Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Kádár rendszer diktatúra...

Ha a Kádár rendszer diktatúra volt, akkor miért emlékeznek ma is pozitívan vissza az emberek azokra az évtizedekre?

Figyelt kérdés
A viszonylagos jólét többet számított,mint az hogy alapvető szabadságjogok hiányoztak?
aug. 8. 18:56
1 2 3 4
 31/40 DK-s ***** válasza:

Bocs.


Tehát HETVENNYOLCBAN vezették be!


Neked legfeljebb sárga-cédulád volt, nem kék-útleveled!

aug. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 DK-s ***** válasza:
Van még pár "csapdám", úgyhogy ne folytasd.
aug. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

Sajnálatos, hogy a DK-nak ilyen tagjai vannak. Mi bajod van? Beteg vagy. Mit lovagolsz itt az útlevelek színén? Nyugatra szóló útlevelet kaptam, még ha betegesen bele is akarsz kötni. Nyugati országban voltam.


Mindezt csak azért írtam le, hogy igenis lehetett menni nyugatra, ha nem is gyakran. Még akkor is lehetett, ha az embernek disszidens testvére volt.


Nem mindegy neked, hogy milyen színű volt az útlevelem???? Beteg vagy? Egyébként kék volt, még megvan, mert mikor újat készíttettem, akkor ezt visszaadták.


Ki a fenét érdekli a piros útlevél, ha egyszer nyugaton voltam, ismétlem. Ha ezt te hazugságnak véled, akkor nagyon sajnálom, hogy a DK-nak ilyen tagjai vannak.

aug. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

De nem fogom neked lefotózni, mert úgy tűnik, te egy troll vagy. Szégyelld magad, hogy nem a lényeget veszed ki egy hozzászólásból, hanem oda nem illő részleteken lovagolsz.


Trollkodj másutt.

aug. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 DK-s ***** válasza:

#34-nek:


Sajnos az a nagy büdös helyzet, hogy te magad is pontosan tudod hogy nem trollba futottál bele, hanem számodra sajnálatos módon olyanba, aki már akkor is élt! 🤣


Beteg lennék, mert érdekel az útlevél színe?


'72-ig még útlevél sem létezett nagyon tudatlan barátom! KIUTAZÁSI ENGEDÉLY volt, amit minden alkalommal külön kellett kérni.


'72-től vezették be a PIROS ÚTLEVELET. Ezzel csak a KGST-n belül utazhattál, nyugatra nem. A nyugati úticél TILTOTT volt, egyszerűen nem mehettél, és kész. Elméletileg persze meg volt a lehetőséged. Feltéve hogy volt egy nyugaton élő rokon hivatalos, hitelesített meghívólevele, és a hivatali rangsor tagjai mind hozzájárultak! Tehát a munkahelyi szakszervezet, a megyei párttitkár, majd a belügyminisztérium. Bármelyik elgáncsolhatta, indoklás nélkül. "Nem, és kész".


Ha valami csoda folytán megkaptad volna az engedélyt, akkor is csak KIUTAZÁSI ENGEDÉLYT kaptál volna, nem kék útlevelet! Az a kormány tagjai, és a diplomaták számára volt fenntartva! Azt átlag állampolgár nem kaphatott.


1978-ban a Magyar Népköztársaság Elnöki Tanácsa rendeletben mondta ki, hogy törvényes jognak tekinthető az utazáshoz való jog. De természetesen ez nem jelentette azt, hogy elkezdték osztogatni a kék útlevelet, mint a cukorkát. Gyakorlatilag utána sem változtak a megszerzésének a feltételei, így annyi volt a különbség a korábbi helyzethez képest, hogy nem kiutazási engedélyt kaptál VOLNA, hanem kék útlevelet.


1978-tól.


Tehát neked, mint "mezei halandónak", elvileg nem lehetett KÉK, azaz nyugati utazásra feljogosító útleveled a '70-es években.


Azért írtam hogy "elvileg", mert volt egy nagyon szűk réteg aki mégis kapott, de azok vagy azonnal disszidáltak, vagy soha nem használták. Mint például a NAGYAPÁM! Velük valamilyen rendszerszintű probléma volt, és szívesebben vette a kormány ha disszidál, mint ha marad! Sajnos nem őriztem meg, pedig most qrva nagy értéke lenne az ő kék útlevelének. 1976-os, az én születési évemben, a születésem előtt küldte ki neki a belügy. És úgy, hogy egy munkahelyi csoportképről vágták ki az igazolványképet, és kérés nélkül kapta. Menjen a francba, ne itt rontsa a levegőt. Az öreg röhögve mesélte, hogy: "Nem tettem meg nekik ezt a szívességet".


Az öreg a második világháború végén nyilas tiszt volt, a háború után az oroszok bevonulásáig bujkált, vagy 10 évig. Amikor hírét vette '56-ban hogy megindultak a ruszkik, előszedte a régi katona-ruháját, elébük ment, és csatlakozott hozzájuk. Elvitathatatlan érdemeket szerzett az "ellenforradalom" leverésében, kitüntetésre is felterjesztették. Aztán amikor kiderült, hogy ő azonos egy körözött nyilas tiszttel, "lefagyott a rendszer".


Nem tüntethettek ki állami kitüntetéssel egy volt nyilas-tisztet, de nem is számoltathattak el egy 56-os "forradalmárt", vagyis az akkori rendszer megvédőjét. Teljesen paradox helyzet alakult ki. Ráadásul az öregnek volt egy berögzült mániája, amit a 2001-es haláláig megtartott! Én ezt tudom neked bizonyítani fényképekkel, ha kéred! HITLER-BAJUSZT viselt a haláláig!


És most lássuk. Linkeld be a kék útleveled fényképét. Az egész vitánkat rövidre zárhatod vele, bizonyítva hogy én trollkodom.


Ha nem teszed, te vagy a troll.

aug. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Majd meggyógyulsz.


Hülye lennék belinkelni egy ilyen miatt az útlevelemet. És ne dirigálj nekem. Pont.


Mindent nagyon rosszul tudsz.

aug. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 DK-s ***** válasza:

Aki itt bármit is tud, a én vagyok. Te kitaláltál egy csomó ostobaságot, és most besértődtél hogy lebuktattalak. Aki nem első-kézből tudja, vagy nem személyesen emlékszik rá, az utólag képtelen következetesen kamuzni. Nagyon sok apró részlet van amit én tudok, de te nem. Az egyik ilen volt az útlevél SZÍNE! Szerinted nem volt jelentősége, én pedig emlékszem hogy CSAK ANNAK volt jelentősége.


Ismét egy buktató kérdés: mennyi idős vagy? 🤣


Jó találgatást kívánok ahhoz, hogy meg tudd becsülni a mesédhez PONTOSAN illő életkort! Ha tévesztesz, az ismét bukta lesz.

aug. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Szegény! Miért akarod annyira tudni az adataimat?
aug. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

25-ös vagyok. A hozzászólásomban NEM állítottam semmit az útlevél színéről. Csak azt mondtam, hogy kimehettünk nyugatra látogatni.


A 30-as mindenáron ki akar szedni belőlem adatokat, azért provokál. Vagy beteg.

aug. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

1979-ben volt amnesztia, ezt követően következmények nélkül jöhettek haza a nyugatra távozók. Külföldön kaptak magyar útlevelet ehhez. Hogy az útlevélnek milyen színe volt, az mellékes:)))) Lényeg az, hogy jöhettek haza, és mehettek vissza a hazalátogatás után.


Akkortájt nyilatkozta Kádár János azt is, hogy "az öncélú bosszú nem a kommunisták eszköze".


Ezek tények, nem a véleményemet tükrözik. Még mielőtt rám szállna valaki.

aug. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!