Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ugyanúgy Putyin oldalán...

Ugyanúgy Putyin oldalán lennél ha Ukrajna helyett Magyarországot támadta volna meg?

Figyelt kérdés

Mit tennél ebben az esetben?

Mit tenne Orbán Viktor?



júl. 29. 17:46
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
 141/228 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

Nekem az a véleményem, hogy a Krím tulajváltása az okés volt, mert az vér nélkül zajlott le.


De a 2022-es háború az baromság volt, hagytam volna az ukránokat a saját nyomorukban, még háborúra sem méltattam volna őket.

aug. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/228 Pombe ***** válasza:
0%

#141: "De a 2022-es háború az baromság volt, hagytam volna az ukránokat a saját nyomorukban"


Huh...


Mi ketten ide el tudtunk jutni? :)


Hatalmas kellemes csalódás...


Persze nem mindenben... de ezt sose gondoltam volna.


Na, kérem! Most győztél meg, hogy eddig tényleg hiba volt részemről téged állandóan orbánolni... Mea max. culpa! Elnézést kell kérnem, na... :)

aug. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/228 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondtátok eddig,hogy Orbán Putyin helytartója? Ha egy Putyinhoz lojális bábkormany van hatalmon,akkor Putyin minek támadná meg Magyarországot?
aug. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/228 anonim ***** válasza:
100%
143: ééééés beállt a kékhalál az összes libsi fejében, majd füstszag és robbanás.
aug. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/228 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%
Nekem a kedvencem ez, hogy felváltva riogatnak azzal, hogy a zsidók, meg az oroszok akarják felvásárolni Magyarországot :D
aug. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/228 Pombe ***** válasza:
0%

#143 "Ha egy Putyinhoz lojális bábkormany van hatalmon,akkor Putyin minek támadná meg Magyarországot?"


Korábban írtam arról, hogy Ukrajnában is ez volt a helyzet. 2013-ban az oroszbarát Viktor Janukovics, Ukrajna akkori elnöke, Putyin megfélemlítésének/szankcióinak hatására visszakozott az EU-val kötött társulási megállapodásból, és helyette orosz kereskedelmi megállapodásokra-, valamint orosz mentőcsomagok hitelezésére váltott át, ami miatt egyre jobban terjedő súlyos polgári zavargások törtek ki Ukrajnában (Euromajdan), és végül Janukovics az oroszokhoz menekült át. Ezután támadta le Oroszország Ukrajnát, nehogy elnyugatiasodjon.


Ami egyszer megtörtént, az miért is ne történhetne meg még egyszer?


Tehát, ha Orbán úgy döntene, hogy kilép a NATO-ból, EU-ból, mert Putyin erre utasítja, akkor ugyanolyan helyzet előfordulhat nálunk is, pl. hogy Magyarország népe levetkőzi a birkaságát, és nálunk is zavargások törnek ki. Orbán elmenekül, Putyin meg betör hozzánk (feltételezve, Ukrajna akkorra már az ővé), ugyanúgy, mint Ukrajnába. Orbán ezután visszatér, ezúttal már valóban szinte feudalisztikus királyként.


Nehéz megmagyarázni, hogy Orbán miért döntött így:

[link]


Idézve: "Orbán fenntartja magának a jogot, hogy népszavazás nélkül kilépjen az EU-ból és a NATO-ból... Magyarország Orbán Viktor tulajdona, és azt csinál vele, amit akar."


Rengeteg nyugati orgánum tartja putyinbarátnak az Orbán kormányt, és világosan igazolható, hogy a NATO is gyanakodva néz Magyarországra (részletesebben #119-ben). Más EU-s országra nem tekint így a NATO, mert nincs rá oka! Pl. Szijjártó ártó orosz "barátság" érdemrendet kapott, úgy hogy előtte orosz hekkerek törtek be a magyar külügy szervereibe, és Szijjártó erről nem értesítette egyik szövetségesét se (EU; NATO; saját népe), holott számos orosz támadás érte a kibertérből az EU-s országok informatikai rendszerét, és minden megtámadott fél azonnal egyeztetett a NATO keretein belül. A szinte teljes energiafüggőség fenntartása Oroszországgal... stbstb.


Putyinéknál még Moszkva és Oroszország pátriárkája is KGB ügynök volt, Kirill pátriárka, és akit az EU szankciós listára akarta tenni a háborús uszítása miatt, amit Orbán természetesen megakadályozott, és ezúttal sikerrel. A pátriárka erre Orbánt is kitüntette a Dicsőség és becsület rend I. fokozatával. Ezt megkapta egyébként Semjén Zsolt és Soltész Miklós is. Gratula Fidesz - hadd romoljon Magyarország erkölcse még tovább... Orbán lelkesen parolázott a híresen keresztényüldöző és despota Azeri elnökkel is.


Érdekes, hogy a NATO és a nyugat nem igyekezett kitüntetni az orbáncsürhét, ami utóbbinak pedig kötelessége lenne a szövetségeseivel tartani, nemde? Orbán átvette a Kazah Állami Barátság Érdemrend első fokozata díjat is... stbstb.


Még a vak is láthatja, hogy Magyarország egyre inkább húz a kelet felé, ráadásul nem válogat, és akár a legocsmányabb diktatúrákkal is összejátszik, míg az EU-val és a NATO-val egyre jobban összerúgja a port.


Nehéz megérteni mindezek után, hogy ki az, aki simán nullának tartja annak a valószínűségét, hogy Orbánék idővel talán szakítani akarnak az EU-val és a NATO-val.

aug. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/228 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

Pombe, neked hogy telik egy napod ?


Mennyit szoktál foglalkozni Orbánnal, az oroszokkal, az EU-val, és társaival ?


Tudsz egyáltalán lazítani, vagy mindig csak az aggodalmaskodás megy ? :)

aug. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/228 Pombe ***** válasza:
0%

#127: "És miért nem fogadod meg azoknak a véleményét, akik ténylegesen jobban értenek ehhez ?"


Pont azt tettem. Ezért linkeltem ezt:

[link]

Idézve: "Ütőképes a magyar haderő, Közép-Európa élmezőnyében vagyunk"


Vagy...

[link]


Idézve: "A Global Firepower éves katonai erőindexe szerint 2023-ban Magyarország az 54. helyre lépett fel a világranglistán. Tekintettel arra, hogy 2017-ben Magyarország csak a 63. helyen állt , új pozíciója folyamatosan emelkedő tendenciát mutat..."


Tehát a NATO-nak igaza van, hogy folyamatosan növeli haderejét Magyarország. Azért nem gondolnám, hogy a Global Firepower Index (GPI) kiállítói ne lennének szakértők a témában.


#145: "Nekem a kedvencem ez, hogy felváltva riogatnak azzal, hogy a zsidók, meg az oroszok akarják felvásárolni Magyarországot :D"


Ez alighanem vicc akar lenni, gondolom...

aug. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/228 Pombe ***** válasza:
0%

"Pombe, neked hogy telik egy napod ?"


Figyuszka!


Mondtam már. Másé a szívem. Ne erőlködj...


Mi van azon olyan meglepő, hogy néhány nap után válaszolok? A GYIK ezért van.


Ha nem tudsz egy vitára koncentrálni, akkor minek szólsz bele itt bármibe is? Nem gond, hogy a te itteni utolsó válaszod óta több nap telt el? Nincs időérzéked? Időalagútba kerültél?


Mellesleg te beszélsz? Szinte azonnal válaszoltál és nulláztál. Biztos, hogy inkább nem te vagy az, aki állandóan lóg a nyakamon, meg a fórumon betegesen???


Mellesleg igen! Aggódom Magyarországért, és szeretném, ha minél előbb visszatérnénk az EU-hoz a vad-kelet helyett.

aug. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/228 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

" Idézve: "Ütőképes a magyar haderő, Közép-Európa élmezőnyében vagyunk" "



Pombe, ha a 30 harckocsi + 14 vadászrepcsi ütőképes, akkor Mit mondjanak


- a lengyelek ?


- a románok ?


- a szerbek ?


- és a görögök ?



Vagy a szebb napokat is látott Ukrán Hadsereg ?



Te olyan szinten laikus és buta vagy, hogy nem találok rá szavakat.

aug. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!