Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fogy a nép? Kevesen vállalnak...

Fogy a nép? Kevesen vállalnak mostanság gyereket?

Figyelt kérdés
Kérem szépen,ilyen 12-14 óráztatás mellett,meg ha kirugják az embert a munka helyéről,ha már gyereke van HOGY VÁLLALJON AKÁRKI IS GYEREKET?!!Hogy vállaljon akárki is,ilyen munka beosztások mellett??Vegyünk egy képzeletbeli fiatal párt... a férfi elment katonának(nem mindenhol van laktanya=))100kmre a párjától,és csak 7végente jár haza.A Nő vendéglátásba dolgozik reggel 10re megy éjfélkor ér haza(rabszolga munka kb...)Én is vendéglátós vagyok,de nincs az az isten,hogy ebbe dolgozzak..Kérdem én Ilyen idő beosztás mellett h válaljonak gyereket?ez csak 1 példa volt de jellemző máshol is h 10-12 óráztatják az embert.Ha az embernek magára nincs ideje egy gyerekre hogy legyen?:)Szánalmas h bárki van hatalmon mindennel foglalkoznak,csak azzal nem ami tényleg fontos...Jó lenne kedves kormány ha a lényegi kérdésekkel foglalkozna és nem azzal hogy legyen vasárnapi zárvatartás mindenhol kötelező...=)
2010. dec. 16. 13:55
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
36%

"Az első válaszadó elég érdekesen szemléli a dolgokat."


Az első válaszoló férfi. Ha nem jön be a gyerek dolog, vagy valami gond lesz a házasságával, akkor egyszerűen lelép. És még gyerektartást sem fog fizetni, ha nem akar. Ő könnyen beszél.

2010. dec. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
Baracsi Attila.: 14:43-nak. Afrika- Niger,nos az más világ,ott éheznek,nos sokan már itthon is,egyre többen. Ott Afrikában a lakósság2/3-a még annyira sem iskolázott,mint egy átlag Kelet-európai,így sok esetben szrják a gyerekeket,ha kell,ha nem. "Ezt akarod?"
2010. dec. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
Nem beszélve arról, hogy Afrikában jó ha 7 gyerekből megmarad kettő (mellesleg itt Mo-n is így volt régen, azért vállaltak sok gyereket). Én nem szeretném eltemetni a gyereke(i)met!
2010. dec. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Az irónia akart lenni, amit 14:43-kor írtam, azért raktam ki a smiley-t. Ha valaki belegondol, a világ bajainak a 99 %-a a túlnépesedésre vezethető vissza.
2010. dec. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Amit itt írogatunk az a kormányunkhoz úgy sem jut el és nem is érdekli őket.


Dédnagyanyámék a háború előtt nyolcan voltak testvérek és akkor sokkal kilátástalanabb volt a helyzet. Akkor a gyerek volt a "jövő". Mostanság feléljük ezt is.


Az biztos, hogy ilyen vad-kapitalista rendszerben meggondolandó a gyerek vállalása. Ez az egyik oka, hogy fogyunk, hiszen a rendszerváltástól kezdve nem volt stabil törvény a családalapításra. Ahogy jöttek-mentek a kormányok úgy változtak a jogszabályok is.


Másik okként azt tapasztalom, hogy nálunk kevés a férfi és azok egy része nem akar gyermeket (vagy impotens), a másik része már x-dik házasságában él. A hölgyeket azért sajnálom, mert nincs az igényüknek megfelelő férfi "választék" és a sperma bankok még nem működnek.


Utóhatása: kis-Magyarországon született magyarok létszáma már jó ha van 9,5 millió. A mostani nyugdíjasok kihalásával ez lecsökken kb. 7 millióra és szép lassan kihalunk.


Veszély: a mostani 20 - 35 éveseket, ha megöregszenek és netán megélik a nyugdíjas kort, ki fogja őket eltartani?


A "vezéreinknek" ezen kellene elgondolkodni!

2010. dec. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
30%

Hát gyerekek, nem tévedtem a hozzáállásotokat illetően.

Aki megírja a frankót, az a fekete bárány.

Tényleg ne szüljetek, épp elég a degenerált, neurotikus idegbeteg ebben az országban.

Előre is köszi.

:)

2010. dec. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
15%
Azért lettél lepontozva, mert faxságokat írsz, nem azért mert mások degeneráltak. Lehet, hogy nincs igazad? Gondolom ez meg sem fordult a fejedben. Nem a "frankót" írtad le, csak egy véleményt. Nézz inkább magadba egy kicsit.
2010. dec. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

A gáz ott van, hogy totál meg vagytok vezetve, be vagytok csapva, eléri veletek, általatok a mindenkori kormány, amit akar, hogy csavarok legyetek a gépezetben, és soha, de soha ne tudjatok onnan kitörni, csak tolni a hörcsögkereket körbe - körbe.Nekik!Nem magatoknak, meg a családotoknak, hiszen lebeszélnek róla benneteket, hogy valaha is legyen,ti meg rögtön cigányoztok, ha valaki mer élni a törvényes jogaival, már ami a családtámogatást illeti, ahelyett, hogy élnétek a LEHETŐSÉGGEL.

Szerintem nektek kéne kicsit gondolkodnotok, nem nekem, aki totál elégedett az életével, pedig elvileg nem lenne rá okom.Csak én lesz-rom azt, amin nem tudok változtatni.

2010. dec. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Mindenkinek saját joga eldönteni akar-e gyereket, ez nem az állam feladata. És az emberiség létszáma mára eléri a 7milliárdot, lassan nem lesz mit enni, és a víz is fogytán, és akkor engem az érdekeljen, hogy fogy a magyar?, és nem lesz ki fizesse a nyugdíjam?, hát magasról teszek rá, soha nem leszek nyugdíjas (valószínű nem érem meg) és nem teszem ki a gyerekem annak,hogy éhezzen és meneküljön pl. az árvizek elől. Ha egy magyar rezervátumban halok meg, hát legyen.
2010. dec. 17. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:

A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:50


1 SENKI SEM CIGÁNYOZOTT! az az ő dolguk,de téyn h nem heyles...


2 B+!!! Ha valaki este 10-12 felé ér haza a munkából h menjen a gyerekért óvodába,vagy akárhová?? ha mind 2 fél éjjszaak is melózik?!!!!Mert nem midnen melóhelyből engedik el az emebrt,ha gyereke van sokszor fel sem VESZIK!=)Gondolkozz már ember mielőtt a baromságot írkálod:)

2010. dec. 17. 14:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!