Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ennyire szkeptikus és...

Miért ennyire szkeptikus és cinikus rengeteg ember az Orbán-rezsim leváltásával kapcsolatosan?

Figyelt kérdés
Nyilván nem az elvakult Fidesz-birkákról beszélnek, hanem az amúgy ellenzéki emberekről, akik mégis rezignáltan meg lakonikusan kijelentik, hogy "Az Orbán-rendszert nem lehet leváltani". Hát már hogyne lehetne? Csak nem gondolják, hogy 14 évi Fideszes kormányzás után (ami egy parányi periódusa csak a történelemnek) is a világ végéig ők maradnak hatalmon? Eddig a történelem összes rendszere megdőlt, hát bizonyos, hogy ez is meg fog.

tegnap 16:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%

3x estünk neki úgy, hogy most vagy Rákay Kálmán, de mindig ugyanaz lett a vége. Aztán, amikor az elemzők elkezdik vizsgálni az okokat, mindig ugyanoda jutunk ki...

hát nem az övék a teljes törvénygyár?

Úgy hozzák a törvényeket, reszelik a választási rendszert, ahogy nekik jó?

Aztán, ott van még a buszoztatás, a krumpliosztás, a kamupártok sokasága, az ellenzékbe épitett emberei... a média.

Magyar Péterrel sem lesz más a politika, ezt most megmondom 2024. október 10-én, pedig nem vagyok jó jóslásban.

tegnap 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
14%

Én még egy értelmes érvet nem hallottam amellett, hogy ha nem a Fidesz akkor ki és miért pont ő?


Amik nincsenek értelmes érvek inkább maradjunk a rossznál, mint vakon belerohanjunk egy még rosszabba.

tegnap 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
2, minden eddigi ellenzéknek volt választási programja, az nem az ő hibájuk, hogy nem olvasta el SENKI rajtam kivül!
tegnap 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
26%

"Amik nincsenek értelmes érvek inkább maradjunk a rossznál, mint vakon belerohanjunk egy még rosszabba."


Pontosan. Magyar pedig a még rosszabb kategória. Arrogáns, beképzelt senki. Na tőle kellene csak igazán rettegni, ha ahatalomra jutni. Azért is teper ennyire, hogy odaférjen a zsiros fazékhoz.

tegnap 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
15%

#3 Olvastam az ellenzéki összefosás programját. Vagy hazudtak vagy bele akarták volna vinni az országot egy gazdasági csődbe.


MP-nek továbbra sincs programja, pedig már régen ígérgeti.

tegnap 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%

5, Lengyelországban tavaly ilyenkor a mi összegoásunkhoz, szinte megszólalásig hasonló pártkoalició kergette el az ottani Orbánt, a mieinkhez hasonló programmal. Akkor, ugyanilyen igéretekkel riogattak sokan, hogy csődbemegy Lengyelország, meg szétesik a koalició!

Láss csodát, azóta Tusk kiegyezett az EU-val, nem vitte gazdasági csődbe az országát, és, kimondottan jó pályára tette a gazdaságot. Még, minálunk a forint összeomlik, a lengyeleknél fél zlotit javult tavaly óta az EUR árfolyam, pedig hozzájuk még át is lőttek a hábiból!

De, ha ez a mostani állapot, ami szerintem, már bőven az államcsőd fogalmába beletartozik, annyira tetszetős, ki vagyok én, aki ez ellen változtassak?! De, mégegyszer mondom, a NER nem fogja hagyni, hogy ledöntsék, legyen, akárki is az ellenzék.

tegnap 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 sörpocak ***** válasza:
90%

"Én még egy értelmes érvet nem hallottam amellett, hogy ha nem a Fidesz akkor ki és miért pont ő?"

Mondta már neked valaha is azt, hogy a váltógazdaság önmagában egy egészségesebb állapotot tud teremteni, ahol a fékek és ellensúlyok rendszere jobban tud érvényesülni?


Eredeti kérdésre reagálva:

Ugyanabból az indokból, amiért az emberek nem szokták felülvizsgálni, hogy hol bankolnak, hogy nem tudnák-e kiváltani a hitelüket valami jobb kondíciókkal rendelkezőre, amiért inkább vesznek egy új TV készüléket, ahelyett, hogy megnézetnék javíttatásra stb. stb. Tudják, hogy rosszul csinálják, de egyrészt az emberiség egyik legnagyobb tehetsége belekényelmesedni még a sz*rba is, másrészt pedig egyébként is az a társadalmi mantra, hogy a saját kudarcaidért és sikertelenségeidért magad vagy a hibás, az externális tényezők pedig csak kifogás.

tegnap 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
57%

Ebben semmi cinikusság nincs ez szimplán a racionalitás. Orbán rendszere már rég nem olyan, mint egy normális parlamentáris demokrácia ezért nem is tudod úgy leváltani.


Orbánék a kétharmados többséget arra használták fel, hogy leépítsék a fékek és egyensúlyok rendszerét, mindent a hatalom bebetonozása érdekében módosítottak. Ha tegyük fel 2026-ban elvesztik a választást akkor is lesz még 2 teli hónapjuk a parlamentben. Átírnak még néhány törvényt, a főbb pozícciókban lévők mandátumán megtolják vagy 10 évvel ( főügyész,alkotmánybírák,jegybank, állami intérmények stb stb ) és utána mit tud csinálni a frissen felálló kormány? Főleg akkor mit tud csinálni, ha nem szerez kétharmados többséget, csak sima parlamenti többséget? Ezeket a törvényeket nem tudod átírni.


Vagy keresnek valami kiskaput, vagy alkotmányellenesen módosítják ezeket vagy marad minden a régiben. Az a baromi nagy baj, amit sokan nem értenek meg hogy egy normális, stabil politikai váltógazdaságban a kormányok jönnek-mennek, a jogi környezet változatlan és minden új kormány normálisan tud dolgozni. A mocskoscigány Nermaffia megváltoztatott mindent törvényt úgy, hogy ha az új kormánynak nincs kétharmada és TISZTÁN akar játszani akkor fél éven belül összedől, mert nem tud tisztán kormányozni.


A politikai/jogi vonalon túl ott van másfél évtized gazdasági pusztítása is. Létrejött a NER "középosztály", ma már nagyobb állami tendereket csak NER vállalkozók vagy külföldiek tudnak megnyerni, mivel más nem maradt az országban. Ezzel a helyzettel mit kezdenél? Odaadsz minden állami melót külföldi cégeknek vagy eteted tovább a NERt? Maradt olyan nem NERhez közhető cég akinek vannak kompetenciái ahhoz, hogy elinduljon egy vasútfelújításon, útépítésen, infrastrukturális beruházáson fővállalkozóként 15 év után? Ja, hogy nincs? Az kellemetlen :D


Az a baj az ilyen "hibrid hadviseléssel", hogy a tisztán játszó fél mindig hátrányban van és ezt Orbánék nagyon jól tudják, ennek megfelelően alakították át a magyar jogredet,politikát és gazdaságot.


Orbán el tud veszteni egy választást? Persze. De, ha a nyertesnek nincs 2/3-a az szívás, mert nem tudja elkezdeni lebontani a régi rendszer dolgait és anélkül esélye sincs normális kormányzásra. Ha összejön egy kétharmad az már más, de mi a garancia hogy nem kezd a következő kétharmados brigád hasonló ámokfutásba?


Ezeket nem látni és nem beszélni róla az igazi cinizmus.

tegnap 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
22%

Annyira imádom, ahogyan egyesek így kajálják a bábszínházat :D

Orbánlandban kapitalizmus van. Mivel egy globális kapitalizmusban élünk, mégis mire kellene leváltanunk?

Milyen rendszert szeretnél?

Kommunizmust?

Feudalizmust?

Ha nem Orbán lesz hatalmon, akkor mi fog változni?

Majd én megmondom: a kormánytagok neve, és az, hogy onnantól fogva más fog lopni, más tőkeérdekeltségek fogják kapni a közpénzt (na most jön a felhördülés, hogy majd jön MP és nem lesz korrupció :DDDD, majd az megváltoztat mindent, aki tizenéven keresztül a ner-ben lopott :DDDDDDDDD).

Meg ezeknek szövegel az EU, ahol SMS-ben kötnek eurómilliárdos szerződéseket, kitakart feltételekkel, a családi kapcsolatokban bővelkedő tőkésekkel :D :D :D meg a Rheinmetall árfolyamát meg lehet nézni, hogy a német kormány kinek az érdekében döntött az ukránok 100ezreinek halálát okozva.

A tőke nyomja az orrotok elé az egészet, és azt hiszitek, hogy van választásotok :D :D :D

Pedig vagy az egyik majmot választjátok, vagy a másikat, aki ugyanúgy a tőkéseket szolgálja ki.

Ez van.

Hát ez a válasz a kérdésedre.


#3,

"minden eddigi ellenzéknek volt választási programja, az nem az ő hibájuk, hogy nem olvasta el SENKI rajtam kivül!"

:DDDDDDDDDDDDD

Igen, 2022-ben 2 héttel a választások előtt hozta ki MZP bandája azt a "programját", amire egyetemen, szemináriumi vázlatként is egyest kapott volna.

#6,

Igen, így jár az (a lengyel populista jobboldal), amelyik a tőke ellenében merészel politizálni (csak szóban, mert tettekkel ők sem, ahogyan Orbán is szövegel, miközben minden lehetséges módon kiszolgálja a tőkét, hogy hozzájuk képest a szadesz egy ipari tanuló volt). Hogy miért nem kapott pénzt Lengyelhon korábban? Mert a brüsszeli, jenki tőkét nem szolgálta ki eléggé, amin az új Tusk kabinet azonnal változtatott. Meg lehet nézni, milyen szorgalmasan vásárolják a jenki fegyvereket.


"Mondta már neked valaha is azt, hogy a váltógazdaság önmagában egy egészségesebb állapotot tud teremteni, ahol a fékek és ellensúlyok rendszere jobban tud érvényesülni?"

Merkel esetében ez miért nem volt érv? Ja, tudom, mert ott demokrácia volt :D míg Orbánlandban a csúnya diktatúra :D De most leváltották Merkelt. Arra a bandára, amelyik nem 19, hanem egy híján 20.


Mindegy: további kellemes rajongást a bábszínházért! :)

tegnap 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Ehhez az egészhez nemcsak egy ember kellene (pl.: a "gonosz" Tyúúúúrcsán vagy az Új Messiás), hanem a zembere is, akik szembenéznek előtte önmagukkal, nem kamuznak, vállalnak felelősséget és jobban döntenek egyszer, valamikor.
tegnap 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!