Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jó ötlet a kormány részéről,...

Jó ötlet a kormány részéről, hogy suliban a tanárok elvehetnék a telefont a gyermektől?

Figyelt kérdés
Meddig vehetnék el? Személyi vagy tárgyi felelősséget abban az esetben ki vállal? (Pl. ha időben kell gyermeknek gyógyszert szedni, szünetben hirtelen rosszullét történik, vagy akár csak elkobzás alatt sérül az eszköz stb…)

aug. 10. 16:25
 131/159 anonim ***** válasza:

"Ők már saját maguk felelősek azért, hogy jó szokásokat alakítsanak ki maguknak - ha nem megy, hát vessenek magukra, ébredjenek egy kuka mellett fekve híres színész létükre, mert alkeszok lettek, vagy akármi."


Nem lehet ennyivel elintézni, hogy egyéni felelősség. Ugyanis egytől-egyig, gyakorlatilag kivétel nélkül minden felnőtt nyomkodja a telefonját, ez nem egyéni, hanem társadalmi probléma, aminek elkerülésére nyilvánvalóan nem volt megfelelő módszer az, hogy ne használhassanak telefont, hiszen az EU csatlakozás előtt még nem használtak gyerekként.

aug. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/159 anonim ***** válasza:

"irtani akarod a technikát"

Ezt hol olvastad?


"Budapesten tanítasz?"

Semmi közöd hozzá.

aug. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/159 anonim ***** válasza:
64%

"Nem lehet ennyivel elintézni, hogy egyéni felelősség. Ugyanis egytől-egyig, gyakorlatilag kivétel nélkül minden felnőtt nyomkodja a telefonját, ez nem egyéni, hanem társadalmi probléma"

Igen, igazad van, csak ebbe a részébe már inkább nem mentem bele, mert itt most nem igazán ez a része a téma, hanem a gyerekek. Közülük nagyon sokan máris függők, de a kisebbek azért még nem, és tenni kell érte, hogy ne is legyenek azok.

aug. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/159 anonim ***** válasza:
0%
Gondoltam, ilyen felfogással nem sok keresnivalód lenne Budapesten. Szerencsére az én gimnáziumom hasonlóan liberális, mint a Madách.
aug. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/159 anonim ***** válasza:
100%

Eddig a Madách mellett voltam, és most is mellettük vagyok annyiban, hogy azért eltávolítani az igazgatót, mert nem akarja elvenni a mobilt, több mint felháborító, VISZONT


most láttam ezt a Flaszter adást, még csak 3 percnél járok és azt mondják, hogy az órán használják, pl. DOLGOZATOT MOBILON ÍRNAK! https://www.youtube.com/watch?v=pvSVD29-22w


Elég félelmetes KÉNYSZERÍTENI, ELŐÍRNI, KÖTELEZŐVÉ TENNI a mobil használatát! Mi van, ha valaki nem akar egyáltalán mobilt, ill. nincs neki? Szerintem előírni épp olyan zsarnoki intézkedés, mint elkobozni.

aug. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/159 anonim ***** válasza:

135.: Teljesen igazat adok neked. Azért is, mert ahol több gyerek van, vagy szegényebb a család, ott nem is biztos, hogy minden gyereknek jut okostelefonra.

Másrészt én azért vagyok az iskolai okostelefon-tiltás híve, mert elvonja az órán a figyelmet. Régen, a nyolcvanas-kilencvenes években játékot (pl. Barbie-babát) vagy más könyvet se lehetett használni órán. Ha a tanár felfedezte, elvette, berakta a fiókba és óra után visszaadta. Ennek az az oka, hogy tanuljanak meg a gyerekek koncentrálni. Később, a munkahelyükön is munkaidőben a munkájukkal kell foglalkozni.

Másrészt az okostelefon túlzott használata nemcsak függőséghez vezet, hanem figyelemzavarhoz is. Minden nap egy felnőttnek is célszerű pár órát net nélkül tölteni. Pl. hagyományos könyvet olvasni, a buszon inkább nézni kifelé az ablakon és figyelni az életet. Fontos, hogy megőrizzük a konvócentráló-képességünket.

Én a butatelefont nem tiltanám ki, de kikapcsoltatnám az órán.

aug. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/159 anonim ***** válasza:
27%

"Ha a tanár felfedezte, elvette, berakta a fiókba és óra után visszaadta."


Fake news. Gyakran hónapokig, év végéig tárolták amit elvettek, és sokszor csak szülőnek adták vissza, vagy egyszerűen elfelejtődött, nem adták vissza az enyves kezű tanárok. 2, különböző Budapesti kerületben lévő általános iskola tapasztalata a 90-es évekből.

aug. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/159 anonim ***** válasza:

"vagy egyszerűen elfelejtődött, nem adták vissza az enyves kezű tanárok"

Most akkor elfelejtődött, vagy enyves kezűek voltak? Nem ugyanaz.

aug. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/159 anonim ***** válasza:
77%

90'es èvekbeli tapasztalatok? Gratulálok. Az, hogy mi volt 34 ève nem releváns.

Továbbá ezt, ebben a rendszerben nem tehetik meg. Gondold át.. azonnal mennènek feljelenteni a tanárt.

szept. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/159 anonim ***** válasza:
54%
A kéz attól enyves, hogy nem adja vissza már óra után. Az, hogy végleg elfelejtődik, csak hab a tortán, illetve a jóindulatúbb feltételezés. Nem látok a tanár lelkébe, de de facto tulajdonháborítás történt. Ha ma feljelentenék, azt örömmel hallom, bár szerintem intézménye válogatja, mint a legtöbb dolgot.
szept. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!