Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Budapest olyan fejlett,...

Ha Budapest olyan fejlett, miért állnak ekkora sorok az 50 forintos REpont visszaváltóknál? Ebből látszik, hogy valójában milyen szegény a lakosság?

Figyelt kérdés
aug. 15. 15:56
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

#19: "A gazdagok azért lehetnek pénzesek, mert tudatosabban kezelik a pénzt, mint az átlag."


Ebbe pl. beletartozik, hogy a minőségi ivóvíz országában nem vásárolnak műanyagba (aluba se!) palackozott ivóvizet, amikor jön a csapon is.


Persze tudom, mindenhol mindenkinek rossz ízű a csapvíz...


Ha meg ipari mennyiségben fogyasztják, akkor beruháznak egy fordított ozmózisos víztisztítóra, úgy már aztán tényleg nem lehet panasz a minőségre és bőven visszahozza az árát.

aug. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

"Ha utóbbi történt az jogszabálysértés, jelentheted a boltot a NAV-nál, mert adócsalás, mivel az 50 Ft-on nincs áfa."


Megy a szalagon a cucc, beblokkolja rutinból az 50-est, majd az összes többit már úgy, hogy szorozva 6-tal.


Bizonyítsd be, ha akkor, ott helyben nem figyelsz, utólag, hogy te még a régi fajtát kaptad a raktárkészletből.


Ezért kellett volna fél év alatt kipörgetni mindent. Higgyétek el, ha belengették volna a gyártóknak, hogy szétosztják a maradékot a szegények között amíg a készlet tart, rögtön nem maradt volna már egy sem a régiból júniusra.

aug. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Szerintem sorok azért állnak, mert boltonként mindössze két automata van. És ez nem a boltok hibája, ennyi helyet tudtak átlagosan kigazdálkodni erre a célra. Azt meg senki ne várja se szegénytől, se gazdagtól, hogy veszni hagy 1000 - 1500 Ft-ot hetente. Ez van.
szept. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:

23


Boltonként kettő? Nem tudom én szinte mindenhol csak egyet találtam ( Budapesten olyan központi helyeken, mint Deák környéke - Spar vagy Budán - Aldi, Tesco ), az extra forgalmas és nagy alapterületű boltok esetén meg olvastam akár 4 is van, de átlag 2-3 abból sosem jó elnézve kommenteket Mohu oldalán meg videókat.

Totál fejetlenség van és ez így is fog maradni, mivel az 50 Ft előre ki van fizetve ha nem viszi vissza valaki az külön jó nekik a boltosok meg szívnak kétség kívül s mivel utálják az egészet kb sz@rnak is bele ( késve jelentik le ha hibás a gép, nem cserélik a zacsikat csak órák múlva stb.)

szept. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

#24: Alapból ilyenkor jön ki az, hogy boomer politikusok tervezték az egészet.


Eleve tök jó ez a koncepció ELMÉLETBEN, hogy majd a boltban vásárolja le az ember.


Az utalás valami forradalmi, főleg mikor működik.


De mivel nem ma kezdődött a visszaváltás, csak éppen jóval kisebb volt a nagyságrend, előre lehetett borítékolni, hogy az átlagember ugyanúgy be fogja nyelni, a szegényebb réteg majd hónap végén visszagyűjti meg a zsugoribb, főleg ha nyugger akkor kiállja az 50 perces sort is, de alapból az egészet bizonyos réteg uralja le, akik tömegével viszik vissza. Volt, aki 2,5 forintért megtette, akkor 20x annyiért pláne megteszi.


Annyira odáig vannak, hogy NÉBIH meg ANTSZ (mindet az adónkból fizetjük), aztán az üzlettérben vagy egy fallal arrébb nyomódik össze a csótány, darázs, hangya, stb. a sokszor napokig bűzlő zsákokban, amiket hetente egyszer elvisz a MOHU.


Ugyanakkor van 2 nagy Tesco. Normál esetben éjjel-nappali is lehetne, a valóságban 21 után bezárják és nem nyitják ki. Pedig ott van vagy 6 automata 8 rekesszel és hely is, hogy lehet hol tárolni, ha megtelt.


Ennyi pénzért nem tud a MOHU szervezni akár közmunkást, aki üríti a zsákokat?


A másik, hogy azzal indokolják, hogy nincs különálló automata, ami nem üzlethelyiségben van, hogy akkor mi lenne bónnal? Egyrészt nagyon egyszerűen megoldható, hogy aki visszaváltja, bármelyik tetszőleges üzletbe kérheti.


De cserébe a sűrűn lakott belvárosi részben is a foghíjtelkeken lehetne mobilkonténerekben Valtonos őrrel 0-24-es automata, a homoktúrásra meg a szétdobált injekciósfecskendők és kotonok közé nem lenne akkora gond a csótányos, darazsas, hangyás, retkes és bűzölgő zsák, hogy 1 hétig ott tornyosul és gyanítom még a logisztika is könnyebb lenne.


És bár a csöveseket továbbra sem lehet kitiltani (legalábbis nem egyszerű) az üzletekből, de ha lenne valami bónusz, pl. 50 helyett 5 vagy 60 Ft-ot adnának ezek az automaták, akkor jóval kevesebben vinnék vissza az üzletekbe.


Pont az a réteg, aki okkal teszi azt. Mert nehezen mozgó nyugdíjas és örül, ha addig elvánszorog vagy siet, de azért jó lenne, ha nem kéne mindig a csöveseknek adnia azt a 4-5 flakont, mert elkésik a munkából vagy nem tudja elhozni a gyereket vagy csak zárás előtt esik be, mert mindig zsákokkal váltanak vissza előtte.


A dolgozók (ahol amúgy is emberhiány van még sokszor az automata kasszák ellenére is) sem kínlódnának ingyen, társadalmi munkában.



Persze ezek mind-mind utópisztikus elképzelések, ha TÉNYLEGESEN a környezetvédelem lenne a cél és az, hogy kevesebb hulladék legyen legalább abból, ami betétdíjas.

szept. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

#25


Igen ezt a 0-24 órás dolgot én is kérdeztem már az volt a Mohu válasza úgy működik a gép ahogy nyitva a bolt, pedig ahova én viszem vissza ott külön van simán nyitva lehetne non - stop tekintve nem üzleten belül található. A hajléktalanok kérdése a gond igen valószínűleg a voucher nem lehet az, mert most sem megyek be vele soha adott boltba teljesen máshol vásárolom le vagy kérem a pénzt ( ha ugyan nem utaltatok ez változó ).


Nem érdekük ez egyértelmű, hogy zökkenőmentes legyen a dolog és naná nem a környezetvédelem volt itt a lényeg.


Amúgy az örök kedvencem, hogy kb megöl a szemével a dolgozó ha szólni mersz tele a gép. Én nem vagyok egy meghunyászkodó típus meg azt is értem tökük tele, de ha az ember kedvesen jelzi 2/2 gép nem működik mert zsákot kéne cserélni akkor szuper lenne nem rajtunk vezetnék le a felgyülemlett feszültséget...

szept. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!