Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erdélyt egyszer visszacsatoljá...

Erdélyt egyszer visszacsatolják Magyarországhoz?

Figyelt kérdés
2009. febr. 7. 14:50
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim válasza:
86%

Megértem az erdélyieket, hogy MOST nem akarják... bezzeg, ha Magyarország lenne Európa leggazdagabb országa, a legjobb politikusokkal, vezetőséggel, a legjobb megélhetési lehetőségekkel, akkor akarnák!

Szerintem (javítsatok ki, ha nem így van) az erdélyiek nem azért nem akarnak hozzánk tartozni, mert ők nem érzik magukat magyarnak, vagy mert nem szertik a magyarokat stb., hanem a mostani helyzet miatt.

A remény hal meg utoljára. Vagyis szerintem, ha Magyarország helyzete tényleg javulna, akkor talán lenne esély arra, hogy Erdély újra magyar föld legyen.

Én azzal is megelégednék, ha külön állam lenne. De ne maradjon így! Egyszerűen rossz belegondolni abba, hogy azok, akik több mint ezer éve ott élnek, most kisebbség egy olyan országban ami csak nyolcvan éve létezik.

Ezen felül tényleg testvérek vagyunk, akár tetszik, akár nem. Én még életemben nem találkoztam olyan magyarországon élő magyarral, aki csak azért utálta volna a másik magyart, mert erdélyi. De biztos van alapja a vádnak, ha már ennyien írtátok.

Valamint ha szétnéztek az utcán, egyre több olyan embert láttok, aki valamilyen módon Nagymagyarországot "hordja" magánál. Szerintetek ez új divat?


Ja és még egy dolog: ti is tudjátok, hogy Magyarországtól olyan területeket csatoltak el, amely a legtöbbet érte pl sok nyersanyag

Véleményem szerint, ha Magyarország újra olyan nagy lenne, mint régen, sokkal jobb lenne a gazdasági helyzetünk.

2009. febr. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
91%
inkább Magyarországot kéne Erdélyhez csatolni...
2009. febr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim válasza:
91%
Szerintem Erdély akkor járna a legjobban ha nem tartozna sem Romániához, sem Magyarországhoz.
2009. febr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
27%
Minek egy harmadik román állam?
2009. febr. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
62%
az utolsonak melyik a masodik roman allam h ha erdely kulon valik szekely fold lesz nem roman allam te tápos magyar
2009. febr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
12%

A 2. román állam Moldova.


Ha Erdély független lenne, az lenne a harmadik.


Minek három román állam?

2009. febr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim válasza:
72%

Gratulálok! Jól bele bonyolódtatok! Megy a szidás és acsarkodás, mint a "jó" testvérek között. Javítsatok ki, ha roszul tudom, de Erdély sohasem volt Magyarország része! Önálló fejedelemség volt, csak szövettséget kötött Magyarországgal, ezért vették egy kalap alá velünk sokan. Legjobban a török időkben átszott az önállósága, mikor 3 részre szakadt az ország. Én magyar vagyok, de én is Erdély autonómiájára szavazok. Ha ide csatolnák őket hozzánk, a sok kapzsi egyből kifosztaná Erdélyt. Arany, fa, szén, földgáz...stb. Mit gondoltok mit hagynának a székelyeknek? Hát azt amit nekünk! Egy nagy mezőgazdasági lengőcsapszeget. Adjak egy centit amivel lemérhetitek?

Ezért legyenek csak önállóak, védjék meg természeti értékeiket, gazdálkodjanak vele saját maguk és gyarapítsa őket az így szerzett vagyon. Megérdemlik!

Azt hiszem ide is illik Petőfi verse és nekem nagyon tetszik, megosztom hát veletek.


Petőfi Sándor: A Magyar Nemzet


Járjatok be minden földet,

Melyet Isten megteremtett,

S nem akadtok bizonyára

A magyar nemzet párjára.

Vajon mit kell véle tenni:

Szánni kell-e vagy megvetni? -

Ha a föld isten kalapja,

Hazánk a bokréta rajta!


Oly szép ország, oly virító,

Szemet-lelket andalító,

És oly gazdag!... aranysárgán

Ringatózik rónaságán

A kalászok óceánja;

S hegyeiben mennyi bánya!

És ezekben annyi kincs van,

Mennyit nem látsz álmaidban.


S ilyen áldások dacára

Ez a nemzet mégis árva,

Mégis rongyos, mégis éhes,

Közel áll az elveszéshez.

S szellemének országában

Hány rejtett gyöngy és gyémánt van!

S mindezek maradnak ott lenn.


Vagy ha éppen a véletlen

Föltalálja hozni őket,

Porban, sárban érnek véget,

Vagy az ínség zivatarja

Őket messze elsodorja,

Messze tőlünk a világba,

Idegen nép kincstárába,

És ha ott ragyogni látjuk,

Szánk-szemünket rájok tátjuk,

S áldicsőséggel lakunk jól,

Hogy ez innen van honunkból.


Ez hát nemes büszkeségünk,

Melyről annyiszor mesélünk?

Azzal dicsekedni váltig,

Ami szégyenünkre válik!...

Csak a magyar büszkeséget,

Csak ezt ne emlegessétek!


Ezer éve, hogy e nemzet

Itt magának hazát szerzett,

És ha jőne most halála,

A jövendő mit találna,

Mi neki arról beszélne,

Hogy itt hajdan magyar éle?


S a világtörténet könyve?

Ott sem lennénk följegyezve!

És ha lennénk, jaj minékünk,

Ezt olvasnák csak felőlünk:

"Élt egy nép a Tisza táján,

Századokig, lomhán, gyáván." -

Óh hazám, mikor fogsz ismét

Tenni egy sugárt, egy kis fényt

Megrozsdásodott nevedre?

Mikor ébredsz önérzetre?

2009. febr. 20. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
91%

A legutóbbira: tévedsz.


Erdély 1526-ig Magyarország szerves része volt. Majd ismét az 1848-1849 és 1867-1920 között.

2009. febr. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
33%

Imadni valok vagytok.

Oda jutottunk ahova a roman szeretne egymas ellen uszitani, a magyart a magyarral, gondoltatok arra ,hogy ez az egesz egy haditerv amit regen minden haboru ido alatt is uztek az ellensegek?


Most nincs haboru de igyekeznek elkesziteni ,hogy haboru esten a fronton a szekelyeket kuldik a front elen , majd mikor a szekely a magyar elen , fosztot vettett, akkor majd jonnek ok es tamadnak a magyar hon ellen.

Ja nem veszitek eszre ??

" Az Erdelyi egyetlen atka csak annyi ,hogy a szep magyar nemzet es a nagy roman kifli koze kerult a civakodaskor ."


Es mi lett ebbol az egessz nagy civakodasbol:

A szekelyt a roman ugy szolitja ,hogy " bozgor ( hontalan )

Ha meg latogatoba megyunk a "" nagy Magyar honba amiert mindenki Qrvara odavan akkor ha meglatjak a roman rendszamot akkor mar mar csak a nyalas romanok vagyunk " .... De valaki elgondolkozott azon ,hogy a roman rendszmok megyekre vannak osztva? Nem!! Miert is a lenyeg az elojel a hires """ RO """.

Ha meg a nagy Bayor foldre utazunk akkor meg a hires " Wander Raten " a nemzetkent ( vandor ciganyok vagyunk ) Miert is??

Ja bocs mert epp elfelejtetttem a nagy romaniaba lakom " Csikszeredaban ( de erre legalabb buszke vagyok ) es nem az elmagyarositott Csikszeredarol " igen kedves nagy magyarok meg azt sem tudjatok hogy hogyan kell leirni de maris csatlakozni szeretnetek vagy igen, vagy nem , kinek nem inge ne vegye magara...


Ha meg Csikban jartok a Csiksomlyoi bucsun vegyetek eszre , hogy nehany csalad aki befogad , az azert teszi mert testverkent fogad es nem ellenseg kent teszi...


Na tehat kedves nagy magyarok igen mi itt jol vagyunk a sajatos kis kuckonkbann de legalabb nem Gyurcsany hazajabann elunk...

Es legalabb szabadok vagyunk.

Annyira mennyire nekunk kell..

Vannak jo elmenyeim Magyarorszagrol .

De van nehany amirol inkabb nem beszelnek..

2009. aug. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
63%

Szivbol remelem,hogy nem.Itthon,erdelyben,le"hulye magyaroznak",Magyarorszagon minket,erdelyi magyarokat leromanoznak.Hagyjon mindenki beken,eddig is meg tudtuk orizni magyarsagunkat es ezutan is meg fogjuk,itthon,ERdelyben!

Szinten egy erdelyi.

2009. szept. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!