Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem szereti az emberek...

Miért nem szereti az emberek többsége az új 50 forintos visszaváltási rendszert?

Figyelt kérdés

júl. 13. 15:41
1 2 3
 11/22 A nagy Levin ***** válasza:
56%
Régen a szovjet pezsgős, meg pár speciális üveg kivételével minden betétdíjas volt, volt aki hozta-vitte bevásárláskor, volt, aki jó darabig gyűjtögette, de teljesen természetes volt, hogy vissza "kell" vinni. Majd megszokjuk megint.
júl. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
13%

Aki nem szereti majd kidobja az üveget.

Másfél hónapja indult,majd megszokják.

júl. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
62%
ma egy érdekes dolog történt velem. lehet másnak nem lesz az, de én kis pénzen is szoktam rugózni, mi van ha pont annyi hiányozna valamihez és nem veheted meg... reggel vittem vissza reggel hetes nyitásra 2 ilyen visszaválthatós dolgot, és út közben akarva-akaratlanul arra figyeltem fel hogy a szombat esti bulik maradéka el van dobálva utcaszerte, legalább 4 olyan alu doboz mellett mentem el amik már lehet visszaváltósak voltak. szégyelltem lehajolni felszedni és megnézni, de ha elvileg mind az lesz akkor nem szívesen hagynék ilyen 200-250 forintokat az úton heverni ha belegondolok hogy annyival olcsóbb a vásárlás ha visszaviszem. nem kell ehhez hajléktalannak sem lenni. csak arra mondom hogy aki meg tipikusan "erre van szakosodva" megélhetésből, az kapni fog az alkalmon ha járja a körútját gyűjtögetni, és talán mégiscsak több lesz egy kicsivel összeszedve és a kellő helyre dobva
júl. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
44%

#13 Még a legtöbb aludoboz nem visszaváltható, csak olyanok hevernek a földön. Pont az a dolog lényege, hogy így nem fognak szemetelni, vagy ha mégis, akkor lesz aki összeszedi, így a végső cél teljesül.


Én inkább a meghibásodó automaták miatt aggódok. Ma is bedöglött az egyetlen, vasárnap este is nyitva lévő boltban, senki sem tudta megjavítani fél óra alatt se, így most kényszerből viszem haza a palackokat amiket ma termeltem utazás alatt. Kidobni nem fogom, az olyan mintha kidobnám a pénzt a kukába, de most vihetem haza és otthon tárolhatom amíg nem megyek ismét boltközelbe.

júl. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
55%
Mert szarok az automaták, azért. Minek vigyem vissza, hogyha kiköpi, nem fogadja be. Nekem nem poén egy szatyor üveget hurcobálni a bevásárlás MELLETT. Hogyne.
júl. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
82%
Akkor ne vidd vissza, utolsó. Nem kötelező
júl. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
86%
Én kimentem a boltból vásárlás nélkül, szóval magukat is szívatják, ha nem működik a gép, mert abba a szatyorba tettem volna a megvásárolt árut amiben a palackokat hoztam, így hogy nem vette vissza nem lett volna hova tenni, mert a palackokkal tele voltam kénytelen kivinni.
júl. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmi bajom vele, nem azt mondom örülök neki, de ez van.


Az más kérdés állandóan rosszak a gépek, pedig Budapesten élek szóval mondhatni " szerencsés" vagyok hiszen itt Budán némi túlzással 500 méterenként van egy ( Aldi, Spar, Lidl, Tesco ), de azért az nem buli elmegyek egyikhez kiírás " nem üzemel", másikhoz dettó.

MOHU oldalán panaszkodtak mások is főleg ahol kevés van, kisebb város azt válaszolták semmi nem köti a boltokat hány nap alatt kell javítani. Ja az király szóval ha lesz@rják hetekig potyára mész. Ezzel csak azt akartam mondani még annak is elveszik tőle a kedvét aki aránylag nyitott lenne rá.


A kedvencem meg hogy mennyien gyűjtik és szednek össze belőle több tízezret, néztem pár videót erről hát lehet nekem is ebből kéne élnem. Srác Balatonnál lakik mutatta naponta a strandon mennyit szed össze és vált be, rendesen komoly összegek pörögnek nem hiszitek el!

júl. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 MolotovPunk ***** válasza:
58%

Talán mert már most is van vele probléma?

[link]

júl. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
100%

Én ma szembesültem ezzel, mikor több üveg ásványvizet akartam venni, mondom mi ez a +1500 forint..és eljutottam eddig a hülye rendszerig. Persze, majd egyesével mindig visszaviszem az üvegeket nem? És még összenyomni sem lehet. (várni hogy felgyűljön egy zsák itthon majd azzal bevágtázni szintén nem játszik nálam, kinek van erre ideje??)


Nem lenne vele semmi bajom, ha nem ránk vágták volna alapban a +50 forint sarcot, mert így az olcsó 120 forintos ásványvíz is már 170ft....


Az összes "környezetbarát" ötleten mindig csak a kisember szív.

aug. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!