Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Imf től vagy kínától esszerübb...

Imf től vagy kínától esszerübb felvenni hitrlt?

Figyelt kérdés
ma 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az IMF már akkor kell, amikor nagy a baj. És ők úgy adják oda a hitelt, hogy nagyon szigorú feltételeket kötnek mindenhez is.

Kína odaadja a pénzt, és nem kérdezősködik. Sokkal egyszerűbb. De ha nem tudsz fizetni, akkor a függetlenséged egy darabját kéri el a szerződésben foglaltak szerint. Ez főleg Afrikában probléma, mert Kína így tud terjeszkedni.

ma 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mint mindig, az uzsorástól a legkönnyebb, aki esetünkben Kína. Még örül is neki, ha nem tudsz fizetni és adósság csapdába kerülsz. Fizetsz majd kikötővel, reptérrel, katonai támaszponttal, bányászati jogokkal, stb. stratégiai infrastruktúra kínai kézbe adásával.
ma 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lekell mondani hamár ilyenekhez kell nyúlni
ma 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%

Hát nem tudom hogy miben jobb az IMF. Ők meg nyugdíj csökkentést a szociális kiadások mérséklését írják elő.

A legelesettebbeken akarnak spórolni. Akik az IMF mögött állnak sosem voltak híresek a szociális érzékenységükről.

ma 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerintem kinai hitel is szegénxeken csattan. Ha lesz áfa emeles vagy bármi más szegények érzik meg legjobban. Viszont szerintem imf nek kamatja kedvezöbb.
ma 19:39
 6/6 anonim ***** válasza:
#2 Ezért vettük meg a repteret, hogy majd ezzel az indokkal a kezükre játsszuk :)
ma 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!