Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik a betétdíj miatt hőzöngen...

Akik a betétdíj miatt hőzöngenek, tulajdonképpen mi a bajuk?

Figyelt kérdés

Zavarja őket, hogy nem lehet már ingyen szétdobálni az üvegeket?


Ugyanis ha visszaviszik visszakpják a díjat.


Voltak akár diplomás imerőseim, akik azzal hülyítették egymást, hogy van rá áfa, és 62,5-öt fizetsz, majd csak az áfa nélküli rászt azaz 50-et kapsz vissza.


Miután ezzel besültek, most az az új duma, hogy "eddig is be volt építve az árba, most meg pluszban ki lehet fizetni".


Miért jó ezen hisztizni? Európa nyugati felén már legalább 10+ éve van 25 cent betétdíj a legtöbb pet palackra. A sörösdobozra is, az üvegekre meg valamivel kevesebb.



#betétdíj #hisztipisti #hisztikriszti
júl. 28. 16:17
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
27%
Fideszes mutyi az egész a bárók jól,járnak.
júl. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
26%
Mert az egészet azért találták ki, hogy az Orbán család ebből vegyen magának lukszus jaktokat.
júl. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
37%
Ugye tudjatok hogy ez EU-s kovetelmeny? Nema fidesz talalta ki…
júl. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
16%
Tudod: magyarok vagyunk, így minden rossz...
júl. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
35%
A Fidesz újabb melléfogása mutyival fűszerezve.
júl. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 felkelhetetle ***** válasza:
93%

Nekem csak az a bajom az egésszel, ha egy picit megvan nyomódva a palack, akkor bukom az 50 Ft-ot, vagy van, amikor random nem veszi be a gép, elég gáz...

Lényegében csak a tökéles állapotban lévő palackokat veszi be, ha picit megvan nyomódva pl szállítás során, akkor cseszhetem.

Nekem ez eddig inkább lehúzásnak tünik.

júl. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
31%
Az tuti, hogy soha nem fogok visszavinni egy ilyen palackot sem. Inkább elutazok valamelyik tengerhez és beledobom, hogy kibaszak az Orbánékkal.
júl. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Lenn voltam egy kisebb balatoni településen nemrég. Az egész faluban volt 1 db automata, az is üzemen kívül. De persze a palackok, alu dobozok 90%-a visszaváltós. Na szerinted akkor, mi a probléma? Nem bonyolult.
júl. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekem például az a bajom, hogy a településemen nincs visszaváltási pont. Ha közeli kisvárosba beviszem, már többe kerül az üzemanyag, mint amit kapok az üvegekért
júl. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Mivel sok embernek nem ér meg 50 forintot sorba állni és szarakodni az automatával, szép lassan átmegy az egész egy komoly lehúzásba.

Nekem eddig átlag háromból kettőt fogadott el a gép, egy ment a kukába. Persze a pénzt azt ilyenkor nem adja vissza senki, pedig visszajárna.

Ez elég komoly probléma.

júl. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!