Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Külföldi (főként nyugati)...

Külföldi (főként nyugati) országokban hogyan van megoldva az üvegvisszaváltás?

Figyelt kérdés

Németországban tudom, hogy hasonló visszaváltópontok vannak, mint Magyarországon, de azt nem tudom, hogy miben különbözik a visszaváltás koncepciója a magyar megoldástól. Erről van valakinek bővebb infója?

Angliában pedig nincs üvegvisszaváltás, betétdíj, ott kék kuka van mindenkinek, amibe vegyesen gyűjtik az emberek az újrafeldolgozható hulladékot, és azt kéthetente szállítja el a kukáskocsi valamelyik recycling centerbe.

Más országokban hogyan működik ez?



#visszaváltás #betétdíj #újrafeldolgozható hulladék
júl. 10. 14:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A horvátoknál pont olyan rendszer van ami mostantól nálunk, ott jártam nemrég, másról majd mások írnak.
júl. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából ezek az alternatívák mindenhol, ahol foglalkoznak a kérdéssel.
júl. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 HakapiszikMatyi ***** válasza:
100%

Jó a Horvátországi példa! Több. mint 10 éve működik náluk, és jól. :)

A röhej az, hogy nálunk is lehetett/lehet venni pl. olyan dobozos sört, amin a horvát visszaváltós jelzés van. Aki a Horvát határ mellett lakik, annak ez tök jó. Megvette itthon 50 Ft. felár nélkül, és a határon túl visszaváltotta.

júl. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Horvátban és Németországban is plusz adóból "fizetik vissza" az "üveg árát", amit lényegében kétszer is megfizetsz, nem az eredeti összegből jár vissza?
júl. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 HakapiszikMatyi ***** válasza:
41%
A "Környezetvédelmi adó"-t már vagy 20 éve fizeted a műanyag, és fém palackokra, dobozokra. Nem tűnt fel? Most nálunk is vissza lehet ezeket váltani 50 Ft-os díjért, ami tök jó! A sörördobozt visszavetta az automata kb. 2 Forintért, a műanyag palackot meg 1 Ft-ért. Az 50 Ft. azért elég jó ezekhez képest. Kevesebb lesz a szemét az biztos. :)
júl. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

"A "Környezetvédelmi adó"-t már vagy 20 éve fizeted a műanyag, és fém palackokra, dobozokra. Nem tűnt fel?"


Nekem az tűnt fel, hogy most az összes termék, ami visszaválthatós, megdrágult 50 ft-tal, pedig én előtte is szelektíven kezeltem a hulladékot és most ráadásul 50 ft büntetést kell fizetnem ha nem akarok üres palackokkal szórakozni.


Egyszerű a megoldás, nem veszek ilyesmit, iszok csapvizet.

júl. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Egyszerű a megoldás, nem veszek ilyesmit, iszok csapvizet."

Pontosan ez jutott nekem is az eszembe. És környezetvédelmi szempontból ez is lenne a legcélszerűbb tennivaló, ha már így alakították a dolgokat.

De pl. sört nem nagyon tudsz venni más módon, és azért Magyarországon elég sok sör fogy, főleg nyáron (ami egyre hosszabb a tendenciák alapján). A söröző emberek nagy része viszont nem fog piszmogni a sörösdobozokkal, főleg nem x sör után. Azok továbbra is ott lesznek széthajigálva a Tisza parton, meg a Balatonparton, meg mindenhol.

júl. 10. 16:21
 8/13 HakapiszikMatyi ***** válasza:
46%

Na igen... Nálunk is lehetne már 10-egynéhány éve, ha nem ez a nyomorult Fidesz hozza a törvényeket. Kb. minden olyan szabályozást az utolsó pillanatra hagynak, amibe valamit bele is kellene tenni...:(

Stockholmban élő unakatestvéremnél voltam tavaj 2 hetet, és a férjének segítettem levinni az ilyen " viszaváltós" üvegeket, dobozokat, flakonokat.

2-2 zsákot vittünk le vegyesen. Be3öntöttük az automatába egy tölcséren, és az szétválogatta. Az összeget szinte azonnal utalta Anti számlájára.

csak mi vagyunk ennyire elmaradva, meg a "Keleti-Blokk".

júl. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"csak mi vagyunk ennyire elmaradva, meg a "Keleti-Blokk"."


Kedves Barátom! Eddig is volt lehetőséged szelektíven gyűjteni az üvegeket/palackokat, csak eddig nem húztak le pluszban 50 forinttal, hogy ebből egy MOL-os f*szfej építhessen magának egy újabb villát. Ők nem veszíthetnek, mert kifizettetik veled a szétválogatás árát, így ez nekik csak nettó haszon.


És te még bólogatsz is hozzá "so grün", védjük a természetet, mondogatod magadban, már ideje volt bevezetni! Balek...

júl. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ácsi embörök! Aki 30 feletti, és Alzheimer bá még nem zaklatja, az tisztán emlékezhet rá, hogy biza már itthon is volt betétdíjas időszak.

#8 amúgy meg ugyanolyan g~peink vannak, mint a kőkorszaki germányoknak, csak szólok

júl. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!