Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ugyanúgy Putyin oldalán...

Ugyanúgy Putyin oldalán lennél ha Ukrajna helyett Magyarországot támadta volna meg?

Figyelt kérdés

Mit tennél ebben az esetben?

Mit tenne Orbán Viktor?



júl. 29. 17:46
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/228 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

" Fogalmam sincs "


" annyi szart kavart az EU-ban, még a NATO szerint is "



Ott van Franciaország, Ausztria, Horvátország, Bulgária, Görögország, és Törökország is, mint az EU, és a NATO szégyenei, de Te csak Magyarországot utálod.


Fel nem foghatom, hogy Miért gyűlölöd ennyire Magyarországot.


Milyen személyes érintettséged van ?



" Gondolod, hogy ezt és ezeket a NATO nem tekinti közel árulásnak??? "


Törökországot és társait sokkalta előbb lehetne kirepíteni / kizárni a NATO-ból, és csak ezek után Magyarországot.



" Szó szerint attól félnek, hogy Orbán átpártolhat Oroszországhoz és Kínához, és félelmetes, hogy ezt egyre ütőképesebb magyar hadsereggel fogja megtenni. "


Magyarországnak van 30 harckocsija, beterveznek 56-ot, és vadászrepcsiből meg 18-at összesen.


Ezzel szemben sok más országnak 300 harckocsija, és 80 vadászrepülője van, de szerinted a Honvédség a legjobban felszerelt.


Továbbá a drónok, a tüzérség, az aknazárak, és a robotrepülők korában Mennyi értelme van ezeknek ?


Ismételten azt bizonyítod hogy katonai kérdésekben teljesen analfabéta vagy.

aug. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/228 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

" Putyin azt mondta, hogy nagy hiba volt anno kiengedni Magyarországot orosz kézből, és Ukrajnát se volt semmi oka megtámadni, annyira nem volt, hogy senkinek eszébe nem jutott, hogy ezt meg fogja tenni egyszer "



Hol mondta Putyin ?


Ha mondta volna, akkor tele lenne vele a sajtó.



" Mi van Ukrajnában bármi is, ami annyira kellene Putyinnak? Semmi! A világ legértelmetlenebb háborúját robbantotta ki az az idióta. Csak annyi kell neki, hogy Oroszország nagyobb legyen, és erre pl. Magyarország is pont jó lenne. "


Ukrajna az ha más óta nem, de 1686 óta Oroszország része.


Neked Miért okoz fájdalmat, hogy 305 éven keresztül "Ukrajna" az Oroszország volt ?



A Miért kellt már ezeréve megválaszolták.


Értékes energiahordozókra, ásványkincsekre, és nyersanyagokra épült az adott ország, ami kell valamelyik nagyhatalomnak.



[link]


[link]


[link]


[link]



"Ukrajna" vagy inkább a Délnyugati régió adta a Oroszország gazdasági erejének 25%-át, míg a mai Oroszország az 50%-át. "Ukrajna" Európa egyik legjobb adottságú országa, ezek okos kihasználásával képes lenne a jelenlegi orosz GDP 50%-át előállítani, azaz Délnyugat-Oroszország területi revíziójával Putyin 50%-al növelné Oroszország gazdasági erőforrásait, ami óriási arány.



Már 1996-ban három forgatókönyvet vázoltak, hogy Milyen konfliktus lesz Ukrajnából.


És minő meglepő, megtörtént.

aug. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/228 Pombe ***** válasza:
0%

#120 "Veled az a probléma, hogy Te katonai kérdésekben totál laikus vagy, és mégis osztod a nemlétező észt."


Ne kóstolgass már, ha kell ha nem... :/

Fingom sincs a katonai dolgokhoz, veled szemben, aki mindenben ász, főleg, ha angolból kell magyarra fordítani... :D


Nem osztottam semmiféle észt katonai kérdésekben, még csak annyit se - te háziasított őstulok (ez eufemisztikus körülírása a marhának... :) ) - hogy mennyi az esélye Ukrajna győzelmének.


Semmit se írtam erről, se pro-, se kontra. Azt írtam mindig is, hogy ha elbukik Ukrajna, akkor az oroszok idejönnek mellénk, ráadásul a hülye Orbán szerint is ez nem lenne nekünk érdekünk ( persze lehet, hogy ezt csak hazudja, hiszen eléggé érthetetlen ennek tükrében, hogy miért szidja akkor állandóan a nyugatot a háborús ferde hajlamai miatt ). Az meg nem volt igaz, hogy Ukrajna nem kap semmi fegyvert. Hogy ez mennyire elég, nem mentem bele.


Egyébként ennek a katonai szakértőségi dolognak milyen jelentősége van abban amiről a vitánk eddig szólt???


Gonosz-e a velejéig Putyin? Pszichopata gyilkos-e? Hazudik-e mint a gép?


Ezeken a vitapontokon mit változtat az, hogy én mennyit értek a katonai eszközökhöz?

aug. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/228 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

" Azt írtam mindig is, hogy ha elbukik Ukrajna, akkor az oroszok idejönnek mellénk, ráadásul a hülye Orbán szerint is ez nem lenne nekünk érdekünk ( persze lehet, hogy ezt csak hazudja, hiszen eléggé érthetetlen ennek tükrében, hogy miért szidja akkor állandóan a nyugatot a háborús ferde hajlamai miatt ). Az meg nem volt igaz, hogy Ukrajna nem kap semmi fegyvert. Hogy ez mennyire elég, nem mentem bele. "



Oroszországban sok a nacionalista / imperalista hozzáállású, és mégis azok szerint annyira kell nekik Nyugat-Ukrajna, mint üveges tótnak a hanyattesés.


Luck, Lemberg, Rivne, és társai azok az ukrán gerillák darázsfészkei, nekik ilyesmi nem kell.


Ők megelégednének Kijevvel, meg Odesszával, és azon túl mi van, Lengyelország, vagy maradék Ukrajna, már nem érdekli őket.

aug. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/228 Pombe ***** válasza:
0%

#121: "Ott van Franciaország, Ausztria, Horvátország, Bulgária, Görögország, és Törökország is, mint az EU, és a NATO szégyenei"


Hát, a NATO-nak mintha nem ez lenne a véleménye, pl. Franciaországról...

[link]


Fordítóval: "A főtitkár méltatta Franciaország kulcsfontosságú szerepét a szövetségben, beleértve a keleti szárny kollektív védelméhez való hozzájárulását a romániai és észtországi bevetésekkel. Ezenkívül köszönetet mondott Macron elnöknek, hogy Franciaország hozzájárult a NATO légirendészeti tevékenységéhez..."


stbstb…


#121: "Fel nem foghatom, hogy Miért gyűlölöd ennyire Magyarországot."


Erre miből következtettél??? Én Orbánt és Putyint utálom, de ami a nagyobbik baj, hogy a NATO is, mint idéztem tőlük. Nem akarsz tudomást venni arról, hogy a szövetségesünk baromi rosszallóan néz ránk? Rámkened az egészet??? Hidd már el koma, hogy még soha nem találkoztam Jens Stoltenberg-gel,és megesküszöm mindenre, hogy nem agitáltam nála Magyarország ellen. Ez a fickó maga magától jutott arra, amire jutott... :)


Nem fogod elhinni, de Magyarországon azért van többpártrendszer, mert azt feltételezik, hogy a magyarok egy része ezt a pártot kedveli, a másik része meg amazt, a harmadik pedig... és megadatik a lehetőség mindenkinek, hogy válasszon ezek között, és nem tekintik hazaárulásnak a demokráciát kitalálók, ha lesz olyan magyar, amelyik az egyik pártot rühelli (mint én a Fideszt) és Magyarország megrontójának tartja, míg a másikért meg lelkesedni fog.


Tudod, az is egy tipikus fideszes retorika, hogy mindenki, aki nem ért egyet a Fidesszel, az csak balos lehet, libernyák és hazaáruló... ja, és genderpropos, woke-os, és lmbtq-s, és és és egyszóval pokolfajzat, ateista, keresztényellenes, gyilkos, pedofil... stbstb … :D


Látom, te is ilyen vagy. Aki nem veled, az csak hazaáruló lehet...


#121:"Magyarországnak van 30 harckocsija, beterveznek 56-ot, és vadászrepcsiből meg 18-at összesen."


Ne engem zaklass, te idióta! A NATO véleményét citáltam! Gondolod, ha engem meggyőzöl, akkor majd a NATO is a fejéhez kap? :D


Mellesleg: [link]

"Köszönhetően az elmúlt évek hadi fejlesztéseinek, már a középmezőnyben van Magyarország haderő terén az EU-ban."


Miért kell neked magadat állandóan leégetni?


Folytatva, igazán hízelgő, hogy azt képzeled, rajtam múlik a NATO álláspontja, de jobb lenne, ha a haveroddal, Orbánnal beszélgetnél el inkább arról, hogy ne viselkedjem már úgy a NATO-val, mintha ő szarta volna világra, és a hülye stílusát ne a NATO-n tesztelje, vagyis ne a mi fütyinkkel verje már a csalánt, ha lehet kérni ilyet egyáltalán egy magától totál elszállt elmebeteg kormányfőtől...


"Ezzel szemben sok más országnak 300 harckocsija, és 80 vadászrepülője van, de szerinted a Honvédség a legjobban felszerelt."


Figyuszka! Fogd már fel, hogy a NATO véleményét citáltam. A NATO fél a magyar hadseregtől, és nem én. Én az Orbántól félek, meg tőled, hogy vége Magyarországnak, ha itt honunkban még sok olyan sötét faszi van, mint te...


#121: "Ismételten azt bizonyítod hogy katonai kérdésekben teljesen analfabéta vagy."


Ezt beszéld meg a NATO-val, te agyhalott, ha végre egyszer képes vagy értelmezni helyesen a környezeted jeleit.

aug. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/228 anonim ***** válasza:
100%
Te Pombe gyerek, tükörbe néztél már?
aug. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/228 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

Pombe, Te Istentelen barom vagy.


Mi a jó büdös francért kommentelsz, amikor katonai kérdéseknél sík hülye vagy ?


És miért nem fogadod meg azoknak a véleményét, akik ténylegesen jobban értenek ehhez ?


Ha Stoltenberg azt mondaná, az ég az zöld, a fű meg kék, vagy hogy Lapos a Föld, vagy hogy a Föld az retrográd irányban kering a Nap körüli pályáján, akkor is elfogadnád az ő bejelentését / kijelentését ?

aug. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/228 anonim ***** válasza:
100%

na mondja ezt a pombe:

"Egy tájékozatlan, könnyen megvezethető ember vagy, aki alapvető szinten se nézett utána semmi olyasminek se, ami a kedvenc ideológiáját megkérdőjelezhetné."


ez vagy sík hülye vagy sz*rházi nafos troll de valószínű az utóbbi.

mondjuk szerintem mindkettő xD

rosszabb az ilyen mint egy szélsőséges elvakult szektás.


ne etesd a trollt. a nafos ukritrollokat kommentdarabszámban fizetik, ha leállsz vele vitázni csak a fizetését emeled. nem szabad vele vitába szállni mert csak hasznot hozol neki.

menjen keressen becsületes munkát.

aug. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/228 Pombe ***** válasza:
0%

Ja...


#122: "Hol mondta Putyin ? Ha mondta volna, akkor tele lenne vele a sajtó."


Tele is volt. Koma! Annyira már rájöhettél volna a rengeteg nagy eszeddel, hogy sosem beszélek a levegőbe. Elhiszem, hogy nálad, meg a haverjaidnál ez mindennapos, sőt, mindenperces, de én maradi vagyok, és megbecsülöm azt, ha valaki tisztességes. Ne idegeskedj! - természetesen ezzel nem téged akartalak sérteni...


[link]


Idézve: "1956-BAN LÁZADÓ RADIKÁLISOK, A FASISZTA MAGYARORSZÁG VOLT KATONÁI FOGTAK FEGYVERT, RENGETEG GYILKOSSÁGOT KÖVETTEK EL, MÉG A SORKATONÁK IS BRUTÁLIS MÉSZÁRLÁSOK ÁLDOZATAI LETTEK"


És még..: "A tankönyv dicséri a véreskezű diktátor, Joszif Sztálin uralmát"


Ezt is írja: "A SZATELLITÁLLAMOK – KÖZTÜK MAGYARORSZÁG – ELENGEDÉSÉT PEDIG ÓRIÁSI HIBÁNAK TARTJA."


[link]

Fordítóval: "Putyin egyik tanácsadója, Vlagyimir Medinszkij által írt történelemtankönyv azt állította, hogy az 1956-os magyar forradalom a Nyugat által szervezett fasiszta felkelés volt, és azt mondta, hogy a szovjet csapatok 1990-es kivonása Magyarországról hiba volt."


Persze itt a nyugati sajtónak a nyájas Putyin mást mond, de erről úgyse fog tudni senki se az orosz tantermekben. :D


Még a Magyar Nemzet is írt a tankönyv hamisításról:

[link]


Igaz, később cáfolni próbálták, mert ugye az oroszok mindig másképpen viselkednek a nyugat előtt, mint otthon...

[link]


Ennek cáfolatáról részletesebben itt (Pombe(#28)): https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__.. ( "Amúgy, ez érdekes ügy..." )


#122: "Neked Miért okoz fájdalmat, hogy 305 éven keresztül "Ukrajna" az Oroszország volt ?"


Ezt már megint honnan veszed? Nekem az fáj, hogy Oroszország több szerződésben is elismerte, aláírta, hogy Ukrajna szuverén ország, és az övék lehet a Krím is. Nekem az fáj, hogy van egy Oroszország, amelyik ha éppen olyan kedve támad, akkor bármilyen szerződést felrúg, bárkihez betör, és gyilkol, és ehhez elég kiszopnia az ujjából egy-két mondvacsinált indokot.


Nekem az fáj, hogy olyan Európában élek, ahol ilyen gyilkos barbárok vannak.


#122: "Már 1996-ban három forgatókönyvet vázoltak, hogy Milyen konfliktus lesz Ukrajnából."


Jaa… Hogy akkor most aláírtuk, hogy ha van egy ország, aminek fáj a foga a másik gazdaságára, akkor valószínűleg lerohanja??? Ilyen jóslat csak egy barbár suttyó ország esetében életképes, vagyis előre tudták, hogy amilyen szar alakok vannak Oroszországban, azok előbb vagy utóbb ezt megteszik...


Egyébként szerintem (de szigorúan csak szerintem) alaposan megkérdőjelezhetőek ezek a gazdasági alapú hódítási következtetések. Ha ez ilyen nyilvánvalóan igaz lenne, akkor mindenki állandóan gyanakodott volna arra, hogy Oroszország mikor lendül támadásba, és az oroszok se engedték volna el olyan könnyedén Ukrajnát. Még a háború kitörése is után is a nyugat törte a fejét, hogy mi a bánatos tökért csinálta mindezt Oroszország, szóval olyan baromi nagy előny eszerint nem lehetett...

[link]


"Nem. Az energiaforrások nem állnak ennek a fenyegetett konfliktusnak a középpontjában."


Ráadásul Oroszország tudta zsarolni is Ukrajnát a fosszilis tüzelőanyagok visszatartásával is.


[link]

"Ukrajna Oroszországtól való fosszilis tüzelőanyag- függősége különösen aggodalomra ad okot. Például 2006-ban Oroszország ideiglenesen leállította Ukrajna földgázellátását , miután azt állította, hogy Ukrajna nem fizette ki a számláit. Ukrajna azonban fenntartotta, hogy ez a lépés megtorlás volt Nyugat-barát politikája számára."


Szerintem az Orosz gazdaság túlzottan nem ugrott volna meg csak azért, mert Putyin ráteszi a kezét Ukrajna erőforrásaira, hiszen így is el tudta látni könnyedén Európát stbstb., másrészt Ukrajna erős és függő gazdasági kapcsolatokat ápolt Oroszországgal, amiből gondolom szépen megszedte magát amúgy is Oroszország, és ha csak Putyin nem rabszolgaként kezelte volna az ukrán embereket (mivel azoknak is kell megélhetés), nem gondolom hogy egy kockázatos háborút ért volna az a sovány többlet, amit a közvetlen orosz irányítás jelentett volna.


Persze, lehet, tévedek, azért minderre nincs igazán rálátásom, valóban.


Mellesleg: "Ukrajna kapcsolatai a többi szomszéddal sokkal szívélyesebbek voltak. Magyarországgal a kapcsolatok kezdettől fogva barátiak voltak."


Ennyit az ultranacionalista lázálmaidról... ismét.

aug. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/228 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

Pombe, azt tudtad, hogy a nagybetűzés a virtuális, illetve tényleges ordítozást, és üvöltözést jelenti ?


Amikor írod a kisregényeidet, akkor te tényleg üvöltözöl, a szobádban ?

aug. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!