Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erdélyt egyszer visszacsatoljá...

Erdélyt egyszer visszacsatolják Magyarországhoz?

Figyelt kérdés
2009. febr. 7. 14:50
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
89%

Pont ez volt a baja a magyaroknak (székelyeknek) sok évszázadon keresztül, mint amit most is csináltok:

Egymást szapuljátok, holott össze is foghatnátok.

:(((

2009. febr. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
86%

rengeteg zavargassal, gazdasagi, politikai stb nehezseggel jarna. nenm biztos h megeri.


de 1 erdekesc pelda. amig 1 suliban volt roman es magyar tagozat a legtobb civakodas roman-magyar jellegu volt.

amikor kivettek a roman tagozatot, eleinte mindenki meg volt elegedve es veregette a mellet buszken h magyar. nem sok ido multan lottek az osszefogasnak es mivel nem volt kivel kotekekedni, jottek a magyar-magyar viszalyok.

2009. febr. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
80%

16:29es vagyok. en nem szidtam senkit. csak elharitottam a szidasokat amiket ugy veltem h engem is erintenek.

szerintem nem lenne jobb nekunk akkor sem ha visszacsatolnanak, ennyi az egesz . nem mondom h igy huuuu de jo. de ugyse lenne az. ugyh nem eri meg.

2009. febr. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem soha. Előszöris azért, mert politikailag nem lehetséges, másrészt pedig azért, mert az erdélyiek nagy többsége sem akarja. Az erdélyiek között sokkal nagyobb összetartás van, mint a magyarok között általában, akik megválasztanak maguknak egy 110%ig inkompetens vezetést, utána meg 4 évig hőzöngenek és sajnáltatják magukat. Köszi, ebből nem kérünk...
2009. febr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
95%
Hát szépen egymásnak ugrottatok, mondhatom. Én egyszer voltam Erdélyben. Olyan volt, mintha hazaérkeztem volna. Olyan szeretettel fogadtak minket, amit itthon esetleg falun tapasztal meg az ember. Igen, én szeretném, ha ők is hozzánk tartoznának, de ezt nem nekünk kell eldönteni. Őket kellene egyszer tisztességesen megkérdezni, hogy mit szeretnének... Ha nem kérnek belőlünk, hát nem. Bár én nem értem mi gondjuk velünk, lehet hogy túl fiatal vagyok ehhez.
2009. febr. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
95%
Nem valószínű. Az EU és a globális gazdaság időszakában semmi értelme nem lenne két országnak területek miatt marakodni. Jól van ez most már úgy, ahogyan van. A határok manapság szinte csak névlegesek, mindenki ott telepedik le, ahol akar, távolságra meg egy méterrel nem jönne közelebb hozzánk Erdély attól, ha hivatalosan Magyarországhoz tartozna. Ráadásul sorozatban bénázó politikusaink miatt egyre inkább a béka segge alatt van az ország, jobban is járnak a székelyek, ha mindebből kimaradnak.
2009. febr. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
78%

ahogy eszreveszem erdely=szekelyek.

lehet h ok a leghiresebbek...de igazabol szekelyek csak 2-3 megyeben vannak tomegesebben.

palocok, szaszok, stb ezekrol senki nem hallott? de mostanra ugyis szinte mki keverek. pl kek szemu sotet haju gyonyoru szekely legenyek nem is szintiszta szekelyek. szekelynek sose volt vilagos szeme, ez a szaszokkal valo keveredesbol lett.

2009. febr. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
91%
szekely autonomiat akarunk es a roman allam nem engedi mert akkor sok mindent el vesztene turisztikailag, talaj kincseibol ha erdelyt le csatoljak akkor csak a tengerpart marad nekik mas egyebb semmi ezert van a sok ellenkezes a parlamentben, sokan szavaznak a magyar parlamentesekre a romanok ,a moldvaiak leginkabb magyarokra szavaznak erdely fuggetlen kell legyen senkihez ne tartozon
2009. febr. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem se fogják. Amúgy miért pont Erdélyt akarjátok visszacsatolni? Vajdasággal és a többivel mi van? Amúgy voltam Erdélyben,hát fel vannak nagyítva a dolgok,ami a természetét illeti. Csalódtam is kicsit. De nem ez a lényeg persze.
2009. febr. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
78%

Sokan írják, hogy politikai okok és egyéb miatt lehetetlen. Szerintem 1905-ben sem gondolta senki sem, hogy ez lesz.

Wass Albert regényeit ajánlom, ott le van írva, hogy milyen ünneplés volt 1940-ben. Nem tudom, mi történhetett azóta, hogy ilyen hozzászólások vannak.

2009. febr. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!