Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem szereti az emberek...

Miért nem szereti az emberek többsége az új 50 forintos visszaváltási rendszert?

Figyelt kérdés

júl. 13. 15:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%

Miért szeretné bárki is? Nyilván sok plusz macerával jár.

Lehet hasznos és szükséges lépés környezetvédelmi szempontból, amivel simán lehet együtt élni, de szerethető aligha.

júl. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
11%
Mert lusta. Nem Magyarországon élek, nálunk nagyon régóta visszavalthatoak a pet palackok és egy ideje az aludobozok is. Senki nem rinyal miatta. Aki nem akarja visszavaltani, az kidobja. Ennyi
júl. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
79%

Mert eleve rossz a rendszer. Ha tényleg a környezetvédelemről szólna és nem a pénzről, visszaváltanák a régi palackokat is, max nem kapsz pénzt vissza, de mégis jó helyen lesz, újrahasznosítják. De eleve az üdítők árának jelentős része a csomagolás, tehát úgy is adhatnának vissza pénzt, hogy nem kell ezért plusz díjat fizetni, aztán az összegyűjtött anyagot eladják a gyáraknak akik felhasználják, (most is ezt teszik elvileg, aztán ki tudja), így nem lenne veszteség rajta.

A jelenlegi rendszer legnagyobb baja, hogy csak épen veszi vissza, így macera visszahordani, meg eleve a gép is háklis, meg gyakran vannak üzemen kívül, amit nem tudsz előre, megérkezelba boltba palackhegyekkel és ott koppansz, hogy ezt ma nem veszik vissza, viheted haza és tárolhatod még tovább. A fent leírt rendszerrel ez is elkerülhető lenne, mert akkor csak ott hagyod, megkapod a pénzt kézzel, aztán a mohu elviszi ugyanúgy mintha a gépbe tetted volna. De hát látszik, hogy mire megy ki a játék, amit nem is titkoltak: a vissza nem vitt palackokért kifizetett betétdíjakból akarnak profitot.

júl. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Nem szabad összelapítani őket hogy több is férjen a szatyorban, én meg 4 üveggel 200 Ft-ért nem indulok útnak.
júl. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
22%
#4 én meg pont, hogy egyel is elmegyek és természetesen utalással kérem, mert az nekik költség, plusz még a boltnak is jutalékot fizetnek. Amúgyis mennék a boltba, akkor felkapom azt a pár palackot ami otthon van és visszadobom. De ha úgy veszek, hogy azt ott meg is iszom, nem otthonra, akkor megiszom és még ott helyben visszaváltom.
júl. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
7%

Van 1 olyan érzésem hogy picit cikinek számít ez a visszaváltósdi, sokan lenézik azt aki épp pakolássza befelé a gépbe a cuccokat ilyen aprópénzekért, s valami csóró csövesnek vélik.

De hát ilyen a magyar mentalitás...

júl. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%
Én ugyan úgy kidobom, nem fogok szórakozni a cseréével. Általában munka után megyek bevásárolni nem fogok egész nap cipelni magammal 2 üres üveget. Annyit értek el vele, hogy kevesebbet vásárolok ezekből
júl. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%
én sem fogom sétáltatni a palackokat, hülye lennék.
júl. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
79%

8


Mondjuk egy tálca;24 darab sörös doboz esetében sem?Inkább veszni hagysz 1200 forintot?

júl. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
94%
Életemben nem vettem még egy tálca sört.:)
júl. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!