Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarják megszüntetni a...

Miért akarják megszüntetni a kp-t? Mondjuk éjszaka csőtörés van és kijön a szerelő.Hol húzod le a kártyát ha nincs kp-d?

Figyelt kérdés
jún. 30. 06:14
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
47%

38,39!

Most nem arról van szó, hogy akinek nincs kártyája az hogy fizessen. Ha megszűnne a kp, akkor kénytelenek lennétek ti is kártyát igényelni.(sajnos) De jól teszitek ha nincs, ne legyen amíg van más lehetőség.

jún. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
78%

""De tegye már fel a kezét aki nem futott még bele olyanba, hogy nagy címletű"



Ennyi, belefutottam, csak azt nem tudom, hogy emiatt a blama miatt akkor hogy jön képbe az, hogy be kell tiltani a készpénzt.


Ennyi erővel akkor be lehet tiltani a kártyás fizetést is, mert múltkor nem ment a rendszer és ha nem sikerült, akkor már lehet is betiltani 🤡

jún. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
64%

#35

Ahogy írtad, jellemzően 2% a POS terminál használati díja, és a sok kicsi sokra megy alapon hatalmas bevételt generál a bankoknak. Ez megmagyarázná a hogy a bankok miért erőltetik, de nem magyarázat, hogy a világ vezető politikusai miért erőltetik. Ha minden vagyonuk a szemük előtt lesz, és totális kontrolljuk alatt, úgy te is a totális kontrolljuk alá kerülsz. Néha figyelni kéne Klaus Schwab és fajtijai elszólásait, és tisztulna a kép mire megy ki a játék. Első épületes megállapításuk, hogy korlátozni kell a tömegek hozzáférését az erőforrásokhoz, mert ha így folytatódik, nem marad a gazdagok számára, és így hajukra kenhetik a sok pénzüket. Erre a legjobb módszer a személyre szabott totális kontroll, amit az általuk uralt pénzrendszeren keresztül lehet a legjobban megvalósítani. Schwabék csodálattal tekintenek, és erős figyelemmel kísérik a kínai társadalmi kreditrendszert, ami véleményük szerint nélkülözhetetlen a totális kontroll számára. Vegyünk egy hipotetikus jövőt, ahol minden pénzmozgás elektronikus, készpénz teljesen eltűnt. Ebben az esetben akár személyre szabottan is meghatározhatják mit vegyél, akár úgy is, hogy megmarad a társadalmi konszenzus. Pl mindenkinek az érdemei szerint, (munkája, végzettsége, hatalmi státuszban betöltött szerepe, stb) meghatároznak egy havi CO2 kvótát, mindezt a környezetvédelemre, élhető környezetre hivatkozva.

Ezzel máris bekorlátoztak, mert eljöhet az a pillanat, hogy eldöntheted, hogy veszel 10 l üzemanyagot az autódba, vagy 50kg fát a kandallódba, mert a kettő nem megy együtt. Mivel minden, de minden vásárlásod ismert lesz, akár az orvosod, vagy az egészségbiztosítód is eldöntheti bizonyos termékeket nem vásárolhatsz, mert szerintük ártalmas az egészségedre. Vagy kölekedési kihágást követtél el, ezért büntetésből egy hónapig csak a városon belül tömegközlekedve, vagy gyalog utazhatsz, mert a terminálok megtagadják tőled a jegyvásárlást. Ezek durva dolgoknak tűnnek, de csak nekünk és most, Kínában ez már élesben megy sok városban. Persze a drasztikus dolgok, nem egyből jönnek majd, mert nagy lenne a társadalmi ellenállás, de az LMBTQ mozgalom se a Hősök-terei prájdal kezdte, ahogy az SZJA bevezetése is úgy kezdődött hogy mindenkinek felbruttósították a bérét, amit aztán 2 év alatt el is infláltak.

jún. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, elvárható"


Tőled meg elvárható, hogy ne szólj bele, hogy mivel fizetek.

Meg tudod indokolni, hogy téged miért zavar, hogy én kp-val fizetek?

jún. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
24%

"fekete kereskedelem, adózás"


Ennyi erővel be lehet tiltani a születésnapi tortát is vagy a karácsonyi ajándékozást hiszen lehet fekete kereskedelem van mögötte 🤡

jún. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
36%

ma 10:16


Beleszóltam, hogy mivel fizetsz? Zavar engem, hogy kp-zel fizetsz?

jún. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
17%
Persze, hogy zavar téged. Kár tagadni.
jún. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:

43-as!

Én is így gondolom, csak ezekre már nem akartam kitérni. Ezt a bankos részét sem mindenki hiszi el, vagy veszi komolyan, pedig tény, mindenki tapasztalja.

#35

jún. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:

"Miért akarják megszüntetni a kp-t?"

Nem feltétlenül akarják, nem rossz az, ha van forgalomban készpénz is. De a fenntartása nagyon sokba kerül, ezért jó, ha csökkentik a készpénzállományt.


"Mondjuk éjszaka csőtörés van és kijön a szerelő.Hol húzod le a kártyát ha nincs kp-d?"

Van már mobil leolvasó is, de egyébként sehogy, majd másnap leinkasszózzák a számládról.

jún. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:

49-es!

A bankoknak jó, mert most ők fizetik a kp.állomány fenntartását, kártya esetén meg az emberek fizetik a rendszer fenntartását.

jún. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!