Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fogy a nép? Kevesen vállalnak...

Fogy a nép? Kevesen vállalnak mostanság gyereket?

Figyelt kérdés
Kérem szépen,ilyen 12-14 óráztatás mellett,meg ha kirugják az embert a munka helyéről,ha már gyereke van HOGY VÁLLALJON AKÁRKI IS GYEREKET?!!Hogy vállaljon akárki is,ilyen munka beosztások mellett??Vegyünk egy képzeletbeli fiatal párt... a férfi elment katonának(nem mindenhol van laktanya=))100kmre a párjától,és csak 7végente jár haza.A Nő vendéglátásba dolgozik reggel 10re megy éjfélkor ér haza(rabszolga munka kb...)Én is vendéglátós vagyok,de nincs az az isten,hogy ebbe dolgozzak..Kérdem én Ilyen idő beosztás mellett h válaljonak gyereket?ez csak 1 példa volt de jellemző máshol is h 10-12 óráztatják az embert.Ha az embernek magára nincs ideje egy gyerekre hogy legyen?:)Szánalmas h bárki van hatalmon mindennel foglalkoznak,csak azzal nem ami tényleg fontos...Jó lenne kedves kormány ha a lényegi kérdésekkel foglalkozna és nem azzal hogy legyen vasárnapi zárvatartás mindenhol kötelező...=)
2010. dec. 16. 13:55
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
16%

"Szánalmas,mocskos az összes kormány ami volt,és ez sem jobb:)"


A lehetőség adott. Csinálj jobbat.

2010. dec. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
22%
Előző még: és hozáteszem, a párom se keresi magát sz*rrá, építőipari művezetőként a 200 nettót se hozza haza, tele vagyunk adóssággal, mégis be MERTÜK vállalni, mert 5 év múlva se leszünk semmivel se előrébb, csak maximum addigra nem az albérletre + kocsirészletre + egyéb hitelek törlesztésére dobjuk ki a pénzünket, hanem a saját lakásunkra - reményeink szerint.
2010. dec. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

15:32-esé a felső.

:)

2010. dec. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
67%

Régebben akartam gyereket.Most már nem.3 éve élek külön a szüleimtől, de ebben a 3 évben ami rossz lehetett azt mindent kaptam.Először a párom lett munkanélküli, aztán én is elvesztettem a munkámat.Párom szerencsére már dolgozik, nekem még nem sikerült elhelyezkednem.Katonának készülök, már több mint 1 éve várok kiképzésre.Most újra kell csinálnom az alkalmasságit.Hova vállaljon gyereket az ember?A semmire?A bizonytalanra?

Ja és aki lenézi a katonákat.Inkább gondoljon bele hogy mennyit segítenek az embereknek.

2010. dec. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
44%

"ha plazma tévére meg egyéb nyalánkságokra telik"

Azért nem ugyanaz mint egy gyerek. Egy gyerekre mennyi megy el havonta. 30-40E? Egy plazma tv mennyi? 150E. Egy tv jó 5 évre. 5 év alatt egy gyerekre elmegy 1.8M.

2010. dec. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:29


Mert egy ZMNE-n végzett hadnagy nem dogozott meg ért hogy Hadnagy legyen igaz?:)Pedig az is van olyan nehéz mint egy mérnöki szak...:)Sőt nehezebb...

2010. dec. 16. 15:50
 27/40 anonim ***** válasza:
69%

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:29



El ne kopjál!... - Az önfényezésben...



Sikerült állatkertté varázsolni ezt a szép országot.

Egy olyan állatkertté, amelyben csak az az egyetlen dolog biztos, hogy mindenkinek el kell hagynia előbb-utóbb az árnyékvilágot, - más SEMMI!


Az egymást követő "kormányok" szinte versenyeznek egymással, hogy melyik tud nagyobb kárt okozni az országban élőknek, melyik tud szélesebb rétegeket mélységesebben megalázni emberi mivoltukban, - miközben minden csatornán az "eurokonformság" süket frázisaival bombázzák az egyre bambábban sorsukba nyugvó emberek tömegeit.


Több, mint 20 éve vezetnek az orrunknál fogva minket, miközben időről-időre fény derül arra, hogy ők, akik szervezik ezt a káoszt, egyre jobban és jobban élnek - A MI KÁRUNKRA!

-Arra az emberre nem vagyok irigy, aki megdolgozik a javaiért, de aki szervezetten lop másoktól, azt mélységesen megvetem.



Megmondom én, hogy mire gondolok:

Akik ezt teszik velünk, egyáltalán nem a jövőnkért, Magyarország, a magyarság sorsáért "aggódnak", hanem azért, mert idővel nem lesz, aki kitartsa a leszármazottjaikat.

Azzal nagyon is tisztában vannak, hogy a kisebbség erre nem lesz hajlandó, úgy, ahogy azzal is, hogy az általuk leamortizált ország "gazdasága" már a jelenlegi lakosságot sem képes el-, kitartani.


Ami pedig az önfényezésedet illeti:

Senki lennél a mai napig - és a jövőben is, ha nem lennének azok, akiket az irányításod alá vonhatnak, - ezt nem árt, ha tudatosítod magadban!

A magadfajta ember az a típus, aki azt képzeli, hogy nem azért tanult, hogy dolgoznia kelljen, - pedig a diploma nem "felmentés" a munka alól.

2010. dec. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
40%
Azért aki a gyereket meg a plazmatévét összehasonlítja, az ne vállaljon gyereket. Vagy ha szerinte a gyereknek a megélhetési forrásnak kell lennie, az vegye fel a cigány kisebbséget.
2010. dec. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
82%

"A magadfajta ember az a típus, aki azt képzeli, hogy nem azért tanult, hogy dolgoznia kelljen, - pedig a diploma nem "felmentés" a munka alól."

Nem az, de amit ő írt, hogy informatikusnak tanult és e miatt most itt tud írni. Ez azért van mert az ember tart egy kis szünetet munka közben.

Sokan nem azért tanulnak, hogy ne kelljen dolgozni, hanem azért, mert lássák, hogy aki a gyárban gürcöl az semmit sem kap. Míg egy informatikus például jól is tud keresni, de eléggé. Nekem is van rokonom aki 500E-t keres. Igaza volt neki abban, hogy el kell menni. Kint megkapna 1.8-2M-t is. Ebben az országban nem adják meg senkinek azt a bért amit elvárnának nyugaton, míg az árak alig vannak elmaradva. Sok dolog már drágább nálunk.

2010. dec. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

"Azért aki a gyereket meg a plazmatévét összehasonlítja, az ne vállaljon gyereket. Vagy ha szerinte a gyereknek a megélhetési forrásnak kell lennie, az vegye fel a cigány kisebbséget."

Én nem összehasonlítottam, csak azt fejeztem ki, hogy nem ugyanaz a kettő. Egy plazma tv nem egy olyan nagy valami amit sokszor át kell gondolni. Nem kell mellé anyagi hátteret megteremteni. Ha van pénzem akkor megveszem. De a gyerek az nem ugyanaz. Ahhoz kell anyagi háttér. Nem olyan hogy megveszem és kész. Mi van ha kirúgnak? A tv attól függetlenül meg van de a gyereknek enni kell.

2010. dec. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!