Csak én vagyok ennyire szkeptikus bármiféle gyógyszerrel, vitaminnal kapcsolatosan? Van alapja szerintetek?
Már nagyon régóta nem hiszek egy gyógyszerben sem, mindig a mögötte rejlő gyógyszermaffiára és összeesküvés elméletekre gondolok.
Nem azt mondom, biztos vannak jó gyógyszerek is, de honnan lehetne tudni, hogy melyik jó vagy rossz?
Vagy egyszerűen higgyem el amit a gyógyszerek állítanak? Elvégre, csak kéne legyenek valami törvények, amik megakadályozzák a visszaéléseket.. és ilyenkor mindig eszembejutnak az összeesküvés elméletek, elvégre ez a világ már csak a pénzről szól.
Mondjuk a várható élettartam megduplázódott az orvostudomány és a gyógyszeripar fejlődésének köszönhetően.
Hinni nem a tudományban kell. A számoknak, a kutatásoknak, a klinikai vizsgálatoknak, stb. kell utána nézni és értelmezni vagy olyan emberekre (orvosok, gyógyszerészek, vegyészmérnökök,…) hallgatni, akik hosszú évekig tanultak, dolgoztak ezeken a területeken.
Részben egyetértek.
Oké, nem halunk meg gyermekkorunkban szimpla tüdőgyulladástól, mert van rá antibiotikum, sőt, a tüdőgyulladás esetleg ki se alakul, mert az "előzménybetegségre" adott antibiotikum megelőzi.
Azt se vitatja senki, hogy jó, hogy kezelni tudjuk a magasvérnyomás-betegséget, 2-es típusú cukorbetegséget, autoimmun betegségeket és a többit.
DE.
Részben egyet tudok érteni a kérdezővel.
A gyógyszergyárak érdeke minél több gyógyszert eladni, az emberek meg sokszor lusták, így egyszerűbb bevenni egy pirulát.
Én hiányolom, hogy kezdődő problémáknál az ember konkrét útmutatást kapjon, hogyan éljen, milyen életmódot folytasson, nem értem a gyógyteák teljes kizárásának okát.
Én őszintén szólva bliccelek el alapbetegséget (éérdekes, van, ami több, mint 15 éve van és nem romlik, sőt), mert minimálisan vizsgáltak csak anno, annyira minimálisan, hogy el se jutottunk addig, hogy egyértelműen pozitív lelet legyen és ne csak találgatás, de már tippelgettek és adták az erős gyógyszert életmódbeli javaslatok nélkül. (Ez a betegség a reflux és leginkább a csendes refluxhoz hasonlít)
Ettől függetlenül kb évente csináltatok vérképet, járok szemészetre, orvosi alkalmasságin is sokszor igencsak alapos a vizsgálat, készült már számos EKG, voltam szívultrahangon, nemrég fülészeten, megyek bőrgyógyászhoz, nőgyógyászhoz.
A betegségekre beveszem az abtibiotikumot, ha írnak.
Szóval nem bliccelem el az orvoshoz járást és bízom is bennük,
DE
szerintem is a kelleténél jóval nagyobb a profitéhség, amihez jön az, hogy a többség csak várja, hogy bekaphassa a pirulát, ami minden gondját megoldja.
Akit bővebben érdekel az én utam, 10 évvel ezelőtt úgy küldtek el allergiavizsgálatra, hogy 1 nappal előtte fejeztették be az antihisztamin szedését, olyan fül-orr-gégészeti vizsgálatom volt, ami önmagában nem elegendő, helycobactert vérből néztek (antitestek), holott elvileg a rálehelős vizsgálat ezerszer pontosabb, gasztroenterológushoz el se küldtek.
De a protonpumpa-gátlót azért hozzámvágták.
Két dolgot kell mérlegre tenni, kérdező.
1. Az akadémikus orvoslás a tünetek kezelését célozza, az alapbetegség megszüntetése nem célja.
2. A tünetek kezelése adott esetben lényegesen jobb életminőséget biztosít.
Ja, és még valami. Egy beteg embernek nagy jótétemény, ha van hátországa. Ha van kivel megbeszélni a problémáját, van, aki enyhülést, vagy legalább biztonságot nyújthat neki.
Összeesküvés nincs! A gyógyszeripar IPAR. Az a dolga, hogy gyártsa és eladja a termékeit. Neked, mit vásárlónak az a dolgod, hogy eldöntsd, meg- és beveszed-e. És itt van a kutya elásva! Az ember ugyanis nem akar meggyógyulni. Vagyis nem meggyógyulni akar. Azt szeretné, ha meggyógyítanák őt. Nem cselekvésnek, hanem történésnek akar a részese lenni. Történésnek, amiben őneki lehetőleg semmi felelőssége nincs. A dokira hárít minden felelősséget, az meg teszi, amire tanították; adott tünetre adott gyógyszert ír fel.
Nem szkeptikus vagy, hanem elhiszed azt, ami a
világképedbe beleillik. Kezdjél el tanulni, először is azt, hogy mi vagy ki számít hiteles forrásnak egy adott témakörben. Pl. biológiával kapcsolatos témákban biológusok tudására vagyok kíváncsi, nem bányamérnökökére.
Vagy: amit a 4-es ír, hogy az akadémikus orvoslás a tünetek kezelését célozza, általánosságban nem igaz, egy tüdőgyulladásnál az antibiotikum megszünteti a betegséget azáltal, hogy kiirtja az azt okozó baktériumokat. A tüdőgyulladás egyik tünete a láz, azt valóban lehet lázcsillapítóval kezelni és attól valóban nem múlik el az alapbetegség. Gondolkodás nélkül ne higgyél el semmilyen állítást, kérdezz és tanulj.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!