Jó ötlet a kormány részéről, hogy suliban a tanárok elvehetnék a telefont a gyermektől?
80: Te azért tudod belátni, hogy a fiatalabbak is képesek magukról dönteni, mert te is fiatal vagy, de a boomereknek magyarázhatod.
Egyébként ha csak 12.-ben kezdtek megjelenni nálatok a mobilok, valami nagyon vidéki helyen lehettél, itt a fővárosban már az ezredforduló előtt volt 1-2 gyereknek 9.-ben.
"hogy járt el az idő fölöttem, 2015-ben érettségiztem, 28 éves vagyok. :D"
Ki mondta, hogy eljárt az idő fölötted?
"Nézzél utána némi szakirodalomnak. Tari Annamária kutatásainak pl., meg hasonlóknak, mert eljár az idő a nézeteid felett."
Vagyis a nézeteidről beszéltem, és nem azt mondtam, hogy eljárT, hanem hogy eljáR felettük az idő, ha nem jössz tisztába azzal, hogy mit mondanak az újabb kutatási eredmények.
"Egy 16-17 éves igenis el tudja dönteni magától, hogy ő most le akar ülni beszélgetni vagy inkább görgeti a tiktokot"
Persze, egy hároméves is el tudja dönteni. És? Akkor a 3 éves miért ne dönthetné el maga, nem?
Arról van szó, hogy neked, mint annak a felnőttnek, akire rábízták őket a szüleik, felelősséged van abban, hogy jól döntenek-e vagy nem, ezért az a feladatod, hogy olyan helyzetet teremts, amelyikben minél nagyobb eséllyel a jó döntést fogják meghozni. Ez pedig a kütyümentes iskolai környezet.
"Egyébként nem fog elszigetelődni, így is látom azért a folyosón őket, beszélgetnek, van, aki olvas, zenét hallgat"
Amelyik máris elszigetelődött, azt nem látod a folyosón, mert ki se megy, ezért fel se tűnik... Pedig egy ideig ő is kiment, ő is bandázott a többivel. A függőség fokozatosan alakul ki - de a telefonfüggőség olyan tempóban és olyan méretekben, hogy muszáj tenni ellene.
"játszanak (telefonon online, nehogy már ez is rossz legyen)"
Hát pedig rossz.
"Amikor én voltam diák, még épp csak bejöttek az okostelefonok, max 12. végén volt már a többségnek, aztán mégis voltak olyan emberek, akik inkább elvonultak szünetben. Én is így voltam"
Gondoltam...
"ha olyan óra volt, amin nem a baráti körömmel voltam, nem mentem oda csak azért is beszélgetni valakihez, hanem mondjuk zenét hallgattam"
Óra alatt?...
"Nem értem, mi ezzel a baj"
Akkor nézz utána! Ne a gyk-n, hanem pl. itt, ha komolyabb irodalmat nem vagy hajlandó a kezedbe venni (csak a diákjaidtól várod el, hogy tanuljanak...):
https://www.youtube.com/results?search_query=tari+annamária
"folyamatosan össze vannak zárva 30+ emberrel napi 6-8 órában, ne kötelezzük már őket arra, hogy mindig egymással foglalkozzanak"
Azzal, hogy megtiltjuk a mobilhasználatot, nem kötelezzük őket semmire, csak megteremtjük a lehetőségét annak, hogy akár egymással is beszélgethessenek, vagy csak egymagukban menjenek egy kört az udvaron, miközben a saját gondolataikba merülnek, nem pedig a netről rájuk dőlő ingerözönnel úsznak, mint általában. Nagyon hasznos valami.
"nem kell úgy kezelni a gyerekeket, mintha élet- és döntésképtelenek lennének. El fogja tudni dönteni, hogy mit akar csinálni a 10 perces szünetben."
Csak azzal nincs tisztában, hogy mik lesznek a döntésének a következményei hosszabb távon. Mert még gyerek. Te meg nem vagy az. Ezért kell neked meghoznod bizonyos döntéseket. Mert a gyereknek szüksége van korlátokra ahhoz, hogy biztonságban érezhesse magát. A 16-17 évesnek is. Majd ha 18 lesz, ő dönti el. (Sőt, ugye csak 16 éves korig kötelező iskolába járnia, tehát ha annyira akar mobilozni, elmehet dolgozni, és választhat olyan munkahelyet, ahol nyomkodhatja egész nap, semmi gond. Amelyik viszont még iskolába jár, mert 16 vagy akár 19 évesen úgy döntött, hogy oda fog menni az adott nap reggelén is, nem máshova, az ezzel kifejezi, hogy azt akarja, hogy a tanárok szabják meg neki, hogy mikor mit csinálhat. Nem döntésképtelen tehát ő sem, hanem ő ezt a döntést hozta meg.)
"Azzal, hogy megtiltjuk a mobilhasználatot, nem kötelezzük őket semmire, csak megteremtjük a lehetőségét annak, hogy akár egymással is beszélgethessenek, vagy csak egymagukban menjenek egy kört az udvaron, miközben a saját gondolataikba merülnek, nem pedig a netről rájuk dőlő ingerözönnel úsznak, mint általában. Nagyon hasznos valami."
A magadfajtának nem a mobillal van gondja konkrétan. Az én időmben a game-boy és a kvarcjátékok ellen keltek ki a rendpárti fasiszták/posztkomcsik, mondván az iskolában nem azzal kéne foglalkozni. Pedig azokon nem volt internet. De ma ezek szerint azok ma már kóserek. Teljesen önkényes tiltogatás, a lényeg, hogy tiltani lehessen.
"Az én időmben a game-boy és a kvarcjátékok ellen keltek ki a rendpárti fasiszták/posztkomcsik, mondván az iskolában nem azzal kéne foglalkozni. Pedig azokon nem volt internet. De ma ezek szerint azok ma már kóserek."
Ki mondta, hogy azok ma már kóserek? Azok ma nem jelentenek problémát, ezért nincs róluk szó.
"Teljesen önkényes tiltogatás, a lényeg, hogy tiltani lehessen."
Minden iskolában egy csomó mindent tilt a házirend már így is. Ha csak az lenne a cél, hogy legyenek tiltások, semmin se kéne változtatni. Nem az a cél. Ha tanár létedre nem érted, az szar ügy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!