaki, és tönkremegy, akor vonják a fizuból. Ja, és ebből volt 11 darab!)


A századparancsnokom 180-at kap. Ezért 110 emberért felel. Plusz úgy 300 fegyverért, 25 gép és harcjárműért, két szekrénynyi okmányért, stb. Sokszáz milliós értékekért. Ha valakivel baleset történik szolgálat közben, őt veszik elő, hogy "mit tett meg annak érdekében, hogy ez ne következzen be". Ha egy fegyver (vagy csak egy alkatrész belőle) eltűnik, megy a börtönbe. Ha valami papír nincs rendben, megbüntetik, és megy az ügyészségre.

Ha egy katonája a 110-ből hülyeséget csinál, szintén őt veszik elő.

Ugyanis a parancsnok felelős az embereiért!


Előfordul, hogy heteket töltünk távol a családtól. Ezért cserében napi kb. 1400 forint jár. Kint alszunk minusz 15 fokban; néha a szabadban.

Ha sikerül kijutnunk külszolgálatra, ott megfizetnek. Viszont ott ott is hagyhatja az ember a fogát. Amit ti itt a hírekben hallotok, az csak töredék.

Ti már csak azt halljátok meg, amikor valamelyik bajtársam meghal. Arról nem is tudtok, hogy Afganisztánban nemegyszer éles tűzharcba keverednek. Korábbban Irakban volt ugyanez. Kész csoda, hogy a mostani felszerelésünkkel még "csak" ennyien hagyták ott a fogukat. De perzse a hivatalos, cenzúrázott média csak azt mutatja, hogy milyen jó, és milyen szép!


A tűzszerészekről (bár ők többet kapnak, de százezrekről ott sem beszélhetünk), már ne is szóljak, ugye? Azokról, akik nap, mint nap játszanak az életükkel; itthon is. Víz alól hoznak fel többszáz kilós, világháborús, kiszámíthatatlan bombákat, kertben talált kibiztosított, de fel nem robbant gránátokat hatástalanítanak, stb.

Mindezt azért teszik, hogy ne a gyereketek alatt robbanjon fel az a töltet!


Igen, az életemet kockáztatom. Ha háború lesz, vállalom, hogy megdöglök. ... értetek.

De asszem értelmetlen. Talán itt is hagyom. Minek küzdjek és haljak meg olyanokért, akik semmibe vesznek???

Majd ha a szerb meg a román katonák dugják a lányotokat, meg keresztre feszítik és karóba húzzák a fiatokat, akkor kíváncsi leszek, hogy hogyan vélekedtek a magyar katonáról...!! Akkor is ilyen semmittevők leszünk vajon? :S


Ezek az emberek - a bajtársaim - értetek döglenének meg, ha baj lenne. De gondolom, ez nektek nem számít.

Csak azt nem értem, hogy a hülye urban legendeknek, és a még hülyébb híradásoknak miért dőltök be?


De ha valaki ennyire könnyűnek találja a katonaéletet, és ilyen jónak, az miért nem jön ide? Miért van többezres létszámhiány? Holott sok a munkanélküli, a hadsereg meg tárt karokkal várja a leendő bajtársakat!

Gyertek, és éljetek ti is "jól"! Legyetek "jólfizetett", "semmittevő", "s&ggüket meresztő" katonák! Hiszen itt 25 év után nyugdíjba mész! Meg nem kell csinálnod semmit és dől a lé!

Miért nem jössz katonának akkor???

2009. febr. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Ismerősömmel leültünk az állásbőrzés a katonai "baraknál" ahol viháncoltak az egyenruhások. Röhögtek összevissza, a kérdésekre nem tudtak válaszolni. Volt velünk egy nagydarab fiú, neki lenézően azt röhögték a fejébe, hogy, na Téged aztán a nagy hasaddal.....

Ezt a prostis dolgot biztosra tudom. :O) És akiket én ismerek, a 1x év alatt egyszer sem helyezték át sehova. :O( ők hivatásosok....


Még midníg nem látom át azt, hogy ki kerül ki tűzharszba és ki az, aki itthon marad?


Más munkahelyen is felel a dolgozó az emebreiért és a rá bízott tárgyakért.

2009. febr. 18. 10:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!