Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Budapest olyan fejlett,...

Ha Budapest olyan fejlett, miért állnak ekkora sorok az 50 forintos REpont visszaváltóknál? Ebből látszik, hogy valójában milyen szegény a lakosság?

Figyelt kérdés
aug. 15. 15:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

#8 vagyok, ma direkt megnéztem.


SPAR felszámolja a +50 Forintot arra a dobozra, amit az automata nem vált vissza. Ja és a visszaváltott "jegyet" nem engedi gyors kasszánál felhasználni, csak sima kasszánál. Hát köszönöm, remek a rendszer.

aug. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi a kapacitás.
aug. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
71%
A SPAR nekem is felszámolta a nem visszaválthatóra is a betétdíjat, de csak otthon vettem észre. Nem külön tételben a 300-at hanem a 99 Ft-os Verde ásványvizet 149-el számolták. Legközelebb már nem fogadták el a reklamációt.
aug. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
0%
Sajnálom, hogy ebben nem látod a fejlődés-, a Nyugatias gondolkodás lehetőségét. Vagy talán jobb a szittyai élet még mindig így a XXI. sz.-ban:)?
aug. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
#13 Akkor most a 99 Ft helyett 149-et számoltak, vagy 99 van a blokkon és alatta egy 50 Ft áfamentes tétel? Nem mindegy. Előbbi esetben nem a visszaváltási díjat fizetted ki, hanem a termék drágult. Ha nem az az ár volt kiírva még ott helyben a vevőszolgálaton kell reklamálni és visszakapod a különbséget. Ha utóbbi történt az jogszabálysértés, jelentheted a boltot a NAV-nál, mert adócsalás, mivel az 50 Ft-on nincs áfa.
aug. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Akciós volt az ásványvíz, 99 Ft-.ért, régi fajta palackban, de 149-et blokkoltak. Azt hittem azért, mert a palack betétdíját beleszámolták, de nem, mert nem is volt visszaváltható. A csomagolástól még nem láttam, hogy rajta van-e a jelzés. Otthon vettem jobban szemügyre. Figyelnem kellett volna.
aug. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan, a fidesz nagy gazdasági sikere, mélyszegénységben él vagy a fele a lakosságnak miattuk. Nem véletlenül ennyire népszerű ez most, 50 ft is 50 ft, én is visszaviszem mert nekem is számít pedig engem eltartanak a szüleim (ha nem tennék rég éhen haltam volna mert lassan 30 évesen sem találni normális pénzkereseti lehetőséget ebben a foshalom országban).
aug. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
Totál nem a szegénységről szól a dolog, de az biztos, hogy pár hete még olyan kényelmesen mehettem itt Budán a közelemben lévő géphez most pedig kétszer is úgy jártam hárman - négyen álltak előttem, amivel nem lenne gond ha pörögne a dolog, de annyi suta ember van, hogy döbbenet. A legjobb az, amikor kivárod ( ez egyszer fordult velem elő és utoljára ) majd az előtted lévő nyírja ki a gépet. Kedvenc élményem marad.
aug. 19. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:

5-ös válaszolónak van igaza! A többség eddig is szelektíven gyűjtötték.


És nem! Nem szegénység kérdése!! Hanem az, hogy luxus lenne az 50 Forintokat csak úgy elengedni egy család esetében, ahol karton számra veszik a vizeket!

Akkor lennénk szegények, ha nem vennénk vissza a pénzünket!


Kedves kérdező! Magyarázza el nekem, mit ért szegénység alatt. A gazdagok azért lehetnek pénzesek, mert tudatosabban kezelik a pénzt, mint az átlag.


Üdv.:

Egy pesti tehetős családfő, aki visszaviszi az üvegeket 😉

aug. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:

19


Ezt én sem értem, szintén elég jó színvonalon élek (Budán), de simán viszem vissza. Szerintem itt vannak emberek, akik totál " fordítva" nézik ezt a dolgot és akkor finoman fogalmaztam.

aug. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!