Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szivatják az embereket...

Miért szivatják az embereket ezzel az 50 forintos palackvisszaváltással?

Figyelt kérdés
Lenn vagyok egy kisebb balatoni településen. Az egész faluban 1 db palackvisszaváltó automata van, amin természetesen kinn van az "üzemen kívül" felirat. Na ilyenkor? De persze azért fizessek 50 forintot palackonként, vagy alu dobozonként. Jól ki van ez találva, olyan igazi jó magyaros lehúzás ismét.

#FIDESZ #sziíatás #Kutyaszar Fidesz
júl. 24. 17:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

Én is azt gondolom, amit Te.


Azért szívatják, mert adóbevétel lesz belőle. Jó az ürügy.

júl. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
Engem nem érdekel, nem kötelező, nem vagyok rászorulva 50 forintokra…csakazért is laposra összetaposva kidobom a szelektív sárga kukámba, vagy ha utcán vagyok, akkor bármelyik szabad szemetesbe. Igen es csakazértis szintén már csak dacból is mikor iszok, letépem rendesen a kupakot ahogy az elmúlt 20 évben bármikor, ne mondja már meg nekem Greta Thunberg és társai, hogy jaj a környezet, miközben a politikusaink luxusgépekkel, yachtokkal közlekednek, amik jobban ártanak.
júl. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

EU-s direktíva nem magyar specifik

hogy vissza legyen víve és ne eldobva

hát igen soha nem működik, ismerős ez

Üdv Dublinból

júl. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

Ne fizess.

Igyál csapvizet. Abból párszáz forint egy köbméter, vagyis 1000 liter és nem kell a palackkal foglalkoznod. És még egészségesebb is.


A szlovákoknál már egy éve működik. De más országokban is.

júl. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Csapvizet iszok régóta, nem azzal van a baj, mentes vizet sosem vennék. De én inkább a szénsavas vizet szeretem. Ja meg iszok energiaitalt. Otthon megoldom úgy, hogy Guarana-t veszek, ami nem visszaváltós, de itt csak Hell van, ami természetesen az. Plusz időnként azért meginnék 1-2 szénsavas üdítőt, ami szintén visszaváltós. Szóval gyengébbek kedvéért, nem 1x50 forintról van szó, hanem sokszor 50 forintról, és gyorsan pörög az az 50 forint.
júl. 24. 18:02
 6/12 anonim ***** válasza:
36%
Oldd meg máshogy a vásárlást. Vegyél rostos üdítőket papír doboza és ne kólát. :). Vagy palackos vízet vesztek? Vegyetek 5 literes kiszerelést azon nincs 50 forint, és vegyetek kulacsot amibe át lehet tölteni kirándulás esetén. Mindenre van megoldás.
júl. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

#4 "És még egészségesebb is."


Azért egy ORP mérőt szerezz be és nézd meg mennyire klóros az a víz. Simán magas lesz, főleg megye jogú városokba vagy Budapesten. Az ásványvíz sajnos egészségesebb.

júl. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%
Akkor legkézenfekvőbb hogy nyitsz egy élelmiszerboltot és kérsz bele egy automatát.
júl. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
Nem kell visszavidd kérdező, vegyél példát a 2-es proliról, dobáljátok el, majd mások összeszedik és visszaviszik! A hülyéken nem lehet segíteni, ha ti ennyire támogatni akarjátok a helyi roma közösséget és a hajléktalanokat-mert ők fognak jól járni a ti lustaságotokból, akkor hajrá!
júl. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 DK-s ***** válasza:
41%

Jogszabályi előírás, hogy KÖTELESEK kézzel átvenni.


Ha nem, akkor fordulj a kormányablakhoz, ott eligazítanak a feljelentés megtételéhez.

júl. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!