Magyarországon mikor fog ki alakulni egy egészséges társadalom?
manapság semmit nem jelent a diploma, az is el lett rontva
régen aki paraszt volt és kiegyensúlyozottabb, az manapság céltalanul diplomázgat.
sokszor
A lakosságcsere majd segít. Már megállíthatatlanul növekszik a népességen belül belül azok aránya, akiknek eszébe sincs diplomázni. De még érettségizni se. De még a 8 általánost elvégezni se.
Tökéletes tömeg, néhány elemi összeszerelési művelet elvégzésére a multik gyártósorai mellett. Néhány évtizeden belül ők a többség. Némely hírek szerint a 8 év alatti korosztályban már most is többségben vannak.
A mai többség gondolkodásának a megváltoztatására nincs szükség. Egyszerűen kihal magától.
Szóval, szerintem ez a mai egy haldokló társadalom. Egy olyan társadalom, amelynek a gerincét adó réteg a saját újratermelésének a költségeit sem képes fedezni. És rohamosan fogy. Néhány évtizeden belül ez a gerinc eltörik.
Mennek a találgatások: ha a felmérések szerint - a tervekben még - nálunk a legnagyobb a gyerekvállalási hajlandóság, vajon miért ilyen kicsi a megvalósult gyerekszám? A téma indítója szerint ennek az oka nyilván a pesszimuzmus. Szerintem a realizmus. Pontosan számot vetünk: még egy gyerek, az ennyi mínusz jövedelem, és amannyi plusz költség az addig is billegő családi költségvetéshez.
Némelyeknél odafent ez csak egy kis életszínvonal csökkenést jelent. Másoknál odalent életszínvonal növekedést. De a társadalom gerince számára súlyos áldozatot. Nálunk például a 2. gyerek vállalása egyenlő lett volna az utcára kerüléssel.
Hogy az elit ezt miért nem veszi észre? Mondhatnánk, hogy dilettáns. Vagy éppen nem. Hiszen egy majdan összeszerelő sorhoz ülő gyerek bekerülési költsége ott a legalacsonyabb, ahol a legkisebbek az igények (oktatás, lakás, egészségügy). Töredékébe kerül egy ilyen gyerek a társadalomnak.
Még olcsóbb egy importált "menekült". Csak éppen ránk irányuló feszültséget szülne, ha ennyi munkanélküli mellé még importálnánk is, mi pedig elitként szeretünk a háttérben maradni, és inkább másokra mutogatni.
Úgyhogy, ha a cél a multik kiszolgálása, akik az idetelepített - szinte kivétel nélkül összeszerelő - üzemeikbe olcsó, alacsonyan képzett (és fizetett) betanított munkásokat keresnek tömegesen, míg a jól fizetett fejlesztői és központi marketing/management munkahelyeik tömegei szinte kivétel nélkül külföldön vannak, akkor pontosan ez lenne a követendő szociálpolitika: adjuk a drága középrétegek pénzét azoknak, akik ugyanannyi pénzből több gyereket nevelnek fel. Igy hatékonyak vagyunk.
És egy füst alatt lekenyerezzük azokat, akik az általunk igazgatott társadalom békéjére a legveszélyesebbek lennének, hiszen, azon a szintjén a társadalomnak már aligha van vesztenivalójuk.
Közben persze mutogassunk a középrétegekre (esetleg még rasszistázhatjuk is egy csöppet őket, ha netán etnikai törésvonalak mentén szakadt volna szét a társadalom), hogy az taszította őket ebbe a kiszolgáltatott helyzetbe. Még véletlenül sem az a társadalmi rendszer, amit mi, az elit alakítottunk ki. Hiszen mi idefent, folyamatosan a legalsó rétegek felemelésén munkálkodunk, ugye.
Jól ki van ez találva.
"A téma indítója szerint ennek az oka nyilván a pesszimuzmus. Szerintem a realizmus."
Szerintem meg mind kettő!Nyílván aki reálissan szemléli a dolgokat és látja a "csodás" magyar valóságot és nem milliomos csak átlag ember és temérdek anyagi gondja van az csak pesszimistán látja,persze van aki probál jó kedvü lenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!