Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erdélyt egyszer visszacsatoljá...

Erdélyt egyszer visszacsatolják Magyarországhoz?

Figyelt kérdés
2009. febr. 7. 14:50
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
91%
Erre nem lehet pontos választ adni, mert nem lehet előre tudni, milyen gazdasági, politikai, társadalmi érdek ütheti fel a fejét, ami ezt indokolttá tenné.
2009. febr. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
43%

Remélem nem.

(egy erdélyi)

2009. febr. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 A kérdező kommentje:
miért nem lenne jó nektek?
2009. febr. 7. 14:58
 4/60 anonim ***** válasza:
52%
Nem fogják soha!
2009. febr. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
41%
A 2. válaszolónak üzenek, h valószinüleg azért nem akarja, h visszacsatolják az anyaföldhöz, mert egy magyarellenes ROMÁN. Visszafogják egyébként, csak egy kis összefogás kéne.
2009. febr. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 A kérdező kommentje:
nemtudom mért utáják a szőröstalpú románok a székelyeket, amugy meg ezt utálom bennük hogy ilyenkor tudnak magyarul de amikor kérdeznél tőlük valamit akkor nemtudnak. (csak 1 évig lennék miniszterelnök)
2009. febr. 7. 15:23
 7/60 anonim válasza:
68%

Én is erdélyi vagyok...és őszintén hát én sem nagyon szeretnék megint csatlakozni...jó igy nekünk/nekem szerintem...


Na de remélem nem lesz ebből egy 100válaszos vita...nézőpont kédése ez is:)

2009. febr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
69%
en erdelyi vagyok de nem szeretnem ha vissza csatolnak magyarorszaghoz mert ti utaltok minket es mi utaljuk a romanokat s amugy minden szekely tudja ezt a kozmondast h "szekely szarta a magyart" (lehet le pontozni semmi harag nelkul)
2009. febr. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
78%

Tudod, attól, hogy te itthon Magyarországon mélymagyarként mindenkit megvetsz és "kitagadsz" a magyarságból csak azért, mert más nézeten van, mint te, attól még sok erdélyi MAGYAR nem fogja akarni a visszacsatolást. (És magasról tesznek egy hozzád hasonló senki véleményére.)

Lehet, hogy a kis lelkednek könnyebb ilyenkor egy székelyt lerománozni, de attól ő még ugyanúgy székely marad, és ugyanúgy nem akarja a visszacsatolást. Sőt, ezek után még kevsébé. És erről leginkább a te idiótaságod tehet.


Tudod, kis "barátom", én jórészt (anyai ágon) székely vagyok. Annak ellenére, hogy itt él a családom már több, mint egy évszázada, ápoljuk az erdélyiekkel a kapcsolatot továbbra is.

És elárulok neked egy óriási titkot.

Nem minden székely akarja a visszacsatolást!

Vannak, akik igen, és vannak akik nem. Megoszlanak ott is a véleméynek.

De ettől ők még ugyanúgy székelyek, illetve erdélyi magyarok maradnak!!!


Tudod, ők képesek voltak felfogni, hogy attól, hogy a másiknak más a véleménye, még magyar marad.

És nem te, meg a többi b@romagyú senkiházi fogja meghatározni, hogy ki magyar, és ki nem!

Pláne nem nekik, és pláne nem egy számítógép mögül, névtelenül!

Te és a többi senkiházi, akik csak magukat és a hozzájuk hasonló birkát tartják magyarnak, még arra sem méltóak, hogy leköpjék őket. (Kár a nyálért is értetek.)


Pont az ilyen idióta paraziták miatt van széthúzás a magyarok között, mint te. Olyanok miatt, akik ugyan nem dolgoznak, de hőzöngenek, anyáznak, lázonganak, kifogásokat és bűnösöket keresnek, és valójában semmit nem tesznek a hazájukért. Otthon ülnek a gép mellett, néha elmennek tüntetni, közben meg munkanélküliként éldegélnek, meg kamu egyetemi szakokon költik a pénzt (főként anyuciét és apuciét, mert hát ők nem keresnek egy kanyi fillért sem). Hetente kétszer beb@sznak, utána ők a kemény legények. És persze bármi éri őket, azért mindig megtalálják, hogy ki a bűnös. (Az még véletlenül sem jut eszükbe, hogy esetleg ők is tehetnek róla.)


Mindeközben a csendes többség, akiknek eszébe sem jutna tüntetgetni (meg nem is érnének rá!), teszik a dolgukat, és az ilyen söpredéket, mint te meg a társaid, tartják el!


Sokkal jobb lenne egy olyan Európai Unió, ahol valóban nincsenek a nemzetek között határvonalak, és nem számít, hogy ki hol lakik, hol él, és milyen nemzetiségű.

És akkor máris megszünnének a határok!!!

Az, hogy most az a kib@szott határkő hol van, a kutyát nem érdekli. Főleg akkor nem, ha ezért magyarok ezreinek kell teljesen értelmetlenül meghalnia! Mert ugye ilyenkor sem a nagy hőzöngők szoktak az első vonalakban lenni, hanem megint a csendesebb réteg viszi a prímet. (Tudom: nagyapám és dédapám is harcolt a háborúkban. Nemigen láttak embert a fronton azok közül, akik békeidőben verték a mellüket!)


Az lenne fontos, hogy az emberek normálisan élhessenek a másik mellett, és egyik se acsarogjon a másikra csak azért, mert más nyelven beszél. És bizony az erdélyi magyarok az évszázadok során megtanultak más népekkel (románok, cigányok, szászok) együtt élni, egy fedél alatt.

De látom, hogy te erre soha nem leszel képes.


Tudom, a vezér neked erről mást mondott, meg a kurucinfón sem ezt olvastad, így ugyanúgy hőbörögni fogsz tovább, meg ugyanúgy dobálni fogod a köveket a kirakatokba, mint eddig; hiszen sekélyes értelmed nem terjed odáig, hogy felfogd, amit írtam.

További jó hőbörgést, f@szkalap!



Ui.: Nem vagyok egyik sem a korábban írók közül.

2009. febr. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
89%

mi az h a szorostalpu romanok utaljak a szekelyeket de tudnak magyarul mikor kell???????????????? aki ezt irta nagyon el van tevedve!!!

1.a romanok nem tudnak magyarul (tisztelet a kivetelnek,de az ritka, es azok is inkabb par szot tudnak vagy max ertik h kb mirol van szo,de ezt is csak erdelyben)

2. aki nem szekely de tud romanul az ERDELYI MAGYAR es NEM ROMAN

3. szekelyek is utaljak 1mast neha :p pl udvarhely csikot. de nem szabad altalanositani.

4. van 1 mondas: szekely xarta a magyart. a folytatasa: ette volna meg. :p


en erdelyi magyar vagyok es nem utalom se a szekelyeket, se a romanokat. a magyarorszagiakat sincs semmi bajom.

de en inakbb azt szeretnem h Erdely megint onallo legyen,nem pedig h visszacsatoljak. a gazdasagi helyzet jelenleg jobb Romaniaban mint Magyarorszagon. tobb a termeszti es altalaj kincs, jobb idojaras.


Magyarorszagon Gyurcsany ota total kaosz van, ijeszto h mik tortentek Pesten az utobbi par evben. nekunk ez nem hianyzik.

a roman kormany se jobb. de kisebb-nagyobb igazsagtalansagoktol eltekintve elismert kisebbseg vagyunk, sajat iskolakkal,egyetemi tagozatokkal. es tudunk meg 1 nyelvet. ami raadasul hozzajarul ahoz h konnyebben megertjuk a latint, a spanyolt es az angolt.


nem hinnem sokkal jobb lenne ha visszacsatolnanak sem.,

amint latjatok, sok magyarorszagi lenez minket. minden ok nelkul. 1 romant sem ismer de utalja az osszeset.


en pl ezt a Pest kozpontusagot nem szeretem. Pesten kivul minden "videk" es mindenki "videki".


en csak azt nem ertem h ha igy lenezi mki az erdelyieket miert akarja h visszacsatoljak? mert van foldgaz?

2009. febr. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!