Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fogy a nép? Kevesen vállalnak...

Fogy a nép? Kevesen vállalnak mostanság gyereket?

Figyelt kérdés
Kérem szépen,ilyen 12-14 óráztatás mellett,meg ha kirugják az embert a munka helyéről,ha már gyereke van HOGY VÁLLALJON AKÁRKI IS GYEREKET?!!Hogy vállaljon akárki is,ilyen munka beosztások mellett??Vegyünk egy képzeletbeli fiatal párt... a férfi elment katonának(nem mindenhol van laktanya=))100kmre a párjától,és csak 7végente jár haza.A Nő vendéglátásba dolgozik reggel 10re megy éjfélkor ér haza(rabszolga munka kb...)Én is vendéglátós vagyok,de nincs az az isten,hogy ebbe dolgozzak..Kérdem én Ilyen idő beosztás mellett h válaljonak gyereket?ez csak 1 példa volt de jellemző máshol is h 10-12 óráztatják az embert.Ha az embernek magára nincs ideje egy gyerekre hogy legyen?:)Szánalmas h bárki van hatalmon mindennel foglalkoznak,csak azzal nem ami tényleg fontos...Jó lenne kedves kormány ha a lényegi kérdésekkel foglalkozna és nem azzal hogy legyen vasárnapi zárvatartás mindenhol kötelező...=)
2010. dec. 16. 13:55
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
22%
A kérdezőnek ajánlom, hogy olvasson el akár csak egy rövid könyvet vagy pár cikket arról, hogy mondjuk hogy éltek a munkások és a parasztok Magyarországon 100 évvel ezelőtt. És nekik 3-4 gyerekük volt. Akkor majd érthető lesz, hogy miért tartom műbalhénak ezt a fajta panaszkodást, ami a kérdésfeltevésben történik.
2010. dec. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
15%
Ha valaki mondjuk magasabbra céloz, mint a katona vagy a pincérnő, akkor még sikerül is élhető életet összehoznia. Akinek nincsen ambíciója, abból soha nem lesz semmi, mindig nélkülözni fog. A sikertelen emberek panaszkodnak, a sikeresek megcsinálják a szerencséjüket. Ez jól van így, annak legyen sok gyereke, aki életrevaló.
2010. dec. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
51%
Ehhez képes a segélyből élő -8 áltolánossal rendlekezőknek van 2 tucat gyereke, szóval ennyit az ambíciókról. Meg az is nonszensz, hogy egyesek azt mondják lehet gyereket nevelni pénz nélkül. Ja lehet, csak értelmes szülő életet akar biztosítani annak a gyereknek, nem csak túlélést! Itt kezdődnek a problémák. Szóval vállaljon gyereket a halál egy ilyen országba.
2010. dec. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:06


Mert te aztán az vagy:) A katona már semmi igaz?Nem baj ha háború van nem téged küldenek a golyók közé,hanem ŐKET...Az a baj h egyesek már a katonákat se nézik semmibe.Pedig kellene....Megsúgom én is az voltam 5 évig...:)

2010. dec. 16. 15:15
 15/40 A kérdező kommentje:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:13


OTT A PONT! Kereshetsz 30 ezer ftot havonta lehet 5 gyereked..Mit adsznekik enni?Miből ruházod őket?30ezer ftből?:) Nevetséges 1-2 ember felfogása....:)

2010. dec. 16. 15:18
 16/40 anonim ***** válasza:
0%
Ha háború van, MINDENKI megy, ezt azért illene tudnod. De egy katonai pálya tényleg nem nagy szám. Pincérnő kategória, igen uram, nem uram, máris uram.. Csodás pálya.
2010. dec. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
Na mert neked miylen pálya tetszik öreg?:) Azt is megsúgom ha háború lenne NEM MINDENKIT VINNÉNEK=)Először vinnék a készenlétiseket,csak vészhelyzetbe vinnék a civil lakosságot.Mily meglepő még a rendőröket se vinnék,mert nekik itt kellene fenntartani a nyugalmat.:)
2010. dec. 16. 15:21
 18/40 anonim ***** válasza:
54%
Én 3 gyereket akarok. El is határoztam, hogy amit végzek akkor hamar el akarok menni. Mert itthon még 2 gyereket se biztos terveznék. Jó életszínvonalon akarom őket nevelni. Jól kereső szakmám is lesz.
2010. dec. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
31%
Az alapszakom mérnökinformatikus, megfejelve az MCSE szakmérnökivel. Keresek annyit vele, hogy itt írogathassak közben a neten. Az ölembe hullott ez? Nem. Keményen tanultam hosszú évekig, és kemény pénzeket fizettem, amiket mindenféle alja munkákból szedtem össze. Megragadhattam volna az egyik ilyennél, csak mert éppen kaptam havi 120-at, de itt jött be az ambíció része: nekem az kell, hogy a családom mindent megkapjon tőlem, és ne kelljen mindig azon idegeskednünk, hogy melyik számlát ne fizessük be abban a hónapban. Aki úgy vállal gyereket, hogy nem tud neki mindent megadni, az felelőtlen. Ezért kell az ambíció, nem pedig leragadni egy helyen, mert az kényelmes. Ha pedig valaki nem tanul, akkor ne is várjon semmit sem.
2010. dec. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem a pesszimizmus és az önzés az oka a dolognak + trendi is a szingliség + a gyermektelenség.

Sokan nem azért nem vállalnak, mert nincs háttér - nem a fenét nincs, ha plazma tévére meg egyéb nyalánkságokra telik, akkor a gyerekre is telne - meg aztán előbb felvesznek az emberek hiteleket, kölcsönöket a kényelmükre ( nem muszájból) + karácsonyi ajándékra - és akkor még be merte mondani a híradó, hogy nem vesznek fel idén annyit az emberek - kamu!!

Mellesleg nálunk pont fordítva volt, én 8 órában dolgoztam egy tekerő - hajtó cégnél, a belünket is kihajtották, ha 12 - eztem volna, akkor se kerestem volna semmivel se többet, így aztán jobbnak láttam eljönni terhesállományba ( 10 ezer forinttal kevesebb most a táppénz, amit kapok, de nem kell güriznem, meg aggódnom, hogy kidolgozom magamból a babát - nem vicc, olyan fizikai terhelés alatt vagyunk a munka miatt ).Nézd, a családival + párom adókedvezményével + a gyeddel együtt ugyanannyi a bejövő, mintha 3 műszakban robotolnék.

Most aztán lehet azzal jönni, hogy megélhetési gyerekcsinálók vagyunk - ami nem igaz - csak ésszel kell csinálni a dolgokat, úgy vélem, és az ember még a legszebb hivatás gyakorlásából se marad ki, amit úgy hívnak, hogy anyaság.

2010. dec. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!