Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a tudományos akadémiákat...

Ha a tudományos akadémiákat már 1899-ben elavult intézményeknek találták sokan, nem lenne időszerű száz évvel később már tényleg felváltani valami ésszerűbbel-jobbal-hatékonyabbal?

Figyelt kérdés

báró Eötvös Loránd:

[link]



2018. dec. 21. 16:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%
A magyart nem érdekli a tudomány. Neki a valóvilág, mónika show kell, valamint az hogy utálhasson valamit és éhbérért robotolhasson.
2018. dec. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Félreértetted. A tudományos akadémiákat akkor és most is csak butaságból vagy sanda szándékból lehet elavultnak tekinteni. Azonban minden intézményt az akadémiától a fogorvosi rendelőig, emberek működtetnek. A szerephez illő vagy nem illő emberek. Eötvös Loránd problémája az volt, hogy sok volt ott az oda nem való ember. Ez ma fokozottan igaz azzal a különbséggel, hogy ma szándékosan és direkt távolítják el az oda valókat, ha nem tudják, kötik gúzsba őket. És dognak oda olyanokat, akiket nevelőintézetekbe kéne - az iskolapadba.
2018. dec. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Akadémiára, tudományos kutatók szövetségére, társaságára, önszerveződésére szükség van, de...


1. A szervezet, a működésmód valóban elavult. Multidiszciplináris módon fejlődik a tudomány ezek az osztályok-bizottságok csak kerékkötői a tudománynak.


2. Valóban van egy kontraszelekció amit az MTA már bent lévő tagjai saját pozíciójuk megerősítése érdekében alkalmaznak. Ezért nem kéne engedni, hogy az MTA címeket osztogasson és zártkörű klubot alkosson.


3. Intézményfenntartóként alkalmatlan egy köztestület, oda profi menedzsment kell akiknek céljaik vannak, nem pedig hatalmi struktúrákat konzerválnak.


4. A kutatóegyetemeké a jövő, nagy hátrány, hogy az MTA intézetek nem egyetemek részeiként működnek.


5. Demokratizálni kellene a társasági működést és valóban tudományos kérdések megvitatásával kellene foglalkozni valamint stratégia készítéssel.

2018. dec. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem jobb lenne a tudományos kutatást a jezsuitákra bízni.
2018. dec. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Azért alternatíva nem hangzott el, hogy micsoda az a valami, ami ésszerűbb-jobb-hatékonyabb.
2018. dec. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Miért, ez hol hatékony, ami ma van?


Valaki mondjon már valami áttörőt, ami a Tudományos Akadémiához kötődik...

2018. dec. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%

Ésszerűbb-jobb-hatékonyabb, ha elit kutatóegyetemeket hozunk létre a már ma is jó egyetemeink és az MTA kutatóintézeteinek összevonásával.


Így csökken az oktató-kutatók óraterhelése, növekszik a kurzuskínálat, javul az oktatás minősége, több hallgató, doktorandusz, predoktor vonható be a kutatási projektekbe, több multidiszciplináris együttműködés lehet, több EU-s nagypályázatot lehet megnyerni, több nemzetközi együttműködés lehet, tudományos folyóiratokat lehet alapítani, nagy konferenciákat lehet idecsábítani, felpezsdül az élet. Az egyetemeknek máris megvannak a vállalati kapcsolataik régi hallgatóik révén, tehát fellendül az innováció is.

2018. dec. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem meg mindenki azt oktatja ma az egyetemeken egy-két szak kivételével, ami a saját hobbija, és nem jó sehová a való életben. (Igen, voltam egyetemista, onnan tudom.)


El se tudom képzelni, hogy akkor az MTA-n mi mehet ehhez képest, ha nem olvasom az újságban legalább egy évente egyszer, hogy feltaláltak valamit, amivel előbbre jut az emberiség. Márpedig még soha nem olvastam semmit. Ők csak vannak.

2018. dec. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
28%

"El se tudom képzelni, hogy akkor az MTA-n mi mehet ehhez képest, ha nem olvasom az újságban legalább egy évente egyszer, hogy feltaláltak valamit, amivel előbbre jut az emberiség. Márpedig még soha nem olvastam semmit. Ők csak vannak."


Talán rossz folyóiratokat olvasol, mert a tudományos publikációk több ezer körül vannak.

2018. dec. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Engem nem érdekel a tudományos folyóiratokban folyó zabhegyezés, volt alkalmam rálátni arra, hogy "kutatnak" a "kutatók".


Az egyik alkalommal azt írtam, hogy "áttörő" felfedezés.


A másik alkalommal azt írtam, amivel "előbbre jut az emberiség".


Tudod, mi volt időrendben az utolsó magyar "áttörő felfedezés", amivel "előbbre jutott az emberiség"? Amikor Semmelweis feltalálta a fertőtlenítő kézmosást. Na kik voltak azok, akik őrültnek kiáltották ki? Azok, akik hivatalosan a tudománnyal foglalkoztak. Mellékvonalban meg lehet még említeni a transzformátort, és a C vitamint, amiért Szent-Györgyi 1940-ben kapott Nobel-díjat.


Az MTA mit csinált mondjuk akkor, hasamra ütök 1940 óta, ami áttörő eredmény lett volna? ...? Semmit?


Szóval, ha az MTA egyszer letesz majd az asztalra valami valóban áttörőt, nyugodt vagyok afelől, hogy azt minden olyan újságban is megírják majd, amit én is olvasok... ;) Ennyire ne nézz madárnak, hogy megpróbálsz engem beállítani tudatlannak, csak, hogy ragaszkodhass ahhoz, hogy ők végeznek csinálnak bármit, és én ezt majd magamra is veszem.


Mindenki látja, hogy a becses társaság nem csinál semmit az égvilágon.

2018. dec. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!