Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erdélyt egyszer visszacsatoljá...

Erdélyt egyszer visszacsatolják Magyarországhoz?

Figyelt kérdés
2009. febr. 7. 14:50
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim válasza:
65%
Szerintem nem lehet Magyarország része már Erdély. Ennek több oka is lehet.Erdélyben a Partiumban sok(jó pár millió) román él.Őket hová raknánk?Ők tuti nem örülnének az új határvonalnak. Székelyföldön lehetne egy határvonalat húzni, mert ott valóban egy tömben él kb.600 000 és viszonylag kevés román.Drukkolok, hogy összejöjjön, de ebben sem hiszek sajnos. Mi Erdélyiek sem akarjuk ez lehetne a másik ok.Azoknak a magyarországiaknak ezt az okot el kell fogadni anélkül, hogy felháborodnak, vagy lerománoznak...mert tettek érte, hogy ez így legyen.Szerintem 89' után a többség akarta volna ezt, addig még nem annyira lehetett kijárni Magyarországra,nem kapott az erdélyi ekkora pofonokat a saját népétől. 90 éve magyarnak maradni egy olyan országban ahol ez sokszor tiltva volt, szerintem nagyobb elismerést érdemelne ki minden magyartól. Én már itt élek kint 25 éve, de szeretem a szülőföldem és én is jobban örülnék a különállásnak továbbra is. Ez az ország a saját határain belül nem gondolkodik egységesen még a magyarságról sem.Mit tudna kezdeni a 90 éve leszakadt magyarsággal és a többi nemzettel akik már ott élnek.Kényes ügy,de ezt már késő helyrehozni.Drukkolok hogy a határontúliak, ne tanulják el az Anyaországtól a széthúzás fortélyait.Maradjon meg az összetartás és a nyelv,a határon túl még sok száz évig. Illetve figyeljünk oda a hagyományainkra, értékeinkre ami a miénk.Ezt nem veheti el tőlünk senki, mindegy hová tartozunk.Sokkal fájóbb ám ha a magyar bánt magyart, mint amikor más nép van ellene.
2009. dec. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim válasza:
93%

Szép kincses Kolozsvár, Mátyás büszkesége,

Nem lehet, nem, soha! Oláhország éke!

Nem teremhet Bánát a rácnak kenyeret!

Magyar szél fog fúni a Kárpátok felett!


Ha eljő az idő - a sírok nyílnak fel,

Ha eljő az idő - a magyar talpra kel,

Ha eljő az idő - erős lesz a karunk,

Várjatok, Testvérek, ott leszünk, nem adunk!


Majd nemes haraggal rohanunk előre,

Vérkeresztet festünk majd a határkőre

És mindent letiprunk! - Az lesz a viadal!! -

Szembeszállunk mi a poklok kapuival!


Bömbölve rohanunk majd, mint a tengerár,

Egy csepp vérig küzdünk s áll a magyar határ

Teljes egészében, mint nem is oly régen

És csillagunk ismét tündöklik az égen.


A lobogónk lobog, villámlik a kardunk,

Fut a gaz előlünk - hisz magyarok vagyunk!

Felhatol az égig haragos szózatunk:

Hazánkat akarjuk! vagy érte meghalunk.


Nem lész kisebb Hazánk, nem, egy arasszal sem,

Úgy fogsz tündökölni, mint régen, fényesen!

Magyar rónán, hegyen egy kiáltás zúg át:

Nem engedjük soha! soha Árpád honát!

2010. okt. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim válasza:
76%

23:00 gyönyörű vers :D

Én magyar ember vagyok,palóc,mégis a székely MAGYAROK nekem nagyon nagyon szimpatikusak, szerintem jobban megbecsülöm őket, mint palóc származásomat.Lehet hogy most külön országban lakunk,de mindig is összetartozunk.A székely katolikusok és a magyar katolikusok biztos összefognak lásd Csíksomlyó.A két magyar nép együtt ünnepel, ennél nincs szebb.Azt a tömeget látni minden évben... hihetetlen élmény.A székelymagyarok nagyon rendes emberek.Beértünk Erdélybe, olyan rendes embereket még életemben nem láttam.. :D egyből kiszolgálnak, kínálgatnak, hihetetlen :D

"Ne hagyd elveszni Erdélyt Istenünk!"

2012. máj. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:

Nem tudtam hogy ilyen gyűlölködőek a székely fiatalok. Soha nem románoztam le egy székelyt sem, ők viszont állandóan szidják a magyarokat maguk között és azon sírnak éjjel nappal ha egy hülye lerománozza őket. Ez a legnagyobb problémájuk?

Sok magyar van de ők mégis mindenkit lenéznek aki nem született székelynek a becsületes magyart is lenézik csak mert nem székely

Most hogy rossz helyzetben van Magyarország és Románia gazdagabb, szívesebben maradnak román állampolgárok. és még azt is letagadják hogy közük van az itteni magyarokhoz. Bezzeg ha magyaroszág erőre kapna meg rohannának vissza, jaaaj ők mindig is mekkora magyarok voltak. Phfuj. Kiveszett a székelyből a gerinc!

De csak a fiatalokról beszélek, az idősebbek normálisabbak.

Fiatalok, ti csak arról beszéltek hogy a ti őseitek ezt meg azt tették meg így meg úgy a jobbak. De ti mit tettetek azon kívül hogy szerencsésebb, gazdagabb helyre születtetek mint mi itt Mo-n?

Mert igen vidéken szegénység van, nem Budapestből áll az ország. És nem jobbak a ti őseitek. Ki kérem magamnak. Soha nem mondtam egy rossz szót sem a székelyekre, erre mit kapok? hogy a székelyek mennyire utálják az őseimet...

2012. nov. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
10-es: Igazad van, Magyarországon tényleg hatalmas gondok vannak és ezért csak a volt vezetőink felelősek!
2014. máj. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
100%
Erdélynek, Kárpátaljának, és az elvett területeknek Magyarországon a helye. Úgyhogy remélem. :-)
2014. okt. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 hancsi22 válasza:
100%
Tudom ez egy elég régi kérdés és mint látom nagyon különbözőek a vélemények voltam már többször is Erdélyben a Hargitai részen és szerintem a legtiszteletreméltóbb dolog, hogy mai napig tudnak az anyanyelvükön és így megőrizték a hagyományokat.Igen, még csak 14 éves vagyok, és nem értek a politikához, szóval lehet , hogy nem helyes a meglátásom, de MOST szerintem sem lenne jó egyik erdélyinek sem ha visszacsatolnák őket, hiszen ezzel a plitikai helyzettel......szégyen...... na de ha egyszer álomszerűen helyre állna a gazdaságunk, akkor remek lenne ha visszacsatolnák az elcsatolt területeket és ezt nem csak erdélyre értem , hiszen a többi elcsatolt terület is gyönyörű! Én mindenképp nagymagyarországpárti vagyok, és igen, egyik legnagyobb álmom, hogy visszakerüljenek, de az is elég lenne és minden magyar számára megható, ha függetlenednének.Hiába hiszik azt , hogy mi csak a természeti kincsekért szeretnék őket visszakapni!NEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Mindenki akiben van egy kis jóérzés és hazaszeretet mélyen megalázónak ás fájónak találja, azt, ami az erdélyiekkkel történt, és ezúton szeretném minden elcsatolt magyarnak, aki mai napig magyarnak vallja magát MINDEN TISZTELETEM AZ ÖVÉK, és igen, elég gyökér a mi generációnk de vagyunk jópáran akik hozzám hasonlóan így éreznek!!!!! NAGY MAGYARORszág örökké !!!
2015. jan. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:

Tényleg gyönyörű vers =O

De amúgy a Kárpátokért nem kell harcolni, itt mindig magyar szél fúj :) Nézd meg még így is hogy a hivatalos határok nem Mo-ra szólnak :) Ami mindent kiállt a magyarság.. Komolyan le a kalappal a magyar nép előtt.

A Kárpát-medence többségében magyar, hiába van az pár %, mondjuk max 6 millió román, szlovén, szerb stb kisebbség (akiket meg kell becsülni szintén ha már ide születtek), attól még 16 millió magyar van itt, és mégis mindenki bebeszélni magának hogy a magyar az kicsi. A magyar nem kicsi, soha nem is volt az, és ezért nem is kell küzdenünk, amit a jóisten adott azt ember még határszabdalással sem veheti el, a magyarok az élő példa és ezért nekünk még harcolni sem kell, érdekes. Bármi is történt az egész Kárpát-medence magyar maradt, még így is hogy a magyar nép meg lett tépázva emocionális értelemben, de ugye Isten akaratával nem érdemes szembe szállni :) Egyáltalán nem vagyunk kisebbség, szomorú hogy a legtöbb magyar már így nőtt fel, hogy ez a tudat lett beleplántálva. Elég csak nézni a tényeket. 100 éves határszabdalás és háború sem tudta elvenni a magyaroktól a Kárpát-medencét, itt mindig mi vagyunk többségben és ez így is marad.

"szerintem a legtiszteletreméltóbb dolog, hogy mai napig tudnak az anyanyelvükön és így megőrizték a hagyományokat."

Csak hogy tudd sok eredetileg székely ember a Vajdaságban telepedett le anno, több ezer évvel ezelőtt sőt a felvidéken és egész Mo területén, de persze főleg Erdélyben és a Vajdaságban.

Mert ugye magyarok mindig laktak itt, elég csak nézni a sok ezer éves szkíta leleteket. Mindegy hogy palóc vagy székely vagy egyéb magyar, az őseink olyan régen vannak itt amit sok más európai nép nem mondhat el magáról és sajnos a hivatalos álláspont csupán 1000 évet fogad el, többek között a román lefizetős törihamisításnak köszönhetően is, de ez nem is lényeg.

Nagyon jól látod 14 évesként, bocs hogy ezt mondom de ne érezz szégyent. Napjainkban egyik ország politikája sem jobb, főleg nem a románoké és nehogy nekünk kelljen már hozzájuk igazodni. Szóval tényleg jól látod, az egésznek nincs itt még az ideje.

Félre értés ne essék, szeretem egész Kelet-Európát, de a Balkán a kedvencem, senkit sem ítélek el (kivéve a románokat xDD oké vicc.. vagy mégsem o.O )

A magyarság örök. Ezt kell megtanulni, elég csak megnézni hogy ennyi viszontagság után még indig magyar az egész Kárpát-medence. Nem kell itt harcolni senkivel. Le kell nyugodni mert ha majd itt lesz az ideje annak hogy újra békében kiterjedjen Mo mint egy virág, újra kinyíljon, akkor úgyis az fog történni bárki is próbálna ártani, mert ugye isten akaratát senki sem húzza keresztül :)

Én amúgy még nem hallottam ezt a teoriát hogy csak a természeti kincsekért szeretné visszakapni valaki a hazáját ami őt illeti :) Ezt biztos csak a rossz nyelvek mondják, amúgy elég sok Mo-n belüli terület van lezárva, főleg Pilis körül, de igazából mindenhol tele kincsekkel, amit mi itt nem bányászunk, el lettek felejtve, ami szerintem kimondottan jó mert ilyen politikusok amúgy is csak olcsó pénzért továbbadnák mint aminek értéke sincs de sztem 10-20 éven belül már meglesznek azok a körülmények amik lehetővé fogják tenni a bányászásukat újból, ami nagy jövedelemforrás lesz Mo-nak, de persze nem manapság mert mondom most csak kicsúszna a kezeink közül. =/

Szóval az nem igaz hogy csak természeti kincsek miatt, itt Mo-n is van elég, de még nincs itt az ideje felfedni őket, vagyis ha a jelenlegi határokat nézzük, de az csak egy ember által kijelölt határ, az igazi határt Istent szabja meg, lehet hogy sok a gyűlölködés, de ha a rend helyreáll olyan érzés lesz mintha az összes negatívum meg sem történt volna, persze szép lassan.. Elpárolog az összes negatívum.

Szerintem amúgy nem gyökér a generációd, te is értelmes vagy, és sokan mások, mindenkinek megvan a saját dolga, saját megoldandó problémája családon belül és egyre jobban felismerjük az igazi értékeket.. ha így haladunk az én gyerekeim már félistenek lesznek xD De komolyan szerintem nagyon sokat fejlődik mindenki, pont ezért van ennyi negatív dolog is. Mert az emberek egyre intenzívebben érzik hogy mi az ami rossz és egy rosszabbul érinti őket, eddig is voltak rosszak de a mai ember egyre jobban és jobban érzi hogy mi az ami rossz, ezért egyre intenzívebben érzi hogy mi nem kell... Pont ezért hisszük azt hogy sok a rossz dolog, pedig nem, csak intenzívebben érezzük, ez pont a fejlődés jele.

És szerintem amúgy a felvidéki magyarok érdemlik a legtöbb tiszteletet. Nem csak szerintem, de ha általánosságban nézzük. És persze sok erdélyi aki nem székely hangyabolyba született, hanem nehéz körülmények közé mint mondjuk egy felvidéki és azok után is meg tudta tartani magyarságát, na az már hős fokozat. Az az igazi ember és igazi magyar. Azoktól lehet tanulni és ők viszik előre az egészet, nem a mellüket verő székely bolyba született ego harcosok. -.- Bocs hosszú lett, de beteg vagyok, ilyenkor mindig ömlengek -.- ehh

2015. jan. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
UUUh ez hosszabb lett mint hittem =/// omg lol
2015. jan. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 hancsi22 válasza:
100%

Utolsó elötti 14 éves válaszoló vagyok . És szeretnem megkoszonni az utolsó valaszolonak hogy ertelmesnek tart és szerintem minden szava igaz annak amit leirt . Bár az hogy a mi generacionk nem gyökér az erős túlzás ahogy én látom . Egy biztos , én azt tapasztalom hogy a hazaszeretet egyre kevésbé van meg a velem egykoruakban sajnos.

:(

2015. febr. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!