Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik a betétdíj miatt hőzöngen...

Akik a betétdíj miatt hőzöngenek, tulajdonképpen mi a bajuk?

Figyelt kérdés

Zavarja őket, hogy nem lehet már ingyen szétdobálni az üvegeket?


Ugyanis ha visszaviszik visszakpják a díjat.


Voltak akár diplomás imerőseim, akik azzal hülyítették egymást, hogy van rá áfa, és 62,5-öt fizetsz, majd csak az áfa nélküli rászt azaz 50-et kapsz vissza.


Miután ezzel besültek, most az az új duma, hogy "eddig is be volt építve az árba, most meg pluszban ki lehet fizetni".


Miért jó ezen hisztizni? Európa nyugati felén már legalább 10+ éve van 25 cent betétdíj a legtöbb pet palackra. A sörösdobozra is, az üvegekre meg valamivel kevesebb.



#betétdíj #hisztipisti #hisztikriszti
júl. 28. 16:17
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
90%
Nem hőzöngök, de nem biztos hogy ez jó megoldás, nagy a logisztikai költség meg a kényelmetlenség hogy hurcibálni kell a dobozokat, eddig összenyomtam a dobozok és ment a szelektívbe, nekem az jobban tetszett.
júl. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
49%
Lőrinc és a ner újabb pénzszerzésre, ha lenne európai ügyészség ezt nem mernek csinálni.
júl. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
88%

Én nem hőzöngök ugyan, de a rendszer valóban nagyon gyenge még, megértem, akiknek nem tetszik.


Gyerekkoromban egyszerűen visszavitted és visszaváltották készpénzre. Most meg ha van is működő automata/átvevőhely a közeledben, nem veszik vissza tőled pl. a sérült palackot, pedig a behelyezés után a gép első dolga összenyomni azt :D

júl. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

"Lőrinc és a ner újabb pénzszerzésre, ha lenne európai ügyészség ezt nem mernek csinálni."


Tehát németeknél is ezért van legalább tizenéve?

júl. 28. 16:25
 5/35 anonim ***** válasza:
0%
Milyen D-t nyom össze?
júl. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

"meg a kényelmetlenség hogy hurcibálni kell a dobozokat, eddig összenyomtam a dobozok és ment a szelektívbe, nekem az jobban tetszett."


A fö probléma, hogy szerintem a többség nem így csinálja.

Németeknél pl. nagyon sokan még a 25 centes díj ellenére is szanaszét hagyják a parkokban, ha este buli van.

Mi lenne, ha ingyen lenne?


Egyébként európában egyre több céget 0szt0kélnek erre, szerintem nem magyar jelenség.

PL. a Hohes C nem volt sosem betétdíjaj a koronáig, a végén, kb. 1-2 éve vezették ök is be.

júl. 28. 16:28
 7/35 anonim ***** válasza:
46%

Nem rajonganak azért az emberek, ha egy olyan tömegbe állítják őket, amelyiket folyamatosan hülyének néznek. Nem bonyolult!

Környezetvédelem?

Ugyan!

Ha ezt komolyan gondolnák, akkor eleve nem gyártanának környezetet szennyező anyagokból eladásra semmit és nem csomagolnák az eladásra szánt termékeket sem környezetet súlyosan szennyező anyagokba!

Az már csak a korona az egészre, hogy egyén szinten cseszegetik álkörnyezetvédelemmel az embereket, miközben a multik nagyüzemben szennyezik a környezeti forrásokat és egy jó ügyvéddel jó pénzért bárki kimagyarázhatja az aljasságát!

júl. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
91%

Ne legyél ennyire ostoba kérdező.a visszaváltás nem old meg semmit, főleg nem hozza el a műanyagmentes világot.

[link]

júl. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem a betétdíjjal van a bajom, hanem azzal, hogy ezzel büntetik az otthoni szelektív gyűjtést. Mi eddig itthon összetapostuk és kitettük a szelektív kukába, ezentúl ez 50 forintunkba kerül palackonként. Kénytelenek vagyunk visszavinni automatákba hogy nullán legyünk, ami plusz logisztikai költség nekünk is és az automatát ürítőknek is. Ráadásul az idősek, akik főleg rendelik a zsugorfóliázott ásványvizet, ha akarnák se tudnák visszavinni az üres üvegeket, így ezzel sikerült jelentősen megdrágítani az italfogyasztásukat.

Nem önmagában az 50ft a baj, hanem az, hogy az egész rendszer sokkal bonyolultabb és kevésbé hatékony, mint az egyszerű szelektív gyűjtés, amit eddig csináltunk. Ha valamikor el kell dobálnom a palackot, akkor most fogom eldobálni, mert vissza kell vinnem egy adott helyre, míg régen amikor bármelyik szelektív kukába kitehettem, nem kellett magammal hurcolásznom a fél városon keresztül. Nyilván most is kitehetem a szelektívbe, de minek tenném, ha így is-úgy is bukok rajta 50ft-ot?

júl. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
23%
Ez nem a kormány ötlete volt, így nekem tetszik és elfogadom.
júl. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!