Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak nekem esik le hogy a...

Csak nekem esik le hogy a kormány jelenlegi politikája egy orosz "védnökség" alatt álló bábállam létrehozása?

Figyelt kérdés

Tudom hogy most sem vagyunk függetlenek hiszen EU tagok vagyunk, meg erős még az amerikai befolyás is. De az EU és NATO tagságunkat is az ország választotta meg annak idején.

Sokáig nem értettem hogy miért folytat a kormánypropaganda ilyen egyértelmű orosz propagandatevékenységet is, miért a saját szövetségesei ellen uszít folyamatosan.

Aztán leesett hogy ennek egyetlen oka lehet: ha Putyinnak sikerül megnyernie a háborút (ami küszöbön áll bár még bizonytalan) akkor elő van készítve az ország a kiugrásra. Ha az oroszok egyszer itt lesznek a szomszédban, már nem lesz akadály. Pár új szerződés aláírása és utána Fehérorosz mintára még akkor is hatalmon marad a beles cigó ha fellázadunk ellene mert addigra kilépteti az országot a Nato-ból is, az oroszok jönnek rendet rakni ha szükséges.

Más nem fél ettől a nagyonis reális forgatókönyvtől?



nov. 17. 17:47
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

“ Mit befolyásol minket olyan szörnyen az USA?”

Nem mondtam hogy szörnyen, csak azt hogy befolyásol, méghozzá alapvetően. Alapvető kulturális és politikai befolyása van amit most próbálnak felváltani orosz befolyással. Komolyan félek tőle hogy ez sikerül, a 3. világháború nyomasztó árnyával ez nagyon is valószerű lehetőség

Orbán rengeteget nyerne, hiszen onnantól választáson nem lesz leváltható. Belegondolva hogy mi várna rá egy rendes kormányváltás esetén (ami számára súlyos veszély lesz most) nagyon is valószínű hogy megpróbálja ezt kiküszöbölni.

Meg lehet ezt akadályozni?

nov. 18. 11:47
 12/38 Pombe ***** válasza:
20%

"Alapvető kulturális és politikai befolyása van"


Értem, és ez igaz is, de hogy érted ezt? Ránk erőszakolják? Ránk tudják erőszakolni? Én anno teljesen magamtól szavaztam a NATO tagságra... pl.


Kis ország vagyunk, nagyon kevés erőforrással, szóval kizárt, hogy megéljünk magunkban külső befolyásolás felvállalása nélkül, ráadásul ilyet minden ország felvállal kapcsolatteremtéskor, csak a szuverenitás és elköteleződés aránya lesz más az ország gazdagságának relációjában.


#11: "Komolyan félek tőle hogy ez sikerül, a 3. világháború nyomasztó árnyával ez nagyon is valószerű lehetőség"


Ugyan, kérlek! :D


Két világháború volt, és nézz már kérlek utána, hogy mitől törtek ki azok! Hol van ma ilyen iszonyatosan nagy feszültség az országok között???


Ez az Ukrán háború egy kis helyi perpatvar, és az égvilágon senki nem fog olyat tenni, hogy megnyomja eme kis területek miatt a piros gombot. Putyin szanaszét picsázták már az Ukránok is, gazdaságilag igenis megrendültek ők is, és már Lengyelország is kenterbe leverné őket egymagában szvsz (már ha rájuk támadna az orosz)..., nemhogy a NATO. Putyin max dühében az atombombáiban bízhatna, de ő is tudja, hogy neki is reszeltek, ha...


Oroszországban nincs elkeserítő szegénység, senkiben se ég semmiféle vágy arra, hogy kiterjedjen a háború, és maga Putyin se fogott volna az egészbe, ha ezt előre látja. Már rég a pokolba kívánja az egészet... :D


Az égvilágon semmi esélye nincs és soha nem is volt semmiféle világháborúnak... :D


Magyarország pedig csak úgy lehet orosz vazallusország, ha kilép a NATO-ból, amit amúgy népszavazás nélkül Orbán is elrendelhet (már kérte az ellenzék, hogy a NATO-ból való kilépést csak népszavazással lehessen eldönteni, de Orbán nem volt hajlandó engedni).


Ha Orbán kilép a NATO-ból és ilyen olyan minőségben átadja az országot az oroszoknak, akkor sem lesz abból semmiféle világháború, hanem az EU jogosan meg fogja állapítani, hogy úgy kellett nekünk idiótáknak, hogy nem váltottuk le időben az Orbán rezsimet, és az EU fájdalommal bár, de meg fogja állapítani, hogy sajna, lett egy Fehéroroszországgal több.


#11: "Meg lehet ezt akadályozni?"


Röhögve! 2026-ban ki kell rúgni az áruló Orbán kormányt. Ehhez elég lenne csak a narancskárosult fanatikus Fidesz szavazók kb. ötödével beláttatni, hogy szörnyű jövő elé nézünk, ha az Orbán rezsim marad.


Mellesleg, ha Orbán hirtelen bejelentené, hogy ki akar lépni a NATO-ból, alighanem lázadás lenne a dologból - talán.


Ugyanakkor Orbánnak nem éri meg kilépni se a NATO-ból, se az EU-ból, ugyanis Kínának és az oroszoknak is csak akkor érünk valamit, ha kihasználhatnak minket az EU trójai falovaként.

nov. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

“ Ugyanakkor Orbánnak nem éri meg kilépni se a NATO-ból, se az EU-ból, ugyanis Kínának és az oroszoknak is csak akkor érünk valamit, ha kihasználhatnak minket az EU trójai falovaként”

Nem érted, Orbánt lassan leválthatják hiszen veszélybe került a választási győzelem, elolvadt a fölénye. Egy kormányváltás beláthatatlan következményekkel járna számára, amit mindenáron el akar kerülni. Ezért simán meglépheti az általad is vázolt dolgokat, hogy ezt elkerülje.

Én is pont arról beszélek hogy itt ezt meg lehet csinálni mert megvan a politikai lehetősége rá hogy kilépjen mindenhonnan (leginkább a nato-ból kell hozzá) aztán elég gyorsan köthet ilyen védelmi szerződéseket az orosszal, utána már nem is tudunk mit tenni csak elhúzni innen.

Franc se tudja hogy mi lenne a reakció erre de sok jóra nem számítok, alapvetően birkanép vagyunk, vagy ahogy mondták régen: “a puliszka nem robban”

nov. 18. 22:20
 14/38 Pombe ***** válasza:
16%

@13


Azért annyira titokban nem léphet ki a NATO-ból, és az nem is menne olyan gyorsan, és közben mindenki tudná, hogy ezt miért akarja tenni, vagyis hogy be akarna lépni, mondjuk az ODKB-be, a volt szovjet tagállamok katonai szövetségébe.


Óriási lenne az EU felháborodása, a politikai nyomás, és remélem, hogy ezt a magyar nép már azért tényleg nem engedné, de ezt írtam is. Másrészt a folyamatot az is lassítaná, hogy mind a kínaiak, mind az oroszok számára - ha nem is érdektelenné - de értékünket vesztenénk, már mint nem NATO és feltehetőleg már nem is EU tagok.


De ezeket is írtam mind. Nézd! Elviekben Orbán megteheti amitől félsz, de a gyakorlatban édeskevés lehetőséget látok erre. Lesz annyi idő azért, hogy az ellenállás beinduljon mind nemzetközi oldalról, mind országon belül.


Másrészt a népnek ki kellene harcolni, hogy csak népszavazással lehessen kilépni a NATO-ból, és nem is értem, hogy ezért miért nem lobbizik az ellenzék látványosan.


Az mondjuk jogos, hogy pont amióta Orbán egyértelműen orosz- kínai- stb.párti lett, ezt a népszavazásos témát nagyon fel kéne újítani... Tényleg fura, hogy ezzel senki se foglalkozik... Már a Fideszen kívül persze, mert az örül ennek a csöndnek... :D

nov. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 Pombe ***** válasza:
16%

@Kérdező... még...


1 év a NATO-ból való kilépés időtartama. Először a letéteményes államnak (USA) kell a felmondási értesítést megküldeni, amit aztán továbbítani kell a többi szövetségeshez is. Egyszóval nem tartható titokban a kilépés, és nem is történhet meg gyorsan. Az sem maradhatna titokban, hogy Orbán elkezdene tárgyalni az ODKB-vel, ami viszont egyértelműen Európa biztonságára jelentene nem kicsi veszélyt, és amihez nem csak Európának, de az USA-nak is nyilvánvalóan lenne egy-két szava.

nov. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

15#

Köszönöm azért ezek megnyugtatóak a helyzetre nézve

Persze fenntartom hogy komoly veszély van, hiszen az indíték és a lehetőség is adott, s ami a lényeg hogy ez az egyetlen magyarázat arra hogy miért folyik folyamatos oroszpárti propaganda.

Ha talál valaki más magyarázatot erre meghallgatom, de jelenleg nincs jobb

nov. 19. 11:14
 17/38 Pombe ***** válasza:
16%

#16 "Persze fenntartom hogy komoly veszély van..."


Hááát (még megnyugtatásképpen), azt se tudom elhinni, hogy hagyják Oroszországnak teljesen elfoglalni Ukrajnát. Elképzelhetetlennek tartom, hogy Trump rálegyint Ukrajna teljes elfoglalására (Orbán egyszerűen hülye, amikor ezt képzeli - ill. semmit se tudni arról, hogy mit képzel a lökött Orbán az állandóan általa szajkózott béke konkrét kivitelezéséről).


#16: "ez az egyetlen magyarázat arra hogy miért folyik folyamatos oroszpárti propaganda."


Én indítékról nem igazán írtam, mivel az baromira nem érthető (az orbáni ripacskodást felejtsük, hogy siratja szegény ukrán katonákat, meg hogy a háború miatt van nehéz helyzetben honunk, amikor más meg mellettünk nem). Az Oké, hogy Orbán az EU által megkövetelt demokratikus szabályzókat nem tartja be, hiszen az EU-s pénzeket csak így tudja elsíbolni a családtagjai és a putyini mintára létrehozott oligarcha hálózata számára, de persze emiatt az EU már visszatartja a pénzeket, így Orbán jobb híján már a vad-kelettől várja a megváltást. A kormány az EU-tól kapott türelmi időt (orosz olajról való levállás) orvul arra használta ki inkább, hogy az országunkat még jobban függővé tegye az orosz olajtól. Miért? Az indokok a kormány részéről eléggé agyaglábakon állnak, és Orbánnak igazándiból soha semmiféle haszna nem származott az orosz kapcsolatokból, ráadásul a narancskárosult fideszhíveket is állandóan kell győzködnie, hogy nekik miért jobb az orosz.


Mi marad indokként? Én nem tudok másra gondolni, mint valami zsarolásra. Putyin valahogyan markában tartja Orbánt, az szinte biztos. Talán Orbán egy nagy bőröndnyi pénz miatt zsarolható???


Az alábbi podcastban Ungváry Krisztián történész, az MTA doktora éppen ezen gondolkodik el, persze sok ebben a spekuláció, kénytelen ellavírozni az összeesküvés elméletek irányába is az adathiány miatt, de azért nagyon elgondolkodtató:

https://www.youtube.com/watch?v=HAxm43L6-3Q


7:47-re tekerve Ungváry arról a 2007-es eseményről beszél, ahol Orbán szinte oroszellenes kirohanást produkál, amit nem hagy szó nélkül kifejezetten agresszív modorban Igor Szavolszkij, mint orosz nagykövet.

[link]


A jelenet pont azt sugallta már akkor is, hogy Szavolszkij úgy tette helyre Orbánt, mint egy rosszalkodó gyereket, hogy eddig és ne tovább, kölyök! Már akkor is pusmogni kezdtek arról, hogy mintha Orbán zsarolható lenne. Utána Orbán elkezdett hebegni arról, hogy ő nem is az orosz népet támadta...stb.


A történész nem beszél az alábbi szerint se a levegőbe, ugyanakkor persze Dietmar Clodo (a bombagyáros) többször elhangzott vallomásának hitele nem ellenőrizhető.

[link]


Idézve: "Clodo állította, a kilencvenes évek elején a szolncevói orosz maffia állítólagos magyarországi helytartójának, Szemjon Mogiljevicsnek, azaz Szeva bácsinak a megbízásából pénzt adott át Pintér Sándor akkori rendőrfőkapitánynak és még néhány főrendőrnek, köztük Tonhauser Lászlónak, az akkori Szervezett Bűnözés Elleni Szolgálat vezetőjének. Ugyanakkor a német bűnöző arról is beszélt Rothnak, hogy 1994-ben Orbán Viktor jelenlegi miniszterelnök egymillió márkát kapott tőle."


Clodo szerint Orbán ezt a pénzt (bőröndben) a választási kampányára kapta az oroszoktól. Minderről felvétel is készült állítólag, és ami - ha ilyen van - az az oroszoknál nyugszik valahol egy fiókban, és ezzel keményen zsarolható Orbán. Mogiljevicset (aki feltételezetten zsarolhatóságra alkalmas dokumentumokkal és filmekkel is rendelkezett) 2008-ban tartóztatják le Moszkvában, de el is engedik nemsokára. Miért is?


2009-ben - tehát nem sokkal az előzőek után - Orbán és Putyin először találkoznak, és Oroszországban, és a személyes megbeszélések titkosított körülmények között zajlottak úgy, hogy ezek nem voltak előre megjelölve, vagyis az Egységes Oroszország kongresszusának programjában. Mind a két fél erősen próbálta a megbeszélés jelentőségét bagatellizálni. Innentől kezdve Orbán egyre inkább, de mégis hirtelen oroszbarát politikába váltott át.


A továbbiakban is tényekről beszél Ungváry. Ez a cikk 2018-as (erre utal Ungváry), de már akkor egyre nyilvánvalóbbá vált Orbán oroszokhoz átpártoló politikája.

[link]


Tehát 2009-es események után máris 2010-ben Simicska Lajos fideszes oligarcha, valamint a jobbkeze, Nyerges Zsolt is Moszkvába repült, és az FSZB-nek a tisztviselőjével tárgyaltak... "Orbán nemcsak rendkívül szorosra fűzte a kapcsolatot Moszkvával, de kormányra kerülése után szinte azonnal durván megromlott az amúgy is ellentmondásos viszonya az amerikaiakkal."


Szóval @Kérdező! Nagyon régen benyomult már hozzánk Putyin mindezek szerint, de titokban akar maradni, mert Magyarország neki csak NATO és EU tagként ér valamit. Ha Orbán elveszti a választásokat, alighanem Putyin sza*ni fog rá magas ívben, és inkább keres másvalakit Magyarországon, aki helyettesítheti a leütött Orbán nevű parasztfiguráját, és könnyen lehet, hogy maga Putyin fog rátaposni a szakadék széléről felkapaszkodni igyekvő Orbán kezére... :D

nov. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

“ Magyarország neki csak NATO és EU tagként ér valamit”

Szerintem ez nem igaz

Putyinnak jelentős stratégiai értéke lenne ha itt közép-kelet európa közepén is hídfőállást hozhatna létre. Ezzel politikailag is nagyon megerősödne, mert ott lenne az orosz az EU meg a nato nyakán

Putyin nem hagyná ki ezt

nov. 19. 22:34
 19/38 Pombe ***** válasza:
16%

#18: "Putyinnak jelentős stratégiai értéke lenne ha itt közép-kelet európa közepén is hídfőállást hozhatna létre"


Milyen stratégiai előnyre gondolsz? Ennek max. katonai értelemben van értelme, ha le akarná rohanni Európát. Putyin egy nagyzási mániában szenvedő őrült, de azért ennyire talán még ő sem. Ukrajna, ha elfoglalásra kerül, egy állandó tűzfészek lesz, hiszen az ukrán titkos ellenállás meg fog alakulni (robbantások, terror cselekmények, mint a jelenleg elfoglalt területeken is), feltehetőleg Magyarországon is állandó szervezkedések indulnának meg a hódítóval szemben, plusz állandó szankciókat kapna az EU-tól, USA-tól, plusz neki kellene foglalkozni Ukrajna újraépítésével, és a mi gazdaságunkkal is (csak koloncok ezek), plusz könnyen lehet, hogy a most úgy-ahogy őt nem akadályozó országok is ezért már ki lennének akadva...


Nem igazán értem, hogy mit nyerne ezzel. Max. annak örülhetne, hogy a birodalma egy pi*sányi területtel nagyobb lett. Hát, ha ez boldoggá teszi, akkor tényleg lehet, hogy valóban van miért félnünk. :)


Én továbbra is úgy gondolom, hogy neki sokkal jobban megéri egy hatékonyan működő trójai faló rendszert Magyarországon fenntartani. Ezzel jobban tudja rombolni/befolyásolni az EU és a NATO működését is. Pl. könnyedén behatolhatott a Magyar külügy szervereibe és csámcsoghatott egy EU és NATO szövetséges adatai között (természetesen Szijjártó szerint éles adatokhoz idegenek nem jutottak, mondja ezt az, aki 2 évig elhazudta a behatolás tényét is) - alighanem beengedték az oroszokat inkább a fideszesek, hiszen Szijjártó még csak nem is tiltakozott az oroszoknál később, még csak be se hívta az orosz nagykövetet megdorgálni a kémkedés miatt.


Bezzeg a Svéd nagykövetet egyből hörögve bekérette Szijjártó, csak azért, mert a svéd miniszterelnök, Ulf Kristersson azt találta mondani, hogy Szijjártó Oroszország érdekében járt el Tbilisziben.


Szijjártó eszerint ezt a svéd benyögést sokkal nagyobb bűnnek érezte, mint az oroszok kémkedését a szervereinkben, és Szijjártó abból se csinált gondot az orosz nagykövetnél, amikor kiderült, hogy az oroszok az iskoláikban a mi 1956-unkat fasiszta lázadásként tanítják, és a történészeik ezt is hirdetik, és még sorolni lehetne...


Az biztos, hogy az egész EU-ban a legnyugodtabb életkörülményeket az orosz nagykövetnek, nálunk biztosítják, akármilyen szart kevernek helyben és a nagyvilágban. :D

nov. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

A helyzet aggasztó, márcsak a súlyos atomháborús veszély miatt is.

De ha ezt most leszámítjuk, akkor is nagy a baj.

Orbánt ugye mint látjuk megvették, a semleges Ausztriában is komoly orosz befolyást szereztek, ami kb. azt jelenti hogy ha Ukrajna nemsokára elesik (Trump miatt esetleg) akkor mindjárt át tudják rángatni nem csak ezt a szerencsétlen országot, de még jóeséllyel Ausztriát is.

Az pedig azt jelenti hogy az orosz ott lenne végig közép európáig, sakkban tartva az egész demens EU-t

Az orosznak bőven van erre ereje és lehet lesz lehetősége is, ezzel derékba törheti az egész NATO-t is, legalábbis sakkban tarthatja ami nem kis jelentőségű

Óriási érdekek vannak itt, szűklátókörű aki nem látja

nov. 20. 11:51
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!