Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Végképp elveszítettem a...

Végképp elveszítettem a fonalat emiatt a sok szélhámos idióta miatt. Elmagyarázná nekem valaki, hogy mit kevernek ezek a nyomorultak most a nyugdíjak körül?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem lehet ép ésszel felfogni, hogy miért nézik ilyen szinten hülyének az embereket ezek a férgek, - legyen olyan kedves és magyarázza már el nekem - közép európai fehér ember számára érthető formátumban - azt, hogy hogyan lehet túlélni azt, amit ezek a férgek csinálnak velünk!

Mit érdemes csinálni? Hogyan érdemes csinálni, - hogy ne kelljen betörni járnom, ha nem esz meg a franc a nyugdíjkorhatár elérkezése előtt?

-Bár ne érném meg!...

Köszönettel!


2010. nov. 24. 21:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%
Államosítják a magánpénztárakat,kell a pénz a gazdagok adócsökkentésére.
2010. nov. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%
+ az új kormányzati autókra, a papoknak, meg a határon túli politikusoknak
2010. nov. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
25%
A [link] oldalon nemsokára fent lesz az Este című műsor, amiben ma Matolcsival beszélgettek. Teljesen érhetően elmagyaráz mindent. Eddig nekem se volt tiszta, de most hogy már igen, támogatom ezt a változást.
2010. nov. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
38%
Előző vagyok, már fent is van jobb oldalon, jó gyorsak voltak :)
2010. nov. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
60%
Nem vagyok kíváncsi Rákosi elvtársra.
2010. nov. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
35%
Kit érdekel, hogy nem vagy kíváncsi rá? A kérdezőnek írtam, nem neked.
2010. nov. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Matolcsi már megint félrevezeti a tájékozatlanokat!

Pl. Te dolgozol,és magánnyugdíj pénztári tag is vagy.

Elvileg két helyről kapsz majd nyugdíjat.

Ma fizeted a tagsági díjat a magánnyugdíj pénztárnál.

A fizetésedből levonnak az állam részére X % járulékot.

A munkáltatód szintén fizet utánad X % járulékot az államkasszába.

Ha eléred a nyugdíjkorhatárt,akkor NEM a befizetett járulékok arányában kapod az állami nyugdíjat,hanem az utolsó években elért kerested és a munkában töltött időd alapján. A nyugdíjad összegének semmi köze nincs és nem is lesz ahhoz,hogy te és a munkáltatód mennyi járulékot fizetett be az államnak.

A nyugdíjpénztártól viszont a befizetésed alapján kapsz nyugdíjat.

Ha bent maradsz a magánpénztárban,akkor a munkáltatód kevesebb járulékot fog utánad fizetni. Ő jól jár,mert kevesebb lesz a fizetési kötelezettsége,neked pedig semmi hatással nem lesz a nyugdíjadra. (Hacsak ki nem találnak még valamit)

Ha kilépsz a pénztárból,akkor nagy a valószínűsége,hogy semmilyen nyugdíjad nem lesz,hiába mondja Matolcsi,hogy az állam garantálja.

Egyrészt senki nem tudja megmondani,hogy milyen lesz a gazdasági helyzet 20 év múlva, másrészt éppen azért emelik mindenütt a nyugdíjkorhatárt,mert egyre kevesebb az aktív,járulékot fizető dolgozó,mint amennyire a nyugdíjasok száma emelkedik.

Akkor lenne igaza Matolcsinak,ha a ma befizetett járulékokat az állam is befektetné,mint a pénztárak,mert akkor annak a kamataiból 20 év múlva tudna nyugdíjat fizetni. De ezt a pénzt feléli az állam.

Egyszerűen arról van szó,hogy a Fidesznek szüksége van pénzre. Csak a jö9vő évi EU-s elnökségünk 77 millió euróba kerül a magyar államnak! Ezt a pénzt pedig tőlünk hajtja be.

2010. nov. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
83%
Meggyőzte őt a kormány mai döntése....pfffff eze röhögtem a legjobbat. Pedig sírnom kéne. Védett, biztonságos jövő... Ezeknél??? A legszebb a 24%-ra való igényük annak ellenére, hogy aki marad magánban, az "kiszerződi magát az állami szolidaritási rendszerből". Megyek hányni...
2010. nov. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
51%
21:39, kérlek áruld el a titkot, hogy mivel győzött meg? Komolyan érdekelnek azok az érvek. Köszönöm.
2010. nov. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
10%

Matolcsy György szerint a nyugdíjkasszában hatalmas lyuk tátong: miközben 3 ezer milliárd forint feletti a kifizetés, a befizetések 900 milliárd forinttal kevesebbek. 30 százalékra tehát nincs fedezet, ezért volt szükség a nyugdíjmentő törvénycsomagra.


Nincs mese. Ez az érv elfogadható. Fontosabb az állam, mint a magántőke. Pénz kell a kasszába, ami nagyon kiürül az imf hitel fizetésétől, köszönet qrcsányék ámokfutásának.

2010. nov. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!