Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jó ötlet a kormány részéről,...

Jó ötlet a kormány részéről, hogy suliban a tanárok elvehetnék a telefont a gyermektől?

Figyelt kérdés
Meddig vehetnék el? Személyi vagy tárgyi felelősséget abban az esetben ki vállal? (Pl. ha időben kell gyermeknek gyógyszert szedni, szünetben hirtelen rosszullét történik, vagy akár csak elkobzás alatt sérül az eszköz stb…)

aug. 10. 16:25
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/159 anonim ***** válasza:
0%
Rákerestem a rák statisztikákra, valóban nagyobb a rák előfordulási aránya a Franciáknál, de nálunk és Horvátországban volt a legtöbb halálozás.
aug. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/159 anonim ***** válasza:
45%

#51

"nálunk és Horvátországban volt a legtöbb halálozás."

Még csak az sem igaz.

[link]

aug. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/159 anonim ***** válasza:
aug. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/159 anonim ***** válasza:
0%

MCC oktatáskutatója...


Megírhatta volna akár a prostisrácok is.

aug. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/159 anonim ***** válasza:
0%

52: A rákos halálozásokról volt szó.


[link]


A top 4 világszerte:


Zimbabwe

Hungary

Poland

Romania


Férfiak esetében top 3 vagyunk:


Belarus

Hungary

Lithuania

aug. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/159 anonim ***** válasza:
30%

#55

Csak halálozásról írtál, nem rákos halálozásról. Az, hogy nálunk magas még nem teszi valóssá az eredeti kijelentésed, mely szerint nálunk van rekord rákos betegség. Az alkoholizmusról és öngyilkosságról meg ne is beszéljünk, ebben is tévedtél.

aug. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/159 anonim ***** válasza:
0%

56: Azt írtam, rákerestem a rákos megbetegedésekre, és nálunk a legnagyobb a halálozások száma. Ezzel nyilvánvalóan a rákos halálozásokra utaltam.


Alkohol: [link]


Világelsők vagyunk alkoholisták számában, 21% felett, az Oroszokat előzve.


De ez már a Kádár rendszer óta így van, ha nem is elsők, de dobogósok vagyunk.


Épp úgy, ahogy a Skandináv országok a Boldogság-index illetve az oktatási színvonal első helyében váltják egymást, a volt keleti blokk országai az alkoholizmusban és a rákban.


Történelmileg az öngyilkosságban is a top 3-ban voltunk jó pár évtizetig, még a rendszerváltás után is, de most már valóban javult a helyzet, 21. helyen vagyunk 184 országból, azért az is előkelő még mindig, de tény, hogy sokat javult. Valószínűleg éppen azért, mert a mai fiataloknak több mozgásterük van a lázadásra, a tanárok nem pofozhatnak, és el lehet menni külföldre.

aug. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/159 anonim ***** válasza:
0%
Ja, és nincs sorkatonai szolgálat. De ha ez változna, megint meglódulna az öngyilkossági statisztika is vissza a top 10 felé.
aug. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/159 anonim ***** válasza:
30%

#57

„Azt írtam, rákerestem a rákos megbetegedésekre, és nálunk a legnagyobb a halálozások száma. Ezzel nyilvánvalóan a rákos halálozásokra utaltam.”

Oké, legyen. Lehetett úgy is értelmezni, ahogyan te írtad, meg úgy is, ahogyan én.


„Világelsők vagyunk alkoholisták számában, 21% felett, az Oroszokat előzve.

De ez már a Kádár rendszer óta így van, ha nem is elsők, de dobogósok vagyunk.”

Amit én találtam aszerint nem:

[link]

Igaz, ez 2021-es, bár a számokban olyan hatalmas eltérés van, hogy erre nem magyarázat 3 év eltérés. Nem reális, hogy minden 5-ik ember alkoholista, ne haragudj. Egyáltalán ki, és hogyan határozza meg, hogy ki minősül alkoholistának? Talán az egyik értelmezés szerint, aki napi 1 sört megisz már alkoholista, aki a másik értelmezés szerint meg csak az, aki napi szinten be is rúg, vagy országonként eltér, hogy mi számít alcohol use disordernek.

Az alkoholfogyasztás mértéke sem messze nem Magyarországon a legmagasabb:

[link]


„21. helyen vagyunk 184 országból, azért az is előkelő még mindig, de tény, hogy sokat javult”

Érdekesség, hogy a rendszeresen legboldogabb nemzetnek kikiáltott finnek csak pár hellyel vannak mögöttünk.

aug. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/159 anonim ***** válasza:
0%

OK, 2021-ben lehet, hogy épp alacsony volt, mert a COVID miatt lezárták a publikus kocsmákat, ezért a STATISZTIKA képtelen volt követni a fogyasztást. De keresztapám akkor halt meg alkoholmérgezésben, mivel a lezárások miatt magányos volt, és inni kezdett otthon. Lehet, hogy a kocsmárosokat kérdezik ki. Ez logikusan megválaszolja mindkét kérdést. De mint mondtam, a lényeg az, hogy KÖZTUDOTTAN, amióta kb. a ma élő emberek az eszüket tudják, már a Kádár rendszer óta top 3-ban voltunk FOLYAMATOSAN rákban, öngyilkosságban, alkoholizmusban egyaránt.


De visszatérve a topic-ra, ha sokat erőltetik akár az ilyen, militarista jellegű szabályozásokat, akár magát a militarizmust, ne adj isten egyszer, akár 2026 után visszahozzák valamilyen formában a sorozást, brutálisan ki fog lőni az öngyilkosság.

aug. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!