Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kirúgták a Madách igazgatóját,...

Kirúgták a Madách igazgatóját, mert engedélyezi a digitális eszközök használatát, illetve az iskola szemlélete nem a tiltás, hanem a meggyőzés, a helyes nevelés? Egyetérrtetek a kirúgással?

Figyelt kérdés
[link]

#igazgató kirúgása
aug. 28. 12:21
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
87%

17:

Az megvan, hogy a tanár sem az akarja, hogy a gyerek tiktokozzon órán?

Millió hasznos oldal, kahoot, redmenta, zanza stb stb van, ami rendkívül hasznos. Nyelvórán a videók hasznáról nem is beszélve. Sokkal hatásosabb ez a fajta oktatás, mint ami a "mi is kibirtuk" korodban volt.

aug. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
87%

Csatlakozom 19-eshez. Kibírni én is kibírtam gyerekként, hogy kéziszótárakat bogárasztam, lexikonokat és atlaszokat bogarásztam, könyvtárban rendelést adtam le, és vezetékes telefonon próbáltam elérni az embereket, akik vagy felvették, vagy nem. Hála Istennek, hogy azóta fejlődött a világ!


És értem, hogy a mai fiatalok bele vannak buzulva a TikTokba meg ilyenek. Csakhogy:

1) A középkorú és idős emberek házában egész nap megy a TV. Ennyi erővel a fiataloktól vegyük el a telefont, tőlük meg a TV-t, vagy mi? TV nélkül is ki lehet bírni, hiszen dédnagypapám újságot olvasott és rádiót hallgatott, és mégis ember volt. Sőt, az ő dédnagypapája meg olvasni se tudott, hanem ha szórakozásra vágytak, akkor körbeülték a falu mesemondóját, aki mindig ugyanazt az 5-10 népmesét mesélte el.

2) A mai világra való felkészítés részét kellene képezze az is, hogy hogy kell értelmesen használni a technológiát. A "tícsuk be" pont annyira vezet eredményre, mint a struccnak az, hogy homokba dugja a fejét, és akkor azt hiszi nincs probléma!

aug. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
0%

"Ez a Dögöljön meg a szomszéd tehene is módi, 17-es? Ha neked nem lehetett, másnak se lehessen"


Nem azért ez a véleményem, mert nekünk sem volt. Szimplán, mert tudom, milyen volt az, amikor nem volt még elterjedt a telefon mobilnettel, és szerintem jobb volt.


Ezt, hogy kibírtuk, csak azért írtam, mert úgy tesz a többség, mintha valami nagyon nehéz dologról lenne szó, amitől az ember rosszul érzi magát. Mondjuk, igen, a 90% tuti rosszul érzi magàt pár óra telefon nélkül

aug. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
60%
23: Nem lehet összehasonlítani a mai világot azzal, amilyen akkor volt, amikor bizonyos dolgok még nem voltak feltalálva. Ha már akkor is létezett volna, ti is használtátok volna, mint ahogy használtatok is mindent, ami akkor létezett. És valószínűleg nem örültetek volna mondjuk a karóra betiltásának.
aug. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
56%

És te tanultál nyelvet, egy valószínűleg nagyon rossz kiejtéssel rendelkező tanártól. Mert hát ahogyan ő ejtette ki a szavakat, úgy tanultad meg, ha jó, ha nem. Ugye ennek elkerülésére is jó lenne, ha a gyerekek használhatnának telefont (talán elkerülnénk a think= szink típusú kiejtést).


Magyar óra: tankönyvvel végeztünk. Rengeteg nagyon jó feladat érhető el az okostankonyv oldalán pl., vagy a zanza tv-n. De ugye már nem lehet használni.


Biológia/kémia/fizika: kahoot, redmenta. Rengeteg lehetőséget kínál, hogy tesztelje, mit jegyeztek meg a diákok óra alatt. Szuper ábrák is vannak. Ezeket ugyanúgy nem használhatják.

aug. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
85%
A legviccesebb, hogy a pedagógusminősítésben legalább 6 indikátor, amire pontot adnak, arról szól, hogy a tanár hogy fejleszti a saját, a tanulók és a kollégák digitális kompetenciáját, az eszközök etikus használatát.
aug. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
0%

25, te is nagyon jól tudod, hogy nem erre használják, hanem pörgetik vég nélkül az instát, facet meg társait, szünetben is, órán is, megalázó felvételeket csinálnak egymásról, messengereznek, miközben magyaráz a tanár és így tovább.


Ez, amit leírtok, tök irreleváns, mert a valóság nem ez.

aug. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
81%

Tény, hogy iskola függő, osztályfuggo. De pontosan ezért felesleges ez az egész tiltás.

Én eddig bármilyen osztályban el tudtam érni, hogy ne tiktokozzanak az órán.

aug. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
82%
Nem a fizikai elvétel a megoldás, hanem a nevelés. Egyebek közt önfegyelemre. Megvan rá a lehetőség, ott van nálam, és mégse használom ilyenekre órán. A bullying ellen is a nevelés, közösség- és empátiafejlesztés a megoldás, nem a fizikai ellehetetlenítés. Meg kell tanulniuk, hogy mire szabad és mire nem. Különben ott tartunk, mintha ebédhez nem adnának kést, mert azzal sebesíteni is lehet.
aug. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
76%
Katonákkat akarnak az iskolákba, iskola rendőrt. Nyilván azért tiltják a telefont, hogy majd a visszaéléseket ne tudják rögzíteni, bizonyítani a diákok. Ez is az alattomos diktatúra sunyi becsempészése az iskolarendszerbe is. Kell is tüntetni ellene.
aug. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!