Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erdélyt egyszer visszacsatoljá...

Erdélyt egyszer visszacsatolják Magyarországhoz?

Figyelt kérdés
2009. febr. 7. 14:50
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
100%
17:46 válasz kiírója,az a helyzet,hogy nagyon tévedsz,mivel egész erdély területén nagy számban élnek székelyek és nem csak egy egy helyen,és igenis kiállnak a székely öntudat mellett ,jobban mint ti akik sokan azt se tudják mi az a Trianon jobb lenne ha egyszer utánanéznétek dolgoknak és utána jártatnátok a lepcsest és a kérdésre válaszolva,én mint erdélyi csalódtam a Magyarországiakban december 5 e kapcsolatban és szerintem nekünk az autonómiáért kell harcolnunk,mivel nem álltak ki mellettünk ezért magunkért kell tegyünk valamit!
2009. febr. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 A kérdező kommentje:
16:29 áruld már el én mikor vetettelek meg pont azért írtam hogy szőröstalpú románok mert azok nagyrésze utálja a magyarokat és én pont a székelyek mellet álltam ki, te gyerek
2009. febr. 8. 18:52
 33/60 anonim válasza:
20%
ROMÁN = Cigány, abból meg nagyon sok van, szóval nem kéne, és remélem nem is fogják soha!!
2009. febr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
92%

17:12es, te tevedsz. az lehet h mostanra szetszorodtak a szekelyek egyetem,hazassag stb miatt de ha az atlagot nezzuk Hargitan es Kovasznan kivul meglehetosen megcsappant szamu szekelyt fogsz talalni. Kolozsvaron szerinted hany szekely van aki nem egyetemista? es Nagybanyan? es Szatmaron? es Aradon?


a romanok nem ciganyok. romaniai ciganyok esetleg. de mivel Magyarorszagon is elnek romak, akkor a magyarok is ciganyok ilyen logika alapjan?

es nem utaljak mind a magyarokat. ugyh ne altalanositsatok.

2009. febr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
24%
Miért kellene egy 300 éve román többségű területet Magyarországhoz csatolni???
2009. febr. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
74%
Persze,amint kiderul, hogy tevedes tortent, megis mi nyertuk meg a 2.vilaghaborut! Es egyszer visszacsatoljak Pannoniat a Romai birodalomhoz?Vagy azok a haboruk mashogy szamitanak???
2009. febr. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim válasza:
91%

Én semmi másra nem vágyok jobban mint h visszacsatoljanak minket Magyarországhoz. Gyűlölöm a románokat, azt hogy meg kell tanuljunk románul és ezt a nyelvet is. Én sokat utazgattam Magyarországon és büszkén mondtam hogy Erdélyi vagyok, és soha nem vettem észre hogy ezért lenéznének..vagy ilyesmi.

Azt mondjak az egyik ok, amiért nem lehet, az az, hogy már a románok vannak többségben. De ahogy azon az átkozott napon minket Romániához csatoltak, mikor pedig a magyarok voltak többségben, úgy most is visszacsatolhatják.


És nem tudom elképzelni, hogy melyik erdélyi magyar ne akarna oda tartozni ahová való. Aki igy gondolkodik az nem is igazi MAGYAR.


Ami azt illeti, hogy a Magyarországiak nem akarják hogy visszacsatoljanak....szerintem ennek nem sok valós alapja van. Végül is miért ne akarnák? Ez nekik is és nekünk is hasznos lenne.

Mert ha vissza is csatolnának minket az nem azt jelentené hogy mi innen oda költöznénk vagy hogy ezt a földet átrakják Magyarország területére.Tudom nevetségesen hangzik de aki nem akarja ezt, az minden szavával azt bizonyitja, hogy igy gondolkozik. Tisztába vagyok vele hogy vannak olyanok akik utálnak minket. Bár, hogy miért? Azt igazán nem tudom. Végül is mi testvérek vagyunk.


És az a székely közmondás mely szerint a székely szarta a magyart teljesen értelmetlen. Magyar és Hunor két testvér volt. Szerintem egyik sem ,,szarta" a másikat.


És azok a nagy emberek (akiket nem szeretnék nevükön nevezni, mert bisztos vagyok benne, hogy mindenki tudja kiről beszélek) akik annak idelyén a 48-49-es forradalomban harcoltak azért,hogy Erdélyt és Magyarországot összecsatolják, most forognának a sirjukban ha tudnák hogyan is vélekednek egyesek (úgy erdélyi, mint székely vagy magyarországi).


Ami engem illet én úgy gondolom (ahogy sok más magyar is), hogy mi testvérek vagyunk.

Egyszer egy azt mondta nekem valaki, hogy a magyarok a legbátrabbak, ugyanakkor a legostobábbak is. Mert a történelem folyamán mi mindig saját magunk alatt vágtuk a fát.


Sajnálattal látom, hogy ez a ,,jó" szokásunk most sem változott.

2009. febr. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
75%

"De ahogy azon az átkozott napon minket Romániához csatoltak, mikor pedig a magyarok voltak többségben, úgy most is visszacsatolhatják."


Ez téves. 1920-ban is román többség volt ott. Nézz utána. Nagyjából a XVIII. sz. óta van ott román többség.

2009. febr. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
83%

"Ez téves. 1920-ban is román többség volt ott. Nézz utána. Nagyjából a XVIII. sz. óta van ott román többség.""A világegyetem és az emberi hülység határtalan. Az elöbbiben nem vagyok biztos"Einstein.Aki nem tud arabusul ne beszéljen arabusul.A történelmi Erdélyben- Királyhágón túl- valóban többségben voltak a románok, de a Partiumban a Bánságban stb NEM.Ezeket a területeket nem a lakosság miatt, hanem más okok miatt(vasútvonal stb csatolták Romániához. ld. Ormos Mária; Padovától Trianonig.De megkérdezném; Vajon Románia miért félt annyira a Magyarország által kért népszavazástól?

Mert az erdélyiek tübbsége magyar román szász sváb zsidó stb. NEM AKART Romániához csatlakozni!Románia a mai napig nem mondott le a "nemzetállam" koncepcióról. ld Básescu budapesti nyilatkozatát.

2009. febr. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
79%
"Soha ne mondd , hogy soha" . En Szekely vagyok , Nagymagyarorszagos cuccokba jarok , ennek ellenere MOST nem szeretnem , hogy Erdelyt visszacsatoljak Magyarorszaghoz, ha majd nem Gyurcsany es a tobbi tolvajbanda fogja vezetni az orszagotokat lehet megvaltozik a velemenyem addig is mi itt jol elvagyunk Szekelyfoldon ....
2009. febr. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!