Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jó ötlet a kormány részéről,...

Jó ötlet a kormány részéről, hogy suliban a tanárok elvehetnék a telefont a gyermektől?

Figyelt kérdés
Meddig vehetnék el? Személyi vagy tárgyi felelősséget abban az esetben ki vállal? (Pl. ha időben kell gyermeknek gyógyszert szedni, szünetben hirtelen rosszullét történik, vagy akár csak elkobzás alatt sérül az eszköz stb…)

aug. 10. 16:25
 141/159 anonim ***** válasza:
140 ne a tanárokat hibáztasd, nem mi találtuk ki ezt az ostoba törvényt. Mi épp azon gondolkodunk odabent, hogy hogyan lehetne törvényszegés nélkül valahogy elkerülni ezt az őrültséget.
szept. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/159 anonim ***** válasza:

"tulajdonháborítás"

Az hol van a jogban definiálva, hogy micsoda?


"Ha ma feljelentenék, azt örömmel hallom, bár szerintem intézménye válogatja, mint a legtöbb dolgot."

Nem az intézménye jelentené fel, ha feljelentenék, tehát nem "intézménye válogatja", hanem "feljelentője válogatja.

szept. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/159 anonim ***** válasza:
54%

142: nem vagyok jogász, de a tulajdon elleni bűncselekmények kategóriájába sorolnám.


Intézménye válogathatja, mert ki tudja milyen hülyeséget írnak a házirendbe.

szept. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/159 anonim ***** válasza:
75%
Nincs olyan szó, hogy tulajdonháborítás.
szept. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/159 anonim ***** válasza:
144: Értem én azt, de attól még nincs rendben ami történt, akármi is legyen a pontos tényállás.
szept. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/159 anonim ***** válasza:
100%

Nem a tanár veszi, hanem a diák adja le.

Egyre több országban vezetik be az iskolai mobiltilalmat.

szept. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/159 anonim ***** válasza:
27%
146 de nem mindenre és mindenkire kiterjedően. Ez az egész egy baromság, az olyan iskolákban, ahol rendszeresen használják a telefont órán, hihetetlen nagy pluszmunkát okoznak. Vissza a középkorba!
szept. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/159 anonim ***** válasza:
64%

"az olyan iskolákban, ahol rendszeresen használják a telefont órán"

Ezt hogy tehetik meg anélkül, hogy kötelezően előírnák, hogy minden diáknak márpedig legyen mobilja?

szept. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/159 anonim ***** válasza:
0%
Ahol én tanítok, ott minden diáknak van mobilja. Amúgy meg ha valakinek nincs, akkor imádott kormányunk ezért osztott digitális eszközöket. Gondolom 148-as az a barlanglakó, aki itt nyomatja a hülyeségét napok óta. Tényleg érdekelne, hogy te hol tanítasz.
szept. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/159 anonim ***** válasza:

"Ahol én tanítok, ott minden diáknak van mobilja. Amúgy meg ha valakinek nincs, akkor imádott kormányunk ezért osztott digitális eszközöket."

Ha én ott egy diák vagyok és ma délután tönkrement a mobilom, akkor tudom előre, hogy márpedig holnap a laptoppal kell suliba mennem, mert tutira szükség is lesz rá? És hol fogom tárolni? És ha baja esik, ki felel majd érte? És ha mégsem viszem be, az felszereléshiánynak minősül?

Szerintem már akkor kellett volna megoldani a tárolás kérdését, amikor elkezdtek laptopokat osztani - az meg már évekkel ezelőtt volt.

szept. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!