Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik a betétdíj miatt hőzöngen...

Akik a betétdíj miatt hőzöngenek, tulajdonképpen mi a bajuk?

Figyelt kérdés

Zavarja őket, hogy nem lehet már ingyen szétdobálni az üvegeket?


Ugyanis ha visszaviszik visszakpják a díjat.


Voltak akár diplomás imerőseim, akik azzal hülyítették egymást, hogy van rá áfa, és 62,5-öt fizetsz, majd csak az áfa nélküli rászt azaz 50-et kapsz vissza.


Miután ezzel besültek, most az az új duma, hogy "eddig is be volt építve az árba, most meg pluszban ki lehet fizetni".


Miért jó ezen hisztizni? Európa nyugati felén már legalább 10+ éve van 25 cent betétdíj a legtöbb pet palackra. A sörösdobozra is, az üvegekre meg valamivel kevesebb.



#betétdíj #hisztipisti #hisztikriszti
júl. 28. 16:17
1 2 3 4
 21/35 SzocdemOliver ***** válasza:
58%

"Ez nem a kormány ötlete volt, így nekem tetszik és elfogadom."


Az EU ötlete volt, de Orbánék képesek voltak úgy megvalósítani, hogy rengeteget lophassanak belőle maguknak. Neked pedig ez tetszik és elfogadod, mert BRÜSSZEL akarta ezt, nem Orbán.


Ostoba.

júl. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Tehát akkor nem az elvvel van a baj, hanem a megvalósítással?


Ha lenne mondjuk minden penny-nél, lidlnél stb., mint ahogy németeknél van, plusz ha nem eszi az automata, akkor a pénztáros visszavenné, akkor a többségnek nem lenne gondja vele?

júl. 28. 17:16
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem lenne gondom vele, ha a saját településemen lenne visszaváltó automata
júl. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
Nincs arányban a vesződés és a megtérülés! Ennyi!
júl. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 SzocdemOliver ***** válasza:
100%

"Tehát akkor nem az elvvel van a baj, hanem a megvalósítással?"


Ha eddig nem vetted volna észre, időnként vannak új európai uniós előírások, ezeket mindig úgy teljesíti az Orbán-kormány, hogy sokat lophasson belőle. Az üvegvisszaváltásból, amit az Európai Unió követelt meg, a kormányközeli MOL rengeteg pénzt tud lopni.


Az üzemanyagok jövedéki adóját úgy emelték meg, hogy egy sose létező forint/euró árfolyammal számoltak, így dupla annyit emelhettek, mint amennyit az EU előírt. Aztán azzal védekeztek, hogy Brüsszel miatt kellett emelni az üzemanyagárakat. Erre az emelt összegre jön a rekord magas ÁFA is, így nem csak a kormányközeli MOL, hanem az állam is gazdagszik közvetlenül.

júl. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

"PL. a Hohes C nem volt sosem betétdíjaj a koronáig, a végén, kb. 1-2 éve vezették ök is be."

Mit beszélsz?

júl. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Nem, tévedsz.
júl. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
"ha nem eszi az automata, akkor a pénztáros visszavenné" Na ez már jobban tetszik. És lehessen összenyomni, úgy többszöröse fér pl. egy zsákba és tudniillik, kedves Mol, úgy is újrahasznosítható és úgy is 50 forintba került.
júl. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Eddig kéthetente elvittek az újrahasznosító kukát

Most ott áll üresen és nagy zsákokban én vihetem vissza az üres palackokat a boltba


Kényelmetlen

júl. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem a rendszer okozza a hőzöngést, hanem a rengeteg hibás mohugép és az applikáció. Amiért hiába becipeled magaddal a pakackokat a boltba, majd viheted is vissza. Volt rá saját tapasztalat pl. bedobáltam 3ezer ft palackot, lefagyott a gép, következő palacknál már csak 50ft-ot írt ki a gép. Ennyit is kaptam vissza. Nem beszélve a sorbanállásról, s néhány gépet szeméthegy mellé telepítettéek, büdösségbe....Szóval van némi kellemetlenség.
júl. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!