Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, mit szóltok az...

Fideszesek, mit szóltok az újabb 1 milliárd eurós kínai hitelünkhöz?

Figyelt kérdés
[link]

júl. 25. 13:33
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
30# Az EU azért távol van az autoriter fogamától. Egyrészt ez egy érdekközösség és nem egy ország amit egy ember vezet, másrészt incs egy állandó vezetője aki tekitélyelvú hatalomra törne. A fogalmakkal tisztában kéne lenni. Az autoriter hatalmak: Oroszország, a Türk államok többsége vagy Kína, véletlenül pont ezekkel vannak olyan jóban Orbánék.
júl. 27. 11:49
 32/35 anonim ***** válasza:

#31

Feltettem neked egy nagyon egyszerű kérdést, elfelejtettél rá válaszolni: Demokratikus az EU vagy nem?

Ez nem egy ország, hanem egyre inkább birodalom, és egyre inkább tekintélyelvű, lévén mindenkit far-rightnak bélyegeznek, akik nem értenek egyet a woke, cancel culture, overall picture baromságokkal. Ha nem vagy hajlandó a balliberális ideológiákkal szimpatizálni, nem vagy közéjük való. Ezt mutatják minden gesztusukkal, minden eljárásukkal. Ez bizony tekintélyelvűség, autoriterizmus, és messze van a liberalizmus eredeti tartalmától.

júl. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
32# Igen az EU demokratikus, mivel az EU parlamentben a többségi szavazat szerint hozzák meg a döntésket és a legkisebb országnak is ugyanannyi joga van mint a legnagyobbnak, ezenkívűl Magyarországnak is van vétó joga amivel bármely új törvény megvétózhat, de furcsa módon Orbánék rendre megszavazzák mindet. Az EU nem tekitélyelvű, mivel eleve nem egy vezetője van. A woke, cancel culture, overall picture meg akármik amiről azt se tudni egyébént, hogy mik pedig bár tényleg baromságok, de a jelentőségük elenyészik bármely valós politikai döntéshez képest és csak a fidesz fújt belőle lufit, hogy legyen mivel idehaza riogatni a jobbágyait és elterelni a figyelmüket a valós problémákról vagy a maffia tebékenységeikről.
júl. 27. 15:07
 34/35 anonim ***** válasza:
44%

#33

Nem lehet egy intézmény egyszerre demokratikus és bürokratikus tébolyda.

A tekintélyelvűség abban rejlik, hogy végbement egy politikai normaképzés (ez egyetlen szerződésben sincs benne), és aki ezzel a normával nem ért egyet, azt kiközösítik, eljárásokat indítanak ellene, vegzálják, megbélyegzik. Lengyelországgal például csak addig volt probléma, amíg konzervatív vezetősége volt. Azóta nincs.

"A woke, cancel culture, overall picture meg akármik amiről azt se tudni egyébént, hogy mik pedig bár tényleg baromságok, de a jelentőségük elenyészik bármely valós politikai döntéshez képest és csak a fidesz fújt belőle lufit"

Dehogyis. Ezek a legfontosabb EU-stratégiák jelenleg. Baromi sok energiát fordítanak ezekre Brüsszelben. Nekünk ezekkel muszáj kezdeni valamit.

júl. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
34# Az EU több országból áll, nem egy valaki mondja meg az irányt, hanem az országok akik alkotják, ha ezzel az iránnyal nem értünk egyet lehet ellene tenni, a demokratikus elvek alapján, vagy el lehet indulni egy másik úton ahogy Orbánék már megtették az autoriter irányvonalat választva. Az EU-nak nem a woke és a többi sületlenség a legfontosabb stratégiája ezt csak a gazdád súlykolta beléd, hogy addig se azzal foglalkozz mekkora kínai államadósságot halmozott fel amit még az unokád is fizetni fog.
júl. 28. 05:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!