Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ennyire szkeptikus és...

Miért ennyire szkeptikus és cinikus rengeteg ember az Orbán-rezsim leváltásával kapcsolatosan?

Figyelt kérdés
Nyilván nem az elvakult Fidesz-birkákról beszélnek, hanem az amúgy ellenzéki emberekről, akik mégis rezignáltan meg lakonikusan kijelentik, hogy "Az Orbán-rendszert nem lehet leváltani". Hát már hogyne lehetne? Csak nem gondolják, hogy 14 évi Fideszes kormányzás után (ami egy parányi periódusa csak a történelemnek) is a világ végéig ők maradnak hatalmon? Eddig a történelem összes rendszere megdőlt, hát bizonyos, hogy ez is meg fog.

tegnap 16:58
1 2 3
 21/23 sörpocak ***** válasza:

Kezdjük azzal, hogy aki állít, annak van alátámasztási kötelezettsége. Én annyit állítottam, hogy a váltógazdaság és a fékek és ellensúlyok rendszere hasznos. Ez az állítás felette áll Németországnak, de ha maradunk is náluk, hoztam fel példaként a koalíciós kényszert, azt, hogy Merkel sem tudodd kétharmados kormányzást folytatni, alkotmányuk nem kerül évente megújításra. Ebből egészen konkrétan semmit nem cáfoltál meg, de elvárod, hogy ÉN bizonyítsam, hogy a 2-3 különböző párt az tényleg különböző, különböző elképzeléssel bíró emberekkel kitöltve. Előre látom a vitánk kontraproduktivitását, mert:

1. Sosem fogod felvállalni, hogy a saját állításaidat (amiből van néhány és folyamatosan licitálsz rájuk) magadnak kelle alátámasztania, mindig másra akarod hárítani a cáfolatot.

2. Sanszos, hogy eleve nem rendelkezel annyi információval a német rendszerről, hogy normálisan megtudd ítélni az elhangzottakat.

3. Úgyis felhozol majd néhány közös vonást köztük, amivel cáfolni próbálnál, teljesen mellőzve a tényt, hogy no sh*t, attól tud működni egy koalíciós kormányzás, hogy bizonyos dolgokban egyetértetek, vagy kiegyeztek az aranyközépútban és mindahányan azt képviselitek. Vagy a tényt, hogy amiért senki nem szerez abszolút többséget, úgyis rá vagytok kényszerítve a koalícióra.


"Korábban is írtam konkrét dolgokat, arra sem reagáltál. "

Az, hogy mindent a tőkésosztály irányít, az nem egy konkrétum, de azt, hogy te kifejezetten hogyan harcolsz ellenük és mi a megoldásod, az egy egyéni szintre lebontható dolog, ami másból sem tud állni, mint konkrétumokból, ezért is vagyok rá nagyon kíváncsi. Szerintem most, ahogy internetet használsz egy mobilról/gépről, azzal is igazávól kiszolgálod a tőkésosztályt, mintsem harcolsz ellenük, szóval gondolom nem lepődsz meg, ha szkepticizmussal állok hozzád, de attól még kíváncsi vagyok.

ma 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

"Én annyit állítottam, hogy a váltógazdaság és a fékek és ellensúlyok rendszere hasznos"

Erre írtam, hogy ezt kettős mérce szerint alkalmazzák.


"Ebből egészen konkrétan semmit nem cáfoltál meg"

De a kettős mérce volt a téma, így ez a fékek ellensúlyok nem más, mint szemfényvesztés.


"de elvárod, hogy ÉN bizonyítsam, hogy a 2-3 különböző párt az tényleg különböző, különböző elképzeléssel bíró emberekkel kitöltve"

Igen, mivel csak azzal tudod igazolni, hogy az átlagembernek valóban van választása.


1. Meg is tettem.

2. Oh, csillogtassd meg tudásodat.

3. Köszönjük a semmit hosszan.


Válaszolni ismét nem válaszolsz.

Viszont az utolsó bekezdésből kiválóan látszik, hogy azt sem tudod, miről van szó :DDD

ma 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 sörpocak ***** válasza:

"Viszont az utolsó bekezdésből kiválóan látszik, hogy azt sem tudod, miről van szó :DDD"


Akkor világosíts fel kérlek.

ma 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!