Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik a betétdíj miatt hőzöngen...

Akik a betétdíj miatt hőzöngenek, tulajdonképpen mi a bajuk?

Figyelt kérdés

Zavarja őket, hogy nem lehet már ingyen szétdobálni az üvegeket?


Ugyanis ha visszaviszik visszakpják a díjat.


Voltak akár diplomás imerőseim, akik azzal hülyítették egymást, hogy van rá áfa, és 62,5-öt fizetsz, majd csak az áfa nélküli rászt azaz 50-et kapsz vissza.


Miután ezzel besültek, most az az új duma, hogy "eddig is be volt építve az árba, most meg pluszban ki lehet fizetni".


Miért jó ezen hisztizni? Európa nyugati felén már legalább 10+ éve van 25 cent betétdíj a legtöbb pet palackra. A sörösdobozra is, az üvegekre meg valamivel kevesebb.



#betétdíj #hisztipisti #hisztikriszti
júl. 28. 16:17
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%
22) ott a korábbi,8-as.válaszom.jó nagy átverés az egész.ha megoldás kell akkor haladéktalanul be.kell fejezni a műanyag csomagolóanyagok előállítását.
júl. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
26%
Engem nem zavar, sosem veszek üdítőt vagy ásványvizet. Mérgezett fos az összes.
júl. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

31, ebben szerintem egyetértünk. Attól én is hányok, hogy mostanában pl. papírszívószálak vannak nálunk, ami elázik mire megiszom az italt, és ezt be bírják csomagolni fóliába.


Ugyanez a a fa/bambusz kés-villa. Ez még szimpi is lenne, de sokszor azt is becsomagolják müanyagba.

júl. 28. 20:04
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekem alapból nem lenne ezzel bajom, de én pár darabot nem viszek vissza, csak ha megtelik s kukás zsák. Aztán ha szállítás, tárolás során ha megsérül, vagy elhajlik a doboz, már nem veszi vissza a gép. Rengeteg olyan falu van, ahol csak kis bolt van és automata sincs, vagy van max. egy, ami jó esetben működik. Szóval eléggé lehúzás szagú ez az egész.
júl. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:

26 "Mit beszélsz?"


Természetesen nem magyarországon, az kimaradt.

júl. 29. 00:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!