Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, mit szóltok az...

Fideszesek, mit szóltok az újabb 1 milliárd eurós kínai hitelünkhöz?

Figyelt kérdés
[link]

júl. 25. 13:33
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
20# Ha te ennyire tisztában vagy a gazdád szándékaival akkor ne tartsd vissza. Mesélj mi Orbán világmegváltó elképzelése azon túl, hogy Putyin csicskája és kiárusítja az országot a kínaiaknak. Mi a helyzetazzal a mondatával például, hogy magyar termőföldet amíg ő hatalmon van külföldi nem szerezhet. És ez csak egy volt a sok-sok hazugságai közül. Nyugodt lehetsz Orbánnal hamar utólérjük a nyugatot csak nem életszínvonalban, hanem filippínók számában.
júl. 25. 21:11
 22/35 anonim ***** válasza:
65%

#21

Ha annyira Orbán seggében vagy, hogy még a legrejtettebb szándékait is tudni véled, akkor valószínűleg nem az én gazdám a Kicsi. Nem gondolom, hogy neki világmegváltó tervei lennének, és azt sem gondolom, hogy ő Putyin csicskája. Ha a kínai gyárak és kínai pénzek zavarnak, akkor a nyugati gyárak és pénzek miért nem zavarnak? Azok tán nem a magyar termőföldre épültek? Azok nem is szennyezik a környezetet? Ott nincs is károsanyag-kibocsátás? Ha már ennyire szuverenista vagy, miért nem zavar az EU túlpolitizáltsága? Miért nem zavar, hogy nemzetállami jogkörökbe üti bele az orrát egy csomó országnál? Ez téged nem emlékeztet az autoriterizmusra? Vagy amikor azt mondták, hogy a szankciók megállítják Oroszországot, akkor nem volt olyan érzésed valahol gyomorszáj körül, hogy ez nettó populizmus? Ha nyugatiaknak árusítják a termőföldet, az oké, ha keletieknek, az nem oké. Miért nem vagy akkor következetes? Kicsit sem üvölt az álszentség ebből.

júl. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
22# honnan veszed, hogy engem nem zavar az, ha egy nyugati gyárnak árusítják ki Orbánék a magyar termőföldeket? Az EU parlamentről pedig maximálisan rossz véleménnyel vagyok, de a gazdáid is tehetnek arról, hogy ott tart ahol és ők is lubickolnak abban a túlbürokratizált tébolydában ami ott megy. Mindettől függetlenül még akkor is szívesebben vagyok az EU állampogára mint türk vagy poszt-szovjet államok közösségének a jobbágya, amit Orbán és a főnöke Putyin szeretne elérni.
júl. 25. 23:08
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

#6

Hogy mi? :DD

Az IMF hitel pont azért volt jó, mert lassan járt le és alacsony volt a kamata. Egyébként 2011-re egyáltalán nem fizette vissza a fidesz, akkor nagyban hívták le ők maguk az IMF hitelt.

Valójában 2016-ban fizették vissza teljesen, egyébként a lejárat előtt és akkor is csak úgy, hogy beismerték, hogy rosszabb kamatozású, rosszabb feltételű hitelt vettek fel és abból fizették vissza.


Vagyis a fidesz rosszabb helyzetbe vezette az országot csak azért, hogy kampányolni tudjon, hogy 2016-ban már visszafizette.

júl. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

#23

Eddig azt kritizáltad, hogy Orbánt az EU-ban körberöhögik, és nem a demokratikus nyugat, hanem az autoriter kelet felé húzódik. Ehhez képest most azt mondod, hogy az EU Parlamentről maximálisan rossz véleménnyel vagy és egy túlbürokratizált tébolydának tartod. Dönteni kellene, mert a kettő együtt nem megy. Ha valami demokratikus, akkor nem fordulhat elő az, hogy nemzetállami hatásköröket sértenek, és mindenre kiterjedő kontrollt gyakorolnak. Engem ez a Szovjetunióra emlékeztet.

"Mindettől függetlenül még akkor is szívesebben vagyok az EU állampogára mint türk vagy poszt-szovjet államok közösségének a jobbágya"

Tagozódj be nyugodtan, én szeretnék független lenni. De ha már jobbágyokról beszélsz, jelenleg a nyugati országok tartanak a legtöbb rabszolgát Magyarországon a 3 műszakos multicégeknél. Tudniillik az ott dolgozó emberek pénze jelenleg pont annyira elég, hogy el tudjanak menni dolgozni. Pedig adhatnának sokkal nagyobb fizetést is a dolgozóknak, de inkább rabszolgabért ad a "demokratikus" nyugat. Ez jobbágytartás a javából. Nem mellesleg kimondottam komikus, hogy azok oktatnak ki minket demokráciából, akik leigázták erőszakkal a fél világot, akik zsidókat deportáltak, akik beszélő szerszámnak nevezték a feketéket, akik atomot dobtak Hiroshimára és Nagaszakira.

júl. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
25# Az EU parlamenten mindenképp ésszerűsíteni kellene, de még Így is jobb mintha nem lenne vagy mondjuk Putyin mondaná meg hogy mit kell csinálni. Magyarország nem mradhat fügetlen mint Svájc mert nincs olyan gazdasági önállósága ami lehetővé tenné a politikai önállóságát. Az, pedig, hogy mennyit fizet a multi nálunk attól függ, hogy mennyi az állam által jóváhagyott minimálbér és mivel a szakszervezeteket is leuralták ezért az erről szóló döntés teljesen a kezükbe került, és egyáltalán nem áll szándékukban ezt megemelni. A munkakörülményekről pedig annyit, hogy Kósalali nyújtotta be azt a rabszolgatörvényt ami a multi cégeknek kedvez a műszakokat, túlórákat, szabadságolásokat illetően. A többivel egyet értek a fidesz valóban jobbágytartásra rendezkedett be ebben az országban.
júl. 26. 10:34
 27/35 anonim ***** válasza:

#25

Pár hazugság kijavítása:


"Tagozódj be nyugodtan, én szeretnék független lenni."

Csak ezt nem lehet mindig megjátszani vagy nem éri meg.

Egyrészt ismerjük a "vétkesek közt cinkos, aki néma" mondást, így sokszor elvből nem lehet pártatlannak lenni.

Másrészt, ha független maradsz, akkor amikor már konkrét veszély fenyeget, akkor túl késő lesz, így lett atomhatalom Észak-Korea. Békén lett hagyva, mert a többiek pártatlanok akartak maradni. Most ha bekattan a vezető, akkor komoly károkat tud okozni.


Vagyis nem, a legtöbb kérdésben nem lehet pártatlannak maradni, ha értelmes és békés életet akarsz élni.


"jelenleg a nyugati országok tartanak a legtöbb rabszolgát Magyarországon a 3 műszakos multicégeknél. Tudniillik az ott dolgozó emberek pénze jelenleg pont annyira elég, hogy el tudjanak menni dolgozni."

Ez meg szabályosan hazugság.

Többször összehasonlították az azonos szektorban dolgozó magyar és nyugati multi cégek juttatásait. Mindig az derült ki, hogy a multi magasabb bért adott, mint a magyar cégek.

Vagyis jelenleg a nyugati "jobbágyok" luxusban élnek a magyar jobbágyokhoz képest.

júl. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

#26

Demokratikus az EU vagy nem? Most már igazán érdekelne a válaszod a körítések helyett.

"Magyarország nem mradhat fügetlen mint Svájc mert nincs olyan gazdasági önállósága ami lehetővé tenné a politikai önállóságát."

Persze, sok ilyen íróasztal fölött megszült teóriát lehet még gyártani, de én annak a pártján vagyok, hogy egyensúlyra, függetlenségre és önállóságra törekedjünk. Nem kenyerem egyik vagy másik autoriter rendszernek szurkolni. Az a helyes, ha teszünk azért, hogy ne kelljen egyikük közül sem választani. Az meg kifejezetten jobbágyi mentalitás, hogy csak azért, mert adnak pénzt (amit persze mi termelünk meg), van joguk beleszólni abba, hogy mit gondoljunk a világról. Az EU elsősorban egy gazdasági szövetség, nem pedig egy ballib klub.

"Az, pedig, hogy mennyit fizet a multi nálunk attól függ, hogy mennyi az állam által jóváhagyott minimálbér"

A minimálbért azért hívják MINIMÁLbérnek, mert a munkavállaló legalább ennyit VAGY többet kaphat. Kevesebbet nem. Günter nyugodtan adhatna többet, de nem fog, mert nem érdeke, hogy jólétben éljenek a magyarok. Csak annyit ad, amennyit muszáj adni. Kellünk nekik összeszerelő országnak, mint ahogyan kellettek nekik a gyarmatok nyersanyagra, humán erőforrásra, meg miegyébre. Legalább olyan mérges kellene legyél rájuk, mint Orbánra.


#27

"Egyrészt ismerjük a "vétkesek közt cinkos, aki néma" mondást, így sokszor elvből nem lehet pártatlannak lenni."

És amikor mindkét oldal vétkes, akkor egyik oldalra sem állsz, mert nem akarsz egyiknek sem cinkosa lenni.

"Vagyis nem, a legtöbb kérdésben nem lehet pártatlannak maradni, ha értelmes és békés életet akarsz élni."

Szerintem a becsicskuló mentalitásban semmi értelem nincs. Annak van értelme, hogy ne tagozódjunk be egyik oldalra sem, tartsunk egyensúlyt.

"Többször összehasonlították az azonos szektorban dolgozó magyar és nyugati multi cégek juttatásait. Mindig az derült ki, hogy a multi magasabb bért adott, mint a magyar cégek."

Ennek semmi köze ahhoz, amit írtam.

júl. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

#28

"És amikor mindkét oldal vétkes, akkor egyik oldalra sem állsz, mert nem akarsz egyiknek sem cinkosa lenni."

Azért ez attól függ, egyik oldal városokat mészárol le, a másik pedig gyereket lop az éhező gyerekének, akkor szerintem elég egyszerű a választás.


"Szerintem a becsicskuló mentalitásban semmi értelem nincs. Annak van értelme, hogy ne tagozódjunk be egyik oldalra sem, tartsunk egyensúlyt."

Az, hogy kooperálsz valakivel, nem becsicskulás. Ha a becsicskulás szót kellene használni, akkor rád használnom, hogy ennek a nevetséges logikának becsicskulsz.


Churchill és Roosevelt is együttműködött Sztálinnal, hogy megállítsák Hitlert. Látták, hogy melyik a veszélyesebb, ezért összefogtak, viszont nem csicskult be egyik személy se a másiknak. Ahogy ezt a hidegháború alatt láttuk is.


"Ennek semmi köze ahhoz, amit írtam."

De, azt jelenti, hogy még ha jobbágyok is lennének, akkor is sokkal jobb nekik dolgozni, mert náluk jobban lehet élni.

És nagyon nehéz pont őket rabszolgának hívni, amikor ők magasabb színvonalon tartják a rabszolgáikat, mint azok, akik mellett érveltél most.

júl. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

#29

"Azért ez attól függ"

Attól függ, hogy valakiben van-e elég tartás és igény arra, hogy ne két sz@r közül kelljen választani, ne kelljen megint csicskulni, ne kelljen megint gyarmatnak lenni, vagy pedig kifejezetten azt igényli az egyén, hogy valaki uraljon már le minket, az ég szerelmére.

"Az, hogy kooperálsz valakivel, nem becsicskulás."

Két autoriter birodalomról beszélünk: EU és Oroszország. Kooperálni akkor lehet, ha nem a két ellenfél érdekei közül választasz egyet, aminek becsicskulsz, hanem van egy SAJÁT álláspontod a SAJÁT érdekeid mentén. Az nem kooperáció, hogy betagozódsz egyik vagy másik oldalra, és az ő érdekeiket mantrázod.

"És nagyon nehéz pont őket rabszolgának hívni, amikor ők magasabb színvonalon tartják a rabszolgáikat, mint azok, akik mellett érveltél most."

Én nem érveltem senki mellett. Azt állítom, hogy Magyarországon jelenleg a nyugati barátaink tartják a legtöbb rabszolgát.

júl. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!